براساس اعلام شرکت مایکروسافت به واسطه اضافه شدن چهار بازی از سری Command & Conquer به قابلیت پشتیبانی از نسل قبل (Backward Compatibility)، کاربران کنسول ایکس باکس وان می‌توانند این بازی‌ها را تجربه کنند. در ادامه با ادامه خبر همراه وینفون باشید.

یکی از ویژگی‌های جالب‌ توجه کنسول نسل هشتمی شرکت مایکروسافت (Microsoft) یعنی کنسول ایکس باکس وان، پشتیبانی از بازی‌های دو کنسول ایکس باکس، ایکس باکس 360 و امکان تجربه آن‌ها از طریق سرویس Backward Compatibility است. شرکت مایکروسافت از زمان آغاز به کار این سرویس تا‌کنون بازی‌های بسیاری را به آن اضافه کرده است و همچنان این روند ادامه دارد. حال طبق جدید‌ترین اخبار بازی چهار بازی از مجموعه Command & Conquer که روی کنسول نسل قبل منتشر شده‌اند، در دسترس کاربران کنسول ایکس باکس وان قرار گرفته‌اند.

براساس این خبر که از طریق توییت لری هریب ملقب به میجور نلسون منتشر شده است، از امروز دارندگان کنسول Xbox One می‌توانند بازی‌های Command and Conquer 3: Tiberium Wars و Command & Conquer: Red Alert 3 را به واسطه سرویس Backward Compatibility تجربه کنند. در ادامه مدیر برنامه‌نویسی ایکس‌باکس لایو به این نکته اشاره کرده است که بسته الحاقی Kane’s Wrath مربوط به بازی Command and Conquer 3: Tiberium Wars و محتوای Commander’s Challenge متعلق به بازی Command & Conquer: Red Alert 3 نیز به سرویس مذکور اضافه شده‌اند.

شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) به عنوان ناشر سری بازی‌های Command & Conquer، هم‌‌اکنون با همکاری استودیو پتروگلیف گیمز (Petroglyph Games) مشغول ساخت بازی Command and Conquer Remastered Collection است. این بازی شامل نسخه ریمستر دو بازی Command & Conquer: Tiberian Dawn محصول سال 1995 و Command & Conquer: Red Alert محصول سال 1996 به همراه بسته‌های الحاقی این بازی‌های می‌شود. مدتی پیش اعلام شد که بازی مذکور روی پلتفرم رایانه‌های شخصی فاقد پرداخت‌های درون برنامه‌ای خواهد بود و سازندگان قصد دارند حس و حال بازی‌های اصلی را تکرار کنند. با این وجود که تاریخ دقیق عرضه بازی Command and Conquer Remastered Collection مشخص نیست اما انتظار می‌رود که این بازی در سال 2020 مصادف با سالگرد 25 سالگی سری Command & Conquer منتشر شود.

بازی Command and Conquer 3: Tiberium Wars

اولین سری C&C در سال 1995 تحت نظر WestWood ساخته شد و تقریبا می‌توان گفت که این بازی فاکتورهای بازی های استراتژی را تعیین کرد و به فروش نسبتا خوبی دست یافت. بعد از فروش خوب این بازی الکترونیک آرتز شرکت Westwood را خریداری نمود و چندی بعد نیز با این شرکت قطع همکاری کرد ولی همچنان امتیاز ساخت و انتشار این بازی در اختیار الکترونیک آرتز بود. EA نیز 2 عنوان به نام‌های Tiberian Sun و Tiberian Sun Firestorm از سری Command & conquer را عرضه کرد و سومین شماره ازCommand & Conquer را نیز در سال 2007 منتشر کرد که به نوبه خود بازی موفقیت‌های سری‌های گذشته خود را همچنان حفظ کرده بود.

