halo-5-guardians

مایکروسافت چند روز پیش و در جریان کنفرانس E3 نسخه ای ویژه از بازی ماینکرافت را معرفی کرد که تماما مخصوص هدست واقعیت افزوده هالولنز طراحی شده بود. این شرکت پس از معرفی این نسخه از بازی، فراتر رفت و در میان حضار، با هدست هالولنز دموی بازی را به نمایش درآورد و هیجان تماشاچیان را دو چندان کرد. پس از کنفرانس بسیاری از وب سایت های خبری این حرکت خلاقانه مایکروسافت را نقد و بررسی کردند.

بازیکن می تواند در بازی ماینکرافت با استفاده از هالولنز عناصر بازی را با ژست های حرکتی و دستورات صوتی کنترل کند. بازی می تواند به صورت سه بعدی بر روی هر سطحی مثلا میز اجرا شود و تمامی اجزای آن به صورت سه بعدی به نمایش در می آیند.

گویا ماجرا به همین جا ختم نمی شود! چرا که مایکروسافت در جریان کنفرانس دموی نسخه مخصوص بازی Halo 5 که آن هم مخصوص هالولنز طراحی شده را به تعدادی از حضار نشان داده و جالب است بدانید که اجازه امتحان بازی را نیز به آن ها داده است! Ryan از وب سایت IGN یکی از افرادی است که توانسته اجرای این بازی بر روی هالولنز را ببیند.

Halo-5-HoloLens

در زیر این تجربه شگفت انگیزی را که Ryan با کاربران در میان گذاشته است را می خوانید:

چند دقیقه ای بود که منتظر بودم و سپس شخصی به من گفت همراه من بیا. وارد یک راهرو شدیم. راهرویی که از لحاظ مخفی بودن، به اتاق های سازمان ملل می مانست. سپس ادامه دادیم و من از شدت هیجان در پوست خودم نمیگنجیدم! زیرا برای یک لحظه هم که شده قرار بود Halo به واقعیت تبدیل شود!

بالاخره من وارد اتاقی شدم و مشاهده کردم که شش نفر در اطراف میز، گرد آمده اند. باز هم انگار وارد سازمان ملل شده بودم! در وسط میز مدل هولوگرافیک مد نظر قرار داشت. البته منظورم از مدل هولوگرافیک یک فضای بی نهایت بود که بسیار کسل کننده به نظر می رسید و گویی فن آوری نمی توانست این فضای بی نهایت را تعریف کند. این واقعا برای من شگفت انگیز بود. بالاخره بازی شروع شد و ناگهان Sarah Palmer (از شخصیت های بازی) روی میز ظاهر شد و زره مخصوص خود را پوشید و به بیرون پرید و جایگزین فضای بی نهایتی شد که در بالا درباره آن صحبت کردم. لحظه جالب این بود که این مدل هولوگرافیک نزدیک من آمد و درباره حالت چند نفره Warzone توضیح داد! یک مدل هولوگرافیک سه بعدی به دنیای واقعی من آمده بود و داشت با من حرف می زد! در این لحظه بود که من با خودم گفتم: وای خدا چی میبینم! “Wow”.

بعد او از روی میز به پایین رفت و آواتار سه بعدی هولوگرافیک وی جایگزین شد. من باز هم با خودم گفتم که این واقعا به دنیای واقعی من آمده بود. هالولنز آن را به دنیای واقعی آورده بود و این بی نظیر است.

تمام چیز هایی که در بالا شنیدیم گفته های نویسنده یکی از بهترین سایت های پیرامون بازی در جهان بود. اگر هالولنز او را این چنین شگفت زده کرده، پس واقعا محصول بسیار قدرتمندی خواهد بود و می تواند دنیای بازی ها را متحول سازد. در زیر تصاویر متحرکی از بخش هایی از بازی Halo 5 که بر روی میز با استفاده از هالولنز اجرا شده است را می بینید:

halo 5 in hololens 1

halo 5 in hololens 2

نظر شما درباره هالولنز چیست؟

منبع: IGN

 

1008 پست
عرفان مرادی
دبیر بخش آموزش وینفون، علاقه‌مند به سرویس‌های شرکت مایکروسافت.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علی مهدوی نسب
پاسخ دهید چهارشنبه 28 خرداد 1394

چه شود وو

alka
پاسخ دهید چهارشنبه 28 خرداد 1394

ترکونده مایکرو با این بیلدششششش…….

amirdz
پاسخ دهید چهارشنبه 28 خرداد 1394

خب داشتم فک می کردم بیست سال دیکه که اومد تو بازار اینجا چه بازی میتونم بکنم؟ اوووم فک کنم halo100 خیلی خوبه.

yaser.dehghan
پاسخ دهید چهارشنبه 28 خرداد 1394

بسیار عالی،
اقا من دارم اپدیت جدید رو می گیرم ولی خیلی طول میکشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,