زمانی که در حال استفاده از کامپیوتر و لپ تاپ خود به مدت طولانی هستید و کارهای سنگین با آن انجام می‌دهید، سیستم خنک کننده دستگاه گرمایی از خود تولید می‌کند که یک شرکت فرانسوی از این گرما برای گرم کردن خانه‌ها استفاده می‌کند. شرکت فرانسوی Qarnot که در زمینه استفاده از سرورها برای سیستم گرمایی تخصص دارد تصمیم گرفته تا از پردازنده‌ی اینتل برای بهره‌مندی از پردازنده AMD، چشم پوشی کند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

شرکت Qarnot از دستگاهی به نام Q.rad که از سه عدد CPU برای تولید گرما استفاده می‌کند و در نقش یک گره در سرورهای ابری( مبتنی بر ابر توزیع شده است) ظاهر می‌شود. آخرین آزمایشات این شرکت ثابت کرد که استفاده از پردازنده AMD به نفع آن‌ها است و می‌توانند 1500 خانه را گرم کنند.

Ryzen Pro گرمایی برابر با پردازنده های اینتل که پیش‌تر استفاده میکردیم ایجاد می‌کنند با این تفاوت که تعداد هسته‌های آنها دوبرابر است. به عبارت دیگر Ryzen PRO یک موقعیت عالی و فوق‌العاده برای Qarnot از جهت عملکرد و ویژگی‌ها است، در آزمایشاتی که انجام دادیم، در محسابات رندرینگ‌های 3D مشاهده کردیم که عملکرد 30 تا 45 درصد نسبت به Intel i7 که قبلا استفاده می‌کردیم، افزایش داشته است.

– Qarnot

جدا از این، این شرکت همچنان به دنبال موقعیت‌های مناسب‌تری است تا دوباره از کیت AMD استفاده کند و برنامه هایی در پیش رو دارد تا با استفاده از گرمای سرورها دیگ بخاری را بسازد که با استفاده از آن بتوان آب استخرهای خانگی  و جکوزی را گرم کرد. این موضوع به اندازه کافی جالب است که نظر همگان را به خود جلب کند و Qarnot تنها شرکتی نیست که از سرورها به عنوان سیستم گرمایی استفاده می‌کند، شرکت‌های هلندی Nerdalize و Eneco در سال 2015 این طرح را به تصویب رساندند.

اگر شما هم از این ایده جالب لذت بردید ، نظرات خود را وینفون با اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

108 پست
صبا ابراهیمی
او کارشناس مترجمی زبان انگلیسی است. به کارهای هنری، خوشنویسی، کتاب و فیلم علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کتاب خواندن و فیلم دیدن کند. صبا اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,