آپدیت بزرگ بعدی ویندوز 10 به‌روزرسانی 19H1 نام دارد که در بهار سال 98 به‌صورت عمومی عرضه خواهد شد. اما به‌نظر می‌رسد که باید از عرضه این به‌روزرسانی عبور کنیم و به فکر دریافت نسخه‌های پیش نمایش نسخه بعدی ویندوز 10 یعنی به‌روزرسانی 19H2 باشیم. به‌روزرسانی 19H2 ویندوز 10 در حقیقت آپدیت بزرگ بعدی بهترین ویندوز تاریخ است که در نیمه دوم سال آینده عرضه خواهد شد.

مایکروسافت چندین ماه است که روند توسعه به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز 10 یعنی به‌روزرسانی 19H1 را آغاز کرده است. طی این مدت قابلیت‌های جدید این سیستم عامل معرفی شده است و کاربران اینسایدر جدیدترین ویژگی‌های آن را مورد استفاده قرار داده‌اند. طبق زمانبندی مایکروسافت این به‌روزرسانی که درحقیقت آپدیت نیمه اول سال 2019 محسوب می‌شود در فصل بهار در دسترس کاربران عمومی قرار خواهد گرفت.

با توجه به زمان باقی مانده تا عرضه این به‌روزرسانی، ارایه قابلیت‌های جدید در آن پیوسته کمرنگ و کمرنگ‌تر می‌شود و مایکروسافت تمرکز بیشتری روی رفع باگ‌ها و مشکلات آن نشان خواهد داد. این مسئله اما به معنی به پایان رسیدن قابلیت‌های جدید ویندوز 10 نیست. در حقیقت اگر از کاربرانی هستید که تمایل به دریافت جدیدترین نسخه‌های این سیستم عامل و کار کردن با قابلیت‌های عرضه نشده آن را دارید، خبر خوبی برای شما داریم.

مایکروسافت روند توسعه به‌روزرسانی نیمه دوم سال 2019 یعنی به‌روزرسانی 19H2 را آغاز کرده است. این به‌روزرسانی که با کد اسم وانادیم نیز شناخته می‌شود به‌صورت داخلی در حال توسعه و آزمایش است و احتمالا تا دو ماه آینده شاهد عرضه بیلدهای پیش نمایش آن خواهیم بود.

به‌روزرسانی Vanadium شامل تحولات و تغییرات بسیار مهمی در این سیستم عامل خواهد بود. برای مثال بهتر شدن مرورگر اج با استفاده از موتور رندرینگ کرومیوم از ویژگی‌های بارز این به‌روزرسانی خواهد بود. این مسئله علاوه بر ارایه یک مرورگر قدرتمندتر و هماهنگ‌تر با تمامی صفحات وب، روند توسعه وب اپلیکیشن‌های پیشرو را نیز تسهیل خواهد کرد.

مورد دیگری که از به‌روزرسانی 19H2 ویندوز 10 انتظار می‌رود، تغییراتی در رابط کاربری آن برای دستگاه‌هایی با دو نمایشگر است. در حقیقت نیمه دوم سال 2019 را باید شروع عرضه دستگاه‌های تاشو ویندوزی با دو نمایشگر دانست، که تغییرات انجام شده در این سیستم عامل فضا را برای عرضه چنین محصولاتی کاملا مهیا خواهد کرد.

Brandon Le Blanc از اعضا تیم ویندوز اینسایدر مایکروسافت در توییتی نیز این مسئله را تایید کرده و عنوان داشته:

حالا ما تنها چند هفته تا شروع عرضه بیلدهای پیش نمایش جدید برای اینسایدرهای حلقه فست فاصله داریم. متاسفم!

با این حساب احتمالا طی دو ماه آینده شاهد عرضه بیلدهای پیش نمایش به‌روزرسانی نیمه دوم سال 2019 ویندوز 10 خواهیم بود. به احتمال زیاد در بیلدهای اولیه شباهت زیادی به به‌روزرسانی 19H1 خواهد داشت و در ادامه قابلیت‌ها و امکانات جدید راه خود را به این بیلد باز خواهد کرد.

شما از به‌روزرسانی بزرگ نیمه دوم سال 2019 ویندوز 10 چه انتظاری دارید؟ جای چه قابلیت‌هایی در این سیستم عامل هنوز خالی است؟

منبع :

MSPU

1347 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
nuzhat
پاسخ دهید جمعه 12 بهمن 1397

در هنگام
کپی/انتفال/حدف کردن فایلها/پوشه ها
گزینه ارسال در صف انتظار در فالب یک گزینه در کلیک راست یا دکمه ای در کنار دکمه مکث در هنگام کپی / انتفال / حذف قرار بگیره
تا پس از خاتمه هر یک وظایف به سراغ وظیفه بعدی برود.
درحال حاضر فقط امکان مکث و شروع دوباره را دارد.
اگر کاربری هست که بتونه در سیستم ماکروسافت این درخواست رو ثبت کنه عالی میشه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,