Forza Horizon 3 Cover4

از زمان تشکیل استدیو Playgrounds، با جمعی از نوابغ بازی های ریسینگ، و همکاری نزدیکشان با استدیو ترن۱۰ (Turn 10)، پروژه ساخت فورزا هورایزن، با هدف ایجاد چیزی که فورزاموتوراسپرت کم داشت، کلید خورد؛ آزادی. این مفهوم حالا پس از عرضه ۲ شماره از این عنوان، و تکاملی که استدیو و بازی داشته اند، به کمال خود نزدیک تر شده است. با وینفون همراه باشید تا نگاهی به اطلاعاتی که از فورزا هورایزن ۳ داریم، بیندازیم، و سرکی در این دنیا بکشیم.

بعد از معرفی این بازی در کنفرانس E3 امسال مایکروسافت، دایما یوتیوب را برای دیدن انواع گیم پلی از این بازی، بالا و پایین کردم. آنقدر هیجان زده بودم که یک دموی کوتاه قابل بازی در نمایشگاه را از چندین حالت مختلف تماشا کردم، علتش برای من کاملا واضح بود، ترکیب فورزا هورایزن با استرالیا و ماشین های آفرود، عین یک آرزوی محقق شده بود. شروع می کنیم از اینکه ببینیم در این شماره استدیو ترن ۱۰ و Playgrounds به دنبال چه چیزهایی بودند:

Forza Horizon 3 4WheelDriveGameplay

اولین مسئله نقشه و طراحی بازی است، در این قسمت از بازی مساحت نقشه نسبت به نسخه قبل دو برابر شده است، دو برابر. مطمئنا در کشوری مثل استرالیا که بهشتی از دیدنی های جذاب و اقلیم های زیباست، می توان گفت که هرچه بیش تر، پس بهتر. از مناظر زیبای بیابانی که در آن خورشید بدون گرمایی بر روی شما، که به صندلیتان تکیه داده اید، با پرتوهای نورش چشمانتان را نوازش می کند، تا جنگل های سرسبز و پراز باران، که با بردن ماشینتان به داخل چاله های آب و مسیرهای گل آلود رویاهایتان را به چشم می بینید، مبهوت کننده است. در دموی زنده ای که از بازی در E3 امسال و در کنفرانس مایکروسافت دیدیم، می توان متوجه شد که از نظر گرافیکی این بازی دیوانه وار خواهد بود، حتی روی اکس باکس وانتان که از قابلیت های HDR و یا ۴K ساپورت نمی کند، همه مناظر با جزییات زیبایی حتی زمانی که در کناری ایستاده اید چشم نواز خواهد بود، و همه ی این ها در عین این اتفاق افتاده است که با دنیایی بزرگ و باز روبرو هستید. قسمت جالب تر موضوع این است که از آسمان با دقت خاصی فیلم برداری شده است و در بازی شاهد آسمانی با کیفیت ۱۲k خواهیم بود که در اوقات مختلف روز و شب هم تغییر خواهد کرد و زیباترین آسمانی خواهد بود که در بازی های مختلف دیده اید. ضمنا در بازی شاهد آب و هوای پویا خواهید بود که از بارانی تا ابری و خورشیدی را شامل می شود. این سیستم به طور خودکار این کار را انجام می دهد و به غیر از زمانی که مسابقه را خودتان طراحی کرده اید، از دسترستان خارج است. در قسمت ماشین ها هم، ۳۵۰ اتومبیل مختلف از آفرود تا ماشین های سوپراسپرت در بازی گنجانده شده است. ۳۵۰ اتومبیل یعنی ۱۵۰ عدد بیشتر از عنوان قبلی، که خودش رقم محشری برای چنین بازی می باشد. اتومبیل ها از رده های مختلفی می باشند و به ویژه ماشین های استرالیایی نیز در بازی یافت می شوند.

بازی دارای نقشه ای دو برابر بزرگتر از فورزا هورایزن ۲، ۳۵۰ عدد اتومبیل، و آب و هوای پویا است

