عنوان Fortnite از Epic Games یا به طور دقیق‌تر، Fortnite: Battle Royal بی شک یکی از موفقیت آمیزترین عرضه‌هایی بود که در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاد. در کنار داشتن ۲۰۰ میلیون کاربر ثبت نام شده در پلتفرم‌های مختلف، این بازی شوتر همچنان روی گوشی‌های هوشمند نیز در حال غلتیدن در پول است. گزارشی تازه از Sensor Tower اعلام می‌دارد که Fortnite روی دستگاه‌های iOS رقم خیره کننده ۴۵۵ میلیون دلار درآمد زایی داشته است. دقت کنید‌! فقط روی دستگاه‌های iOS. 

اگرچه در حال حاضر آمار و ارقام نسخه اندروید این بازی در دسترس قرار ندارد، (چرا که این بازی روی فروشگاه گوگل پلی در دسترس قرار ندارد) اما همین درآمد زایی نسخه iOS هم واقعا رقم بزرگ و شوکه کننده‌ای را نشان می‌دهد. Fortnite در ماه آپریل سال ۲۰۱۸ برای تمام دستگاه‌های سیستم عامل iOS به انتشار رسید و از آن زمان به بعد فقط در حال گسترش دادن مخاطبان خود بوده تا به جمعیت بیشتری دست پیدا کند. در کنار کسب درآمد ۶۹ میلیون دلاری در ماه دسامبر روی پلتفرم iOS تبدیل به بزرگ‌ترین و موفقیت آمیزترین ماه این عنوان نیز شد که در همان ماه هم ۵.۲ میلیون بار به دانلود رسید.

این اعداد و ارقام رشد ۵۹ درصدی فروش و درآمد این بازی را نسبت به ماه نوامبر نشان می‌دهد که کل تعداد دانلودهای این بازی را نیز چیزی حدود ۸۲.۶ میلیون بار تخمین می‌زند. به طور میانگین Fortnite در سال ۲۰۱۸ روزی ۱.۶ میلیون دلار درآمد زایی داشته است که البته به لطف پرداخت‌های درون برنامه‌ای آن بوده است چرا که این بازی راه درآمد زایی دیگری به جز آن در خودش ندارد و از میزان فروش به درآمدی دست پیدا نمی‌کند چرا که به صورت رایگان برای همه کاربران در کل دنیا در دسترس قرار گرفته است. در واقع سیاست‌های مالی این بازی و سازندگانش به قدری قوی است که آن‌ها اعلام کردند برای عرضه بازی خود روی سیستم عامل اندروید، نیازی به فروشگاه گوگل پلی ندارند و بازی خود را به صورت مستقل از طریق وبسایت خودشان برای دانلود در دسترس قرار خواهند داد تا از پورسانت گوگل پلی کم کنند و تمام درآمدهای بازی به جیب خودشان واریز شود.

اما اگر بخواهیم فقط یک مقایسه کوتاه داشته باشیم، می‌بینیم که عنوان PlayerUnknown Battlegrounds در سال ۲۰۱۸ موفق به کسب درآمد ۱۰۰ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۸ شده است که خودش به صراحت و دقیق، نشان دهنده تفاوت این دو بازی با هم است.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,