داستان بازی همانطور که می‌دانید مربوط به عنصر Tiberium می شود. در سال‌های دور در آینده عنصر جدیدی به نام Tiberium بر روی کره زمین کشف می‌شود که می‌توان از آن انرژی‌های فراوانی به دست آورد و طبق سنت‌های قدیمی 2 نیروی خیر و شر برای بدست آوردن این عنصر رو در روی یکدیگر می‌ایستند و جنگ سختی میان این 2 گروه شروع می‌شود. نام گروه خیر این بازی GDI و نام گروه شر NOD می‌باشد. البته لازم به اشاره است که گروه سومی هم در بازی وجود دارد که این گروه متشکل از موجودات فضایی هستند که برای زندگی به Tiberium نیاز دارند و با توجه به پیدایش این عنصر بر روی زمین، این گروه به کره زمین حمله‌ور شدند تا به این عنصر دست پیدا کنند. شما می توانید با هر 3 گروه به بازی بپردازید، اما قسمت اصلی تک‌نفره بازی مربوط به گروه GDI می‌شود که شما در نقش یک فرمانده گروه GDI ظاهر می‌شوید و باید زمین را از نیروهای دشمن پاک سازی کنید. یکی از نقطه ضعف‌های بازی، داستان بازی است. داستان بازی کمی سطحی به نظر می‌رسد و کشش مناسب برای ادامه بازی را ندارد.

گیم‌پلی این بازی یکی از جذابترین قسمت‌های موجود در بازی است. همه چیز آن طور که انتظارش را داشتید پیش می‌رود و تقریبا همه چیز به طور سنتی از سری‌های گذشته C&C و بازی‌های فوق محبوب Red alert و Generals برگرفته شده است. اگر چند بار بازی Red alert و generals را تجربه کرده باشید بسیار سریع با بازی و کنترل آن آشنا خواهید شد و مجذوب گیم‌پلی سریع و اعتیادآور آن خواهید شد. همانطور که گفته شد اکثر آیتم‌ها و نیروهایی که در اختیار شما گذاشته می‌شوند، در واقع همان آیتم‌ها و نیروهای قدیمی هستند اما در ظاهری جدید. حتی بعضی از نیروهایی که قدرت‌های بسیار زیادی در نسخه‌های قبل داشتند بعضا حذف شدند یا قدرتشان کم شده است و سعی شده بازی کمی واقعی‌تر به نظر برسد در صورتی که بازی در آینده‌ای دور به وقوع می پیوندد.

بازی Command and Conquer 3: Tiberium Wars را می‌توانید با پرداخت 3.39 دلار / 4.99 پوند در وب‌سایت Xbox.com خریداری کنید.

بازی Command and Conquer 3 Kane’s Wrath

ابتدا این بازی در سال 2007 با نام Tiberium Wars منتشر شد و توانست امتیازهای زیادی را از منتقدان دریافت کند، سرانجام در سال 2008 دومین سری آن با نام Kane’s Wrath منتشر شد که در ادامه داستان سری قبلی خود بود و تغییر چندانی در آن ایجاد نشده بود. سبک بازی RTS است و شما با ساخت مراکز نظامی و جمع آوری منابع، ارتش عظیم خود را تشکیل دهید. داستان بازی از تولد تازه انجمن برادری Nod بعد از جنگ دوم تیبریوم تا درگیری عظیم جنگ سوم تیبریوم دنبال می‌شود. این داستان از طریق مجموعه جدیدی از فیلم‌های زنده با کیفیت بالا ارائه می‌شود که در آن بازیگران مشهور از جمله جو کوکان، بازیگر رهبر مردمی اخوان نو، همراه با استعدادهای جدید ناتاشا هنسترج و کارل لمبلی، کارگردانی می‌شود.

بازی Command and Conquer 3 Kane’s Wrath را می‌توانید با پرداخت 7.49 دلار / پوند در وب‌سایت Xbox.com خریداری کنید.

