_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

راهنمای بازیِ بازماندگان فورتنیت (Fortnite Survivors) نگذارید بازمانده ها به دست هیولاها بیفتند

بعد از طی دوره ساخت طولانی، فورتنیت بالاخره وارد بازار شده تا انتظار طولانی طرفداران پایان گیرد. فورتنیت یک بازی چند نفره‌ اکشن ساخت شرکت اپیک گیمز است. یکی از اهداف شما در این بازی نجات انسان‌های بازمانده از دست انبوهی از هیولاهاست که می‌خواهند دنیای انسان‌ها را تسخیر کنند. نکته مهم این است که تا جایی که می‌توانید بازماندگان را نجات دهید، برای اینکه بدانید بعد از نجات آن‌ها چه کاری باید انجام دهید، با کافه اکس باکس وینفون در ادامه همراه ما باشید…

فورتنیت از آن دسته بازی هایی است که علی رغم جذابیت بالا پیچیدگی های خاص خود را دارد، در این نوشتار قصد داریم تا شما را با برخی از اصول کلی انجام این بازی آشنا کنیم تا از یک سو انجام بازی ساده تر شده و از سوی دیگر جزییات روند بازی را بهتر لمس کنید. اما یک اصل را پیش از آغاز بازی همیشه در ذهن داشته باشید: نجات دادن دنیا هنگامی که یک نفر زنده باقی نمانده باشد دیگر معنایی نخواهد داشت. پس بازماندگان را دریابید.

چرا به بازماندگان نیاز دارید؟

در اوایل بازی، بازماندگان به ماموریت خدمتی نمی‌کنند. در طول ماموریت‌ها و باز کردن لاماها شما آن‌ها را جمع آوری می‌کنید، صفی از بازماندگان با مهارت و نارسایی های مختلف را گردِهم می‌آورید. اما در واقع آن‌ها نشسته‌اند و هیچ کاری نمی‌کنند، پس چرا باید زحمت بکشیم و آن‌ها را جمع‌آوری کنیم؟

برای شروع، نیاز به نجات بازماندگان برای ماموریت‌های مختلف دارید که با دست یافتن به سه مقصد شروع می‌شود. همچنین شما افرادی را به عنوان جایزه( یکی از موارد مورد نیازِ بازی است) برای نجات هر بازمانده بعد از اتمام ماموریت دریافت می‌کنید.

بعداز آن، آن‌ها به انجام دادن دو هدف دیگر می‌پردازند. اول، قفل دسترسی دسته های بازماندگان را باز می‌کنید که جوایز غیر فعالی را به تیم شما می‌دهد. شخصیت های بازمانده و چیز‌های نایاب بر میزان پاداشی که دریافت می‌کنید تاثیر می‌گذارد. دوم اینکه، بازماندگان به شما اجازه می‌دهند که قهرمانان و اعضای دیگر تیم خودتان را تغییر دهید. تغییرِ یک قهرمان به آن‌ها توانایی‌های جدیدی می‌بخشد و آن‌ها را قوی‌تر می‌کند.

همین کفایت می‌کند که بگوییم، شما می‌خواهید روی بازماندگان سرمایه گذاری کنید تا آمادگی تقویت تیم خود در زمان مناسب را داشته باشید.

چگونه بازماندگان را پیدا کنیم ؟

گاهی اوقات شما آنقدر خوش شانس هستید که به در حین پیشروی در یک ماموریت با یک بازمانده برخورد کنید، در این لحظه کافیست شما دشمنان را از بین ببرید تا بازمانده نجات پیدا کند. اما برای پیدا کردن هر بازمانده‌ی احتمالی در یک ماموریت اصولا عملیات بیشتری نیاز دارد، پس این استراتژی‌ها را به یاد داشته باشید.

نقشه را بررسی کنید!

نقشه یکی از بهترین ابزار‌های شما برای پیدا کردن بازماندگان است که با یک آیکون آدمک آبی رنگ به شکل مینی یا کامل برای شما نمایش داده می‌شود. به طور معمول لازم است شما باید به فاصله معینی از بازماندگان باشید تا ایکون نقشه نشان داده شود، اما علاوه براین با کامل کردن ساختمان‌های رادار شعاع بیشتری از بازماندگان ظاهر می‌شوند.