Forza Horzon 3.Gif

حالا می رویم سراغ گیم پلی، به عنوان بازی ریسینگ که حس کنترل اتومبیل در آن مهم ترین بخش است، تغییری خاصی در بازی رخ نداده است. این مساله اصلا مشکلی محسوب که نمی شود، هیچ، بلکه عالی است. همیشه بازی فورزا به خاطر گیم پلی خوش دستش مشهور و لذت بخش بوده، و در این عنوان نیز باز هم همان سیستم تکرار خواهد شد. هدف بازی چیزی بین واقع گرایانه بودن و آرکید محض است، که البته آرکید محسوب می شود. اما این به معنی تغییر نکردن رویه بازی نیست. در عنوان قبلی شما از پایه و بدون شهرت بازی را شروع کرده و به قهرمانی و معروفیت می رسیدید، اما حالا شما از ابتدا معروف ترین شخص فستیوال و رییس می باشید. تاثیر این تعویض جایگاه این است که حالا شما تعیین می کنید که چه مسابقه ای برگزار شود، و یا درایواتار (Drivatar) کدام یک از دوستانتان، یا کسانی دیگر که در بازی شما هستند، می توانند در مسابقات شرکت کنند، در واقع شما می توانید به عنوان رییس افراد مختلف را استخدام و یا اخراج کنید. البته این به گونه ای توسط هوش مصنوعی کنترل می شود که سبب تغییر روند بازی نشود، که مثلا با انتخاب افرادی که مهارت کمتری دارند باعث آسان شدن زیاد بازی شود. در همین راستا قابلیتی به نام بلوپرینت (Blueprint) به بازی اضافه شده است، این ویژگی به گیمر توانایی ایجاد مسابقه هایی خاص را با شرایطی خاص می دهد. شما می توانید این مسابقات را بین دوستانتان و کل بازیکنان به اشتراک بگذارید. شرایط شامل مواردی همچون مسیر، و آب و هوا، و زمان انجام مسابقه، و حتی اتومبیل هایی که حق شرکت در مسابقه را دارند، می شود.

اصلی ترین تغییر بازی این است که، شما این بار رییس فستیوال هستید

Forza Horizon 3 Map

بازی فورزا هورایزن اساسا مبتنی بر شبکه و لذت جمعی است، مطمئنا بازی در کنار دوستانتان در این محیط زیبا و بزرگ، تجربه ای محشر است. در راستای تغییرات گیم پلی مورد دیگری که بسیار به چشم می آید در همین موضوع است، شما حالا می توانید به همراه سه نفر از دوستانتان مراحل داستانی را پیش ببرید. برای این کار یکی از ۴ نفر که قصد دارد مراحل داستانی اش پیش برود، یک Session ایجاد کرده و برای دوستانی که انتخاب می کند پیام این موضوع داده می شود، و آن سه نفر فقط با زدن یک کلید به بازی وی می پیوندند، شرایط آب و هوا و زمان، و ترافیک، وحتی درایواتارها (Drivatar) هم بر اساس میزبان برای بازیکنان دیگر تغییر می کند. مورد جالب دیگری نیز که فقط تایید شده است و درباره آن توضیحی داده نشده، حالت یا چیزی مثل کوادکوپتر (پهپاد) در بازی است که توسط یکی از افراد در طول مسابقه و یا شاید هم گردش آزادانه در محیط استفاده می شود، به وسیله آن می شود به همراه ماشین های دیگر در طول مسابقه حرکت کرد و عکس هایی جالب و از زاویه های خاصی را شکار کرد. این ویژگی بسیار جالب است و البته به دلیل اینکه صحبت خاصی در مورد آن نشده است، نمی توانم دقیقا برایتان توضیح دهم.

Forza Horizon 3 BMWGameplay

در مورد گرافیک بازی نیازی به صحبت نیست، چون همیشه عناوین فورزا ثابت کرده اند در این زمینه کم کاری نمی کنند و تمام توان خود را به کار می برند. مقداری از اطلاعات را در پاراگراف بالاتر خدمتتان دادم، ولی در ادامه می توان گفت که این عنوان بازهم از منظر گرافیکی گامی رو به جلو برداشته است. چیزی که از گیم پلی ها و تعاریف افرادی که بازی را تجربه کرده اند می توان نتیجه گرفت، این است که مثل همیشه بی نهایت زیباست. از نکاتی که سازنده ها به آن اشاره کرده اند این است که، تصاویر بسیاری از آسمان استرالیا با دوربین های ۳۶۰ درجه و فناوری HDR گرفته شده، که این تصاویر باعث خلق آسمان بازی شده است. فضای آسمان کاملا بر اساس تصاویر واقعی است. هم چنین این عنوان از قابلیت HDR نیز بر روی اکس باکس وان اس و احتمالا بر روی رایانه های شخصی پشتیبانی می کند. تغییر مهم دیگر بازی در مورد پلتفرم مقصد این عنوان است؛ این عنوان برای اولین بار به رایانه های شخصی خواهد آمد. ضمن تبریک به گیمرهای ویندوز که به این عنوان علاقه دارند، می توان گفت که این بازی بر روی ویندوز با کیفیتی تا ۴K و ۶۰ فریم می تواند اجرا شود. حتی تصور اجرای بازی با این کیفیت و فناوری HDR هم بسیار لذت بخش است.