بازی Command and Conquer Red Alert 3

Command Conquer Red Alert 3 یک بازی استراتژی و جنگی است که شرکت الکترونیک آرتز آن را طراحی، ساخته و منتشر کرده است. در بازی Command Conquer Red Alert 3 پس از شکست ژنرال روسیه، Nikolai Krukov به دست ایالت‌های Allied، ژنرال Krukov به همراه Colonel Anatoly Cherdenko از ماشین زمان استفاده کرده تا به Brussels در سال 1927 به کنفرانس فیزیک رفته و با کشتن آلبرت انیشتین آینده را تغییر دهند. در بازگشت به زمان حال، ژنرال Krukov متوجه می‌شود که Cherdenko فرمانده کل ارتش روسیه شده و در آستانه ی فتح اروپا می‌باشد. این خط زمانی جدید باعث به وجود آمدن یک امپراطوری جدید به نام Rising Sun در چین شد و دنیا به سه قسمت روسیه , امپراطوری و Allies تقسیم شده است. در بازی بخشی به نام Uprising اضافه شده است. این بخش با عرضه مینی‌کمپین‌های مختلف، شما را به قلب داستان Red Alert 3 و درگیری روسیه، امپراطوری و نیروهای متحدین می‌برد. داستان بازی که در ادامه نسخه اصلی و پس از پیروزی نهایی متحدین ادامه دارد، ارتش روسیه را به تصویر می‌کشد که در اثر شکست وخیمی که داشته، در وضعیتی نابسامان به سر می‌برد. گیم‌پلی بازی مانند عناوین قبلی فرانچایز Command And Conquer است. بازی علاوه بر بخش تک نفره شامل قسمت چند نفره به صورت آفلاین و آنلاین نیز می‌باشد.

بازی Command and Conquer Red Alert 3 را می‌توانید با پرداخت 7.49 دلار / پوند در وب‌سایت Xbox.com خریداری کنید.

بازی Command and Conquer Red Alert 3 Commander’s Challenge

در داخل ساختمان FutureTech، فرمانده FutureTech در ابتدای جلسه توجیهی خود به Kelly Weaver معرفی می‌شود. افسر اصلی تدارکات و نماینده به بازیکن جدید دستور می‌دهد تا در پنجاه چالش مبارزه کند و همان تعداد از فن‌آوری‌ها را از این چالش‌ها جمع‌آوری کند. جناح‌هایی که مانع بازیکن از دریافت این جوایز می‌شوند، عبارتند از متفقین، امپراطوری Rising Sun و اتحاد جماهیر شوروی. هر یک از آن‌ها نُه فرمانده هوش مصنوعی در جنگ‌های مختلف دارد و آماده نبرد با بازیکن هستند.

در محتوای Commander’s Challenge، بازیکن در برابر نُه فرمانده از سه جناح عمده در 50 چالش در سراسر جهان، هر کدام با قوانین و مقررات منحصر به فرد خود قرار می‌گیرد. بازیکن به هر سه زرادخانه دسته بازی دسترسی دارد و می‌تواند انتخاب کند که از کدام جناح قبل از هر چالشی استفاده کند. با این حال، تنها اساسی‌ترین واحدها و سازه‌ها از ابتدا بازی در دسترس هستند. فن‌آوری‌ها می‌توانند با تکمیل چالش‌ها باز شوند که پس از باز کردن هر یک می‌توان در تمام چالش‌های بعدی مورد استفاده قرار گیرد. تمام چالش‌ها را می توانید در هر زمان که خواستید دوباره انجام دهید.

بازی Command and Conquer Red Alert 3 Commander’s Challenge را می‌توانید با پرداخت 6.75 دلار / 9.99 پوند در وب‌سایت Xbox.com خریداری کنید.

در آخر لازم است اشاره کنم که سرویس Backward Compatibility میزبان بیش از 500 بازی مختلف است که از بین آن‌ها می‌توان به بازی‌های Assassin’s Creed Liberation HD ،Brutal Legend ،Castlevania: Lords of Shadow ،Red Dead Redemption و Alan Wake اشاره کرد.

منبع :

CNC.FANDOM WIKI WIKI WIKI MSPOWERUSER

373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,