امسال عنوان ریسنیگ فوق العاده Forza Horizon 4 که چهارمین نسخه از سری فورتزا هورایزن به حساب می‌آید، در کنفرانس خبری شرکت مایکروسافت در رویداد E3 گذشته رونمایی و معرفی شد. به جز ویژگی های بصری بی‌نظیر و خیره کننده، این بازی ویژگی‌های جدید زیادی به این سری اضافه کرده است که یکی از بارز‌ترین آن‌ها فصل‌های پویا است که تمرکز ما هم در این مقاله کوتاه کاملا روی آن معطوف شده است. ما اخیرا اطلاعات جدیدی از آن‌ها و نحوه عملکردشان در بازی به دست آورده‌ایم که در ادامه می‌توانید جزئیات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید.

همانطور که می‌دانید امسال سری فورتزا هورایزن با Forza Horizon 4 برای اولین بار به کشور بریتانیا قدم گذاشته است. یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌ها و تغییرات این بازی نسبت به نسخه‌های پیشین آن تغییرات آب و هوایی و فصل‌های پویا است. آب و هوای بریتانیا بسیار ناپدار و غیر قابل پیش‌بینی است و پلی‌گراند گیمز (Playground Games) که کار توسعه و ساخت این بازی را بر عهده دارد، نیز به خوبی از این ناپیداری آگاه است و قرار است آب و هوای Forza Horizon 4 را کاملا مثل آب و هوای بریتانیا، غیر قابل پیش‌بینی طراحی کند. این استودیو به خوبی با استفاده از ویژگی‌های این کشور در دنیا واقعی، آن‌ها را به عنوان ریسینگ جهان آزاد خود وارد کرده است.

در این بازی ممکن است در همین لحظه‌ای که گذشت، آب و هوا تغییر کند و یا حتی شاهد تغییر یک فصل باشیم که کاملا شرایط رانندگی را تحت تاثیر خودش قرار خواهد داد. ما در تریلرهای متعددی که از فصل‌های مختلف این بازی منتشر شده، مشاهده کردیم که آن‌ها چطور به نظر می‌رسند اما در رویداد Gamescome 2018 که چند روز پیش در شهر کلن آلمان جریان داشت، جزئیات بیشتری از این نظر به دست آمد که اطلاعات زیادی در اختیار ما قرار داد تا بفهمیم این ویژگی‌ کلیدی دقیقا چطور عمل خواهد کرد.

فصل‌های Forza Horizon 4 برای همه یکسان هستند

فصل‌های Forza Horizon 4 به صورت هفتگی تغییر پیدا می‌کنند و این فصل‌ها برای هر کسی که در آن یک هفته به انجام این بازی بپردازد، تغییر خواهند کرد. بنابراین چه به صورت تک نفره به انجام این بازی بپردازید چه به همراه دوستان خود و به صورت چند نفره، همه یک تجربه یکسان از این بازی به دست خواهند آورد.

به جز این، هر هفته مسابقات قهرمانی هفتگی جدیدی به این بازی اضافه خواهند شد که بخشی از تعهد استودیوی پلی‌گراند گیمز برای ارایه محتویات پس از عرضه برای این بازی هستند. در این تجربه هر مسابقه‌ای که انجام می‌دهید، بسته به فصلی که در آن قرار دارید، با دیگری فرق خواهد کرد و شما با شرایط آب و هوایی مختلفی رو به رو می‌شوید که هر کدام چالش‌های مخصوص به خودشان دارند.

فصل‌هایی که تغییر می‌کنند و همینطور آب و هوای ناپایدار تاثیر مستقیم روی تجربه رانندگی شما خواهند گذاشت. زمین‌های خیس (که بسته به شدت بارندگی مقدار خیس بودنشان تغییر می‌کند)، گل‌آلود و برفی چالش‌های متفاوت‌تر از یک روز تابستانی گرم که زمین خشک و سخت شده، در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهد. استایل و سبک رانندگی شما در واکنش به شرایط آب و هوایی مختلف، تغییر پیدا خواهد کرد. مهم‌ترین نکته و قابل توجه‌ترین، این است که هیچ کدام از فصل‌ها شبیه به هم نخواهند بود و هر کدام شرایط و چالش‌های مخصوص به خود را دارند.

تغییرات هفتگی Forzathon

تغییرات هفتگی همان چالش‌های Forzathon هستند. Forzathon برای اولین بار در همین نسخه‌های اخیر فورتزا هورایزن مشاهده شده است که یک استریم ثابت از چالش‌های جدید و جوایز آن‌ها که برای کامل کردنشان داده می‌شود، ارایه می‌دهد.

Forzathon یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که در محتویات پس از عرضه Forza Horizon 4، بازی‌بازان می‌توانند ازش لذت ببرند و آن را در دنیای عظیم جهان آزاد این بازی که قرار است شما را با چالش‌های زیادی مواجه کند، تجربه کنند. به سادگی و بی‌شک می‌توان گفت که Forza Horizon 4 بهترین نسخه از سری فورتزا است که تا به حال عرضه شده است و اگر همه چیز آن درست طبق برنامه و به‌خوبی پیش برود، قطعا می‌تواند عنوانی باشد که برای روزها، هفته‌ها، ماه‌ها و حتی سال‌ها ما را سرگرم کند طوری که واقعا از آن لذت ببریم. این بازی قطعا با ارزش‌ترین نسخه این سری است که ارزش بالایی برای تجربه کردن دارد.

Forza Horizon 4 در تاریخ ۱۰ مهر برابر با ۲ اکتبر سال ۲۰۱۸ میلادی برای پلتفرم‌های اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و همچنین پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد و با قیمت ۶۰ دلار در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین کسانی که نسخه Ultimate Edition این بازی را پیش‌خرید کرده باشند، می‌توانند به صورت دسترسی زودهنگام و ۴ روز زودتر از عرضه یعنی در تاریخ ۶ مهر برابر با ۲۸ سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی به تجربه این بازی بپدازند.

منبع :

GAMINGBOLT

664 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,