برای اولین بار فورزا هورایزن، پس از برادر بزرگ تر خود یعنی فورزا ۶، به رایانه های شخصی می آید

رویای اینکه بتوان این عنوان را با شبیه سازهایی مانند آنچه در تصویر پایین می بینید، که دارای سیستم تعلیق برای انتقال ضربات به ماشین نیز هستند، آن هم با رزولوشن ۴K و با تلوزیونی ۷۰ اینچی، تجربه کرد، واقعا مثل تحقق رویاست. اینکه گفتم رویا به دلیل این است که این شبیه ساز قیمتی حدود ۳۵ هزار دلار خواهد داشت، ولی خوب حتی رانندگی با فرمان ریسینگ بر روی مانیتوری بزرگ نیز فوق العادست. مورد جالب اینکه این عنوان در نسخه ای که برای نمایشگاه آماده شده بود، دارای دوربینی از زاویه جلوتر از فرمان و قبل از کاپوت است، که حس معرکه و واقعی تری به گیمر منتقل می کند. امیدوارم این زاویه دوربین در عنوان نهایی هم موجود باشد، زیرا که تقریبا در هیچ عنوان ریسینگی به این مساله توجهی نمی شود، و حس واقع گرایانه بازی را کم می کند.

Forza Horizon 3 WheelDrive

ویژگی جالب دیگری که به تازگی در قسمت اخبار هم پوشش داده شد، مربوط به قابلیت پخش لیست موسیقی های شما از Groove Music در فضای ابریتان، می شود. این ویژگی به صورت یک ایستگاه رادیویی در کنار بقیه ایستگاه های رادیویی زیبای بازی قابل پخش است. ضمنا مثل عنوان قبل قسمت Auction House که با آن می توانید خودروهای خاص را خرید و فروش کنید، نیز در دسترس است.

Forza Horizon 3 AuctionHouse

جمع بندی

در انتها اگر بخواهم مطلب را جمع بندی کنم، می توانم بگویم که این عنوان مطمئنا ارزش پول شما را دارد، و به راحتی حتی با قسمت داستانی خود ۴۰ ساعت مفرح و لذت بخش را برای شما به ارمغان خواهد آورد. ضمنا از مزایای پیش خرید این است که ماشین های خاصی به رایگان در آینده به شما داده خواهد شد، و البته اگر پیش خرید نسخه دیجیتالی را بر روی اکس باکستان انجام دهید، دو پک ماشین که در عناوین قبلی اضافه شده اند، در دسترستان قرار خواهد گرفت. بازی در سه نسخه عرضه خواهد شد که می توانید اطلاعات آن را اینجا، مشاهده کنید. اینجا جا دارد که اشاره کنم، این بازی جزو اولین عناوینی است که از Xbox Play Anywhere پشتیبانی خواهد کرد. به این معنی که شما می توانید با خرید یک نسخه دیجیتال از بازی، چه در اکس باکس، و چه در رایانه شخصی خود، در هردو پلتفرم به بازی دسترسی داشته باشید و یک بار پول بپردازید، فقط دقت کنید که این موضوع در مورد نسخه دیجیتال بازی است. ضمنا همه ی روند پیشرفت شما و اچیومنت هایی (دستاورد هایی) که بدست آورده اید نیز، در هردو پلتفرم در اختیار شماست و می توانید دایما بین هردو سوییچ کنید.

forza horizon 3 diffrent versions

امیدوارم توانسته باشم اطلاعات خوبی از بازی که تا به الان تایید شده است را در اختیارتان قرار داده باشم، ضمنا هرگونه انتقاد و پیشنهادی در مورد متن و موضوع دارید را در قسمت نظرات با من درمیان بگذارید. ضمنا اگر تصاویر کیفیت بالایی ندارند از شما عذرخواهی می کنم، چون این تصاویر از باکیفیت ترین کلیپ هایی که از باری در دسترس داشتم، تهیه شده است.

منبع : وینفون
16 پست
محمد به آبادی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
امین
پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

برای کامپیوتر کی معرفی میشه؟؟؟

    محمد بهابادی
    پاسخ دهید دوشنبه 6 تیر 1395

    برای رایانه و اکس باکس به طور همزمان، ۶ مهر امسال عرضه می شود

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,