بعداز آنکه ایکون بازمانده بر روی نقشه ظاهر شد، منطقه را به طور کامل پاکسازی کنید تا زمانی که شخص مورد نظر برای نجات دادن را پیدا کنید.گاهی اوقات ممکن است آن‌ها در سطح بالاتر یا پایین تری باشند، پس هوشیار باشید که باید بالا و پایین را هم نگاه کنید.

از سرنخ ها پیروی کنید

بازماندگان برای انکه نجات پیدا کنند درخواست کمک می‌کنند. زمانی که صدای فریاد آن‌ها را می‌شنوید باید بدانید که به آن‌ها نزدیک هستید. اما صدای گفتگوی جمعیت، شنیدن فریادها را کمی سخت می‌کند. خوشبختانه، روشن کردن زیرنویس ها باعث می‌شود که گفتگوی بازماندگان بر روی صفحه نشان داده شود. اگر صدای فردی رو خیلی نزدیک می‌شنوید ولی نمی‌توانید او را پیدا کنید برای جستجوی بهتر دیوارها، کَف‌ها، سقف‌ها را بشکنید.

اتاق‌های خالی را بررسی کنید

اغلب، بازماندگان در مناطقی مملو از غذاهای کنسروی و احتیاجات دیگر پیدا می‌شوند. اگر می‌دانید که یک بازمانده در همان نزدیکی‌هاست و یک اتاق پر از لوازم و قفسه های مورد نیاز زندگی را می‌بینید، این یک علامت خوب است که ممکن است یک نفر در آن حوالی زندگی کند. عموما انبار آذوقه و ذخیره همانطور که انتظار دارید در داخل ساختمان‌ها یافت می‌شوند.

گروه‌های بازماندگان

هدف اصلی جمع آوری بازماندگان، دسته بندی آن‌هاست. مدتی زمان می‌برد تا تمام‌شان را آنلاک کنید و این مورد خیلی واضح داخل بازی توضیح داده نشده است.

بازماندگان به واسطه درخت مهارت آنلاک می‌شوند، بنابراین دست یافتن به آن مهارت‌ها را متوقف نکنید! فورتنیت در حال حاضر دارای هشت گروه بازماندگان است که باید هرکدام از آن‌ها را جداگانه آنلاک کنید. بعداز ان، باید به شروع به دسته بندی آن‌ها کنید.

بازماندگان غیرفعال شما به آمار پاداش قهرمانان فعال اضافه می‌شوند. و آنان بر این آمار تاثیرگذارند:

 • شهامت: سلامت و بازسازی سلامت برای هر مرحله یک درصد افزایش پیدا می‌کند.
 • تخلف : خسارت ( دعوا و آسیب رساندن از فاصله نزدیک) برای هر مرحله یک درصد افزایش پیدا می‌کند.
 • مقاومت : محافظ قهرمان و میزان حفاظ برای هر مرحله یک درصد افزایش پیدا می‌کند.
 • فنآوری: کارایی تله‌ها، ابزارآلات، توانایی‌ها، پدهای شفابخش برای هر مرحله یک درصد افزایش پیدا می‌کند.

میزانِ آمار جایزه دریافتی شما از یک بازمانده بستگی به سطح او، نادر بودن و تکامل درجه ستاره ها دارد.

اگرچه شما می‌توانید چند نوع مختلف از بازماندگان را با استفاده از درخت مهارت آنلاک کنید( مانند: دسته‌یEMT و تیم آتش آلفا )،اما همگی کار یکسانی را انجام می‌دهند: به سرعت آمار خود را افزایش دهید. با راه اندازی گروه های های متعدد به راحتی میتوانید امار خود را افزایش دهید هنگامی که تعداد بیشتری از بازماندگان را به کار میگیرید.

هر گروه در کل هشت اسلات برای بازماندگان دارد : یک رهبر و هفت عضو. اسلات رهبر و اعضا باید به صورت جداگانه انلاک شوند، پس گروه‌های شما ممکن است مدتی را بدون لیدر و رهبر شروع به کار کنند. احتمالا شما می‌خواهید هرچه زودتر لیدرِ اسلات رو آنلاک کنید، چون تاثیر زیادی روی عملکرد گروه خواهد داشت.

زمانی که اسلات شما یک رهبر دارد، بازماندگانی را که بیشترین ناتوانی در هماهنگ کردن کارهای گروه را دارند مجهز کنید. هر گروه آیکونی کنار اسم خود دارد که نشان‌دهنده شغل اوست. گروه EMT یک علامت پزشکی دارد، گروه آتش‌نشان آلفا علامت کراس‌هر دارد و غیره. برای رهبری گروه کسی انتخاب می‌شود که آیکون شغل (پایین ترین آیکون سمت راست در کارت بازماندگان) دارد و می‌تواند کارهای گروه را هماهنگ کند و آمار قهرمان شمارا به صورت قابل توجهی بالا می‌برد.

