بسیاری از صاحب نظران فناوری از ویندوز فون به عنوان شکستی عظیم نام برده‌اند؛ برخی حتی فراتر رفته و سقوط ویندوز فون را بزرگترین شکست مایکروسافت می‌دانند. برخی از آنها، از جمله Terry Myerson سرپرست پیشین ویندوز و ویندوز فون، دیدگاه خود را در مورد اینکه چه چیزی  در رابطه با ویندوز فون آنقدر اشتباه بوده که مایکروسافت مجبور به از بین بردن آن کرده بیان می‌کنند.

اخیرا یکی از مهندسین سابق نوکیا که ادعا کرده برای شرکت نوکیا و حتی بعد از اکتساب آن توسط مایکروسافت برای هر دو شرکت کار کرده نقطه نظرات خود را در باره شکست ویندوز فون مطرح کرده است. کارمند سابق نوکیا معتقد است عوامل زیادی جلوی موفقیت ویندوز فون را گرفته و هرگز اجازه نداده‌اند تا از نردبان موفقیت بالا برود، این مهندس اساسا به چهار دلیل اشاره کرده، که بر اساس گفته‌های وی، کلید شکست مایکروسافت اسمارت فون (Microsoft’s smartphone) بوده است.

مهندس سابق نوکیا می‌گوید:

فاکتورهای شناخته شده بسیاری وجود دارد که باعث سقوط ویندوز فون شده، هیچ یک از فاکتورها به تنهایی قادر به پایین کشیدن و به فنا دادن این سیستم عامل نبوده، اما در اینجا مواردی که بیشتر برای من برجسته بوده را ذکر می‌کنم.

دست کم گرفتن گوگل: بدیهی است که اپل مرکز توجه بوده و مایکروسافت از این موضوع آگاه بود، اما گوگل در زمینه تجارت سیستم عامل (OS) تازه کار بوده و واقعا به اندازه کافی جدی نگرفته شده بود. پس از آن اندروید (Android) توفان به پا کرد، اما ارزش واقعی آن به سرویس‌های گوگل بودi، زمانی که گوگل، مایکروسافت را با YouTube, Maps, Gmail و غیره منزوی کرد، ویندوز فون عملا بی‌ارزش شد.

سرهم‌بندی ویندوز 8: قبل از ویندوز 8، ویندوز فون اشتیاق زیاد کاربران را به همراه داشت. بعد از ویندوز 8 ، کاربرانی که این دو را در کنار یکدیگر به هم مرتبط می‌دانستند محصول بدی در اختیار داشتند، گرچه تیم‌ها کاملا مستقل بودند ولی در ویندوز 8 کارها به خوبی انجام نگرفت و بازتابی از تجربه کاربری ویندوز فون ارائه نشد. حتی با ویندوز 10 داغ ننگ “مترو (metro)” بهبود نیافت.

شهرت مایکروسافت: حتی در آن زمان هم خرید چنین محصولی تجربه ناخوشایندی بوده، به این معنی که افراد جوانی که با تنفر از مایکروسافت رشد یافته بودند به سمت پلت فرم‌های دیگری حرکت کردند.

وفاداری: در سال 2014، کاربران کاملا با اندروید و iOS خو گرفته بودند و حتی اگر ویندوز فون اپلیکیشن و موارد دیگری که فاقد آن بود را می‌داشت، دلیل قانع کننده‌ایی برای این سوئیچ وجود نداشت. حتی هم اکنون نیز تعداد تغییر سیستم عامل از iOS به اندورید و بالعکس بین کاربران بسیار کم است.

مهندس سابق نوکیا همچنین افشاگری جالبی دارد. به گفته وی، کدنویسی برای ویندوز فون به مراتب بهتر از اندروید بود. “Android Studio در روزهای آغازین خود به سر می‌برد و ما هنوز در Eclipse بودیم که در مقایسه با  Visual Studio به شدت کمبود داشت “.

شما خوانندگان عزیز وینفون آیا با دلایل این مهندس پیشین نوکیا درباره شکست ویندوز فون موافق هستید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حسن
پاسخ دهید دوشنبه 7 مرداد 1398

فقط خفه شن از همه چی بهتره، به معنای واقعی ویندوزفون رو قهوه ای کردن خااااااااااااااااااک بر سرت مایکی

