Lumia-1520-con-la-Build-10149-de-Windows-10-Mobile

در بهمن ماه سال گذشته بود که مایکروسافت برای اولین بار از ویندوز ۱۰ موبایل رونمایی کرد و اولین نسخه پیش نمایش فنی آن را برای برخی مدل های لومیا منتشر کرد. از آن زمان تا به امروز ویندوز ۱۰ موبایل در حال توسعه بوده و هنوز هم در نسخه پیش نمایش فنی است. اعلام شده که مایکروسافت ویندوز ۱۰ موبایل را بالاخره در ماه جاری برای کاربران منتشر می کند.

ویندوز ۱۰ موبایل در مقایسه با ویندوز فون ۸.۱ تغییرات بسیار گسترده ای دارد، از بازنویسی هسته سیستم عامل و یکپارچه شدن آن با هسته دسکتاپ تحت نام OneCore گرفته تا تغییرات رابط کاربری و اپلیکیشن های یونیورسال همگی بخشی از تغییرات ویندوز ۱۰ موبایل هستند. ویندوز ۱۰ یک سرویس است که فرآیند به روز رسانی آن هیچ گاه متوقف نمی شود و از آن جایی که هسته دسکتاپ و موبایل یکی است بنابراین این دو پلتفرم به صورت مداوم به روز رسانی می شوند. گابریل آئول، مدیر بخش توسعه دهندگان و پروژه اینسایدر در مایکروسافت، به هنگام انتشار بیلد ۱۴۲۵۷ ویندوز ۱۰ دسکتاپ اعلام کرد تیم هایی که بر روی توسعه ویندوز کار می کنند از این پس کار های کد نویسی بسیار سنگینی را بر عهده خواهند داشت و هم اکنون بر روی ویژگی های جدیدی کار می کنند که در بیلد های بعدی در اختیار اینسایدر ها قرار خواهند گرفت. بنابراین ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۰ موبایل مدام به روز رسانی می شوند و ویژگی های جدیدی را دریافت خواهند کرد.

جدیدترین بیلد ویندوز ۱۰ موبایل که برای اینسایدر ها منتشر شده ۱۰۵۸۶.۷۱ است