اخیرا مشخص شده است که گزینه‌های استفاده از موس و کیبوردهای ترد پارتی که به طور ناعادلانه باعث بهبود بازی کردن و راحتی برخی از بازی‌بازان می‌شد، مسدود شده است. 

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که از وسایل جانبی مختلف برای بازی کردن Fortnite روی ایکس‌باکس وان نظیر کنترلرهای موس و کیبوردهای ترد پارتی استفاده می‌کنند، خبر بدی برایتان دارم اما خب در نهایت باعث ایجاد مساوات و برابری بین همه بازی‌بازان می‌شود تا شرایط برای همه آن‌ها یکسان باشد. اگر شما از وسایل جانبی XIM روی ایکس‌باکس وان خود استفاده می‌کنید و با آن‌ها به انجام بازی Fortnite می‌پردازید، پیام‌های مسدود سازی برای شما به نمایش در خواهد آمد (در صورتی که تا پیش از این چنین پیام‌هایی برایتان نیامده باشد).

اما چرا می‌گوییم این کار مفید است؟ خب چون که وسایل جانبی XIM دقیقا مشابه کنترلرهای یک کنسول روی آن عمل می‌کنند و گزینه‌های آن‌ها درست مانند کنترل‌های استاندارد آن‌ها است که این موضوع بدین معنا است که بازی کردن با موس و کیبورد روی ایکس‌باکس وان و یا هر کنسول دیگری، با استفاده از این وسایل جانبی بدین معنا است که شما هنوز هم از گزینه Aim Assist بهره مند می‌شوید که خب طبیعتا ناعادلانه است. همانطور که احتمالا می‌دانید، Aim Assist گزینه‌ای است که در بازی‌های تیر اندازی (شوتر) روی کنسول‌ها اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرد و کم‌تر عنوان شوتری وجود دارد که این گزینه را فراهم نکند چرا که کنترلرها از دقت کم‌تری نسبت به یک موس بهره می‌برند و استفاده از موس و کیبوردهای XIM کار را برای کاربران ایکس‌باکس وان و یا هر کس دیگری که روی کنسول خود از این وسایل استفاده می‌کند، بسیار ساده‌تر خواهد کرد.

تصور کنید که یکی از بازی‌بازان هم از Aim assist استفاده می‌کند و هم از موس و کیبورد، خب این باعث ناعادلانه بودن بازی می‌شود طوری که چنین شخصی مزیت و برتری بسیار ناعادلانه‌ای بهره مند می‌شود. در حقیقت وی با بهره مندی از دقت موس و کیبورد و همینطور گزینه Aim assist برتری بسیار بیشتری نسبت به سایر بازیکنانی که از این موارد بهره مند نیستند، برخوردار است. از آنجایی که اخیرا به لطف اضافه شدن سونی به قابلیت بازی میان پلتفرمی (کراس پلی) در Fortnite تعداد بازیکنان آن بسیار بالا رفته، انجام دادن این کارها از آنچه که توضیح داده شد هم ناعادلانه‌تر می‌شود. XIM نیز از طرف خود در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده است که در حال پیگیری کردن این مشکل هستند و به‌زودی اطلاعات بیشتری برای به اشتراک گذاری به دست خواهند آورد.

از دیگر خبرهای مربوط به Fortnite هم می‌توان به اجرایی شدن و آغاز شدن چالش‌های هفته سوم سیزن ۶ اشاره کرد که بسیار هم جذاب هستند. در ادامه می‌توانید متن توییت XIM که نشان از پیگیری این مشکل دارد را بخوانید.

ما در حال پیگیری گزارشاتی هستیم که درمورد مشکلات استفاده از [لوازم جانبی] XIM در Fortnite به وجود آمده است. زمانی که بیشتر در مورد این موضوع بفهمیم، اطلاعات بیشتری برای شما به اشتراک خواهیم گذاشت. ممنون که صبر می‌کنید.

پس هر چه هست این مشکل به زودی حل خواهد شد و ما هم به محض کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه شما را از آن با خبر خواهیم کرد. پس همچنان با وینفون همراه باشید.

منبع :

GAMINGBOLT

  • شنبه 21 مهر 1397 14:00
  • بدون نظر
  • عرفان رحیمی صادق
  • اخبار
566 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,