برای هفت عضو دیگر در گروه شما، شخصیت و هویت اهمیت دارد نه شغل آنان. ایکون سمت چپ در پایین از کارت‌های بازماندگان نشان‌دهنده هویت اوست. هفت نوع هویت وجود دارد:

 • حادثه‌جو
 • تحلیلی
 • رقابتی
 • تعاونی
 • کنجکاو
 • قابل‌اعتماد
 • خیال‌باف

بازماندگانی را انتخاب کنید که شخصیت آن‌ها با رهبر گروه هماهنگ باشد، اگر تمام اعضای گروه با شخصیت رهبر گروه هماهنگ باشند گروه جایزه بزرگتری را به دست خواهد آورد.

بعد از انتخاب یک رهبر با شغلی مناسب و اعضایی مطابق با شخصیت رهبر، تیم بازماندگان شما حالا می‌تواند مثل یک ماشین چرب و نرم به پیش رود. شما می‌توانید با جایگزین کردن اعضا با بازماندگان کم‌توان به پیشرفت ادامه دهید. یک تیم مملو از اعضای رزمی ( یا حتی افسانه‌ای) چیز جالبی نخواهد بود.

با بازماندگان اضافی چه باید کرد ؟

بازماندگان شما تمام اسلات‌هایشان را انلاک کرده اند و همگی کامل هستند. حالا با باقی بازماندگان که نجات داده اید چه باید کرد؟ دو گزینه وجود دارد، کنار گذاشتن آن‌ها یا کامل کردنشان.

کنارگذاشتن یک بازمانده او را به تجربه بازمانده تبدیل می‌کند. که می‌تواند برای بالا بردن سطح بازماندگان دیگر استفاده شود.به طور کلی، شما می‌خواهید بازماندگان معمولی یا حتی غیرمعمولی را کنار بگذارید زیرا بعید است که آن‌ها تبدیل به یک گروه رزمی شوند.

کامل کردن یک بازمانده نارسایی آن‌ها را توسعه می‌دهد، و جوایزی که به گروه داده‌اند را بهبود می‌بخشند. قبل از اینکه کسی را تکامل بدهید باید سطح او را تا سطح ۱۰ افزایش دهید. تکامل یک بازمانده یه مواد دیگری هم نیاز دارد که شما باید گزینه های تکامل را آنلاک کنید. تغییر و تبدیل بازماندگان موجود به فردی بهتر قطعا تیم بازماندگان شما را بهبود می بخشد.پس به بالا بردن بازماندگان و ذخیره سازی مواد تکامل ادامه دهید.

 فورتنیت

فورتنیت یک بازی اکشن چهار نفره است. این بازی ترکیبی از استایل رزمی و تیر اندازی سوم شخص به همراه اکتشاف و سرعت و بررسی ساختمانی است. بازیکنان پایه های استراتژی موقت و دائمی بنا می‌کنند و در طول هیجانِ مبارزه مجبور به تعمیر و تغییر آن‌ها می‌شوند. و شما باید دائما در حال تغییر بین مبارزه و ساختن باشید.

برای دستیابی به اولین عنوان دسترسی، احتیاج دارید که بسته‌ی یابنده یا فوندر را خریداری کنید تا بمراتب بتوانید در فورنیت بازی کنید. قیمت استاندارد بسته ی فوندر ۳۹.۹۹ دلار است و شامل هفت بسته‌ غنیمت است. بسته ی فوندر لوکس را با ۵۹/۹۹ دلار می‌توانید تهیه کنید، بسته‌ی سوپر لوکس ۸۹/۹۹ دلار است، و اولین نسخه‌ی محدود به قیمت ۱۴۹/۹۹ دلار به همراه جوایز و گزینه های انحصاری بیشتر برای هر کدام از بسته‌ها است.

شما چه نظری درباره این بازی دارید؟

خوشحال می‌شویم که نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

108 پست
صبا ابراهیمی
او کارشناس مترجمی زبان انگلیسی است. به کارهای هنری، خوشنویسی، کتاب و فیلم علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کتاب خواندن و فیلم دیدن کند. صبا اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,