مجیید
پاسخ دهید دوشنبه 7 مرداد 1398

کانال ویندوزفون
@appxap

مجتبی قوی بازو
پاسخ دهید دوشنبه 7 مرداد 1398

دلایل ش منطقی عه، ولی این ها چیزهایی نیستند که شرکتی مثل مایکروسافت از پس شون برنیاد. مایکروسافت کلا هیچ محصولی رو تا تکامل پیش نمیبره، همیشه عادت داشته هرچیزی رو که دید نمیشه وسط راه ولش کنه و دیگه ادامه نده. اگر میبینیم که امروز توسعه ی ویندوز ادامه داره برای اینه که ویندوز محصول اولیه و پایه ای مایکروسافت هست و با ویندوز رشد کرد، وگرنه اونم ول میکرد(هر چند همین الان هم در مقایسه با سیستم عامل های اپل، همچین رو به توسعه نیست) به هر حال ویندوزفون در کنار لومیا، بهترین تجربه ی من از یک موبایل بود و هنوز هم نتونستم جایگزینی براش پیدا کنم.

omid
پاسخ دهید دوشنبه 7 مرداد 1398

شکست ویندوزموبایل فقط یک شکست تجاری نبود، یک فاجعه برای بشریت بود. اگر ویندوزموبایل موفق به ادامه حیات میشد ما الان کارهای بسیار بیشتری میتونستیم با موبایل خود انجام دهیم چیزی که الان برای ما تنها یک رویای برباد رفته است.

Javad
پاسخ دهید دوشنبه 7 مرداد 1398

تا وقتی دست نوکیا بود. میدونستیم که دوربین عالی و سیستم عامل سبک و روان و بدون هنگی داره
اما وقتی پای ویندوز 10 باز شد فقط زرق و برقش زیاد شد و کنارش برنامه نویسای مایکروسافت فقط باگ ساخته بودن. یه جاشو درست میکردن یه جای دیگه ش خراب میشد
نرم افزار ها هم که اکثرا یه نسخه اولیه میدادن که فقط بگن ما هم هستیم و دیگه بهتر نمیشدن نمونه ش زاپیا و اینستاگرام.
توی سخت افزار هم خیلی حرف برای گفتن نداشت مایکی فقط یه 950 ساخت که اونم سخت افزار درستی نداشت.
همون ویندوز 10 دسکتاپ رو بتونه همچنان داشته باشه کار کرده.
یکی دیگه از دلایلی که اندروید نسبت به ویندوز برتری داشت انتقال همه چیز بود. ولی ویندوز نرمافزار هاش رو نمیتونستی برای یکی دیگه بفرستی.

mh
پاسخ دهید دوشنبه 7 مرداد 1398

یادش بخیر یه زمان بود کنفرانس بیلد مایکروسافتو دیده بودمو به رفیقام پز میدادم آپدیت بعدی میشه چند اپ همزمان اجرا کرد تو حالت کانتینیومش ولی حالا …………………….. ):

پویا
پاسخ دهید شنبه 12 مرداد 1398

تا اونجایی که یادمه میگفتن Windows Phone شکست خوردست یا مرده البته از Windows Phone 7 بود یا 7.1؟
اما میبینید که الان Windows Phone تبدیل به Windows 10 Mobile شده, پس از سیاست به پایین کشیدن Windows 10 Mobile خبر نداریم!
و به نظر من شرکت Microsoft تو هیچکدوم از پروژه ها شکست خورده نیست حتی اگه رسماً اعلام کنه, باید بگم که دنیای Technology خیلی پیچیده است و ما فقط مصرف کننده هستیم و رنج و عزاب برنامه نویسانی که یه ماشین حساب ساده طراحی میکننو درک نمیکنیم چه برسه به برنامه نویسی که Telegram خلق کرد.

باران
پاسخ دهید پنجشنبه 17 مرداد 1398

ویندوز فون برای من چهار سال خاطره ساز بود
واقعا متاسفم که مایکروسافت خیلی راحت ویندوز فون را کنار گذاشت
مطمئنم دیگه گوشی به این خوبی پیدا نمی کنم

عقاب طلایی
پاسخ دهید سه شنبه 29 مرداد 1398

من لومیا۱۵۲۰ داشتم اما بعداز اینکه نوکیا رفت،مایکروسافت مال گوشی زدن نبود،مرگ ویندوزفون رو اعلام کرد،بعدش کوچ کردم به سمتiosولی خوشم نیومد تا اینکه نوکیا دوباره با همکاریhmdبرگشت،گوشی اندرویدی زد منم بخاطر نوکیا رفتم یه نوکیا۸ سیروکو خریدم،گوشیه بسیار لوکس،خوشدست و با کیفیتیه،طراحیش واقعا مسحور کننده ست،اما با تمام این اوصاف دلم بشدت واسه همون لومیا۱۵۲۰ تنگ شده بود،با اینکه سروکو رو دارم ولی از تو دیوار یه لومیا۱۵۲۰ خریدم انگار گمشدمو پیدا کردم.ویندوزفون یه چیز دیگه ست تا وقتی که بتونم باهاش حتی فقط یه الو خداحافظ بکنم نمیذارمش کنار

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,