طراحی و ارائه یک خودروی جدید به بازار سال ها طول می کشد و در این راه، شرکا و تیم های متعددی با هم همکاری می کنند. این موضوع می تواند در دنیای امروز چالش برانگیز باشد، به ویژه خطر لو رفتن نمونه های اولیه یا طرح های مفهومی هنگامی که پرسنل غیرقابل اعتماد در این طرح ها دست داشته باشند. اکنون شرکت های فورد و مایکروسافت همکاری جدیدی را در این زمینه شروع کرده اند. در ادامه همراه وینفون باشید.

به تازگی فورد و مایکروسافت اعلام کرده اند که آن ها هدست واقعیت ترکیبی هالولنز را به طور کامل در فرآیند طراحی خودرو به کار خواهند گرفت و پس از موفقیت های اخیر این هدست، نقش آن را در مرکز طراحی گسترش خواهند داد. هالولنز به طراحان و مهندسان صنعتی این شرکت این امکان را می دهد تا قبل از ایجاد یک مدل فیزیکی، که یک فرآیند بسیار پر هزینه است (به ویژه هنگامی که تغییراتی مورد نیاز باشد)، به سادگی و با سرعت طرح مفهومی آن را تجسم کنند.

دانلود ویدیو با کیفیت 360p | دانلود ویدیو با کیفیت 720p

فراتر از آن، این هدست به طراحان آن اجازه می دهد تا به طور آزادانه تری به تکرار و آزمایش بپردازند، که در نهایت در بلند مدت می تواند منجر به خلق خودروهایی با طراح خای هیجان انگیزتر شود.

این ادغام هدست واقعیت ترکیبی نه تنها به طراحان آزادی بیشتر در آزمایش ها را می دهد، بلکه گفته شده موجب صرفه جویی زمان نیز می شود، زیرا طرح ها می توانند به سرعت در سراسر تیم های توسعه در سراسر جهان به اشتراک گذاشته شوند، به طوری که هر کدام فقط مجاز به دیدن بخش مورد نظر و از پیش تعیین شده باشند، بدون این که کل طراحی آشکار شود. الیزابت بارون، متخصص فنی تجسم پیشرفته و واقعیت مجازی فورد گفته است:

مایکروسافت هالولنز اجازه می دهد تا یک تیم کامل از مردم با یکدیگر به همکاری، اشتراک گذاری و مشاهده ایده ها بپردازند. این هیجان انگیز است، زیرا به طراحان و مهندسین ما کمک می کند تا به طور موثر ارتباط برقرار کنند و با مخلوط کردن مدل های مجازی و فیزیکی، آینده را پیش از فرآیندهای  معمولی مشاهده و تصور کنند. این موضوع اجازه می دهد نحوه ایجاد و تغییر طرح های اولیه بسیار آزادانه و کارآمدتر شود.

این اولین بار نیست که هالولنز برای ایجاد انقلابی در صنایع و فرآیندهای خاص به کار گرفته می شود. مدتی قبل Gensler، بزرگترین شرکت طراحی و معماری جهان، برای طراحی و ساخت مقر جدید خود،  واقعیت ترکیبی و هدست هالولنز را انتخاب و برای این کار از یک اپلیکیشن طراحی شده توسط Trimble استفاده کرد. Autodesk نیز نشان داد که برنامه جدید Fusion 360، چگونه شرکت هایی مانند فورد و دیگران قادر به تجسم طرح های مفهومی و نمونه های اولیه، بدون ساخت نمونه های پر هزینه خواهند بود.

با وجود این که مایکروسافت از زمان معرفی هالولنز و فروش آن در بازارهای مختلف در سراسر جهان هنوز هیچ نسخه اصلاح شده و به روز شده ای از آن را معرفی نکرده، ولی این شرکت اشاره کرده است که واحد پردازش هالوگرافیک یا HPU نسل بعدی این هدست از پردازش شبکه عصبی عمیق بر پایه هوش مصنوعی یا AI  پشتیبانی خواهد کرد، چیزی که تیم های تحقیقاتی آن ها مشغول به کار روی آن هستند.

به نظر شما هالولنز می تواند در این صنایع موفق عمل کند؟

منبع :

NEOWIN

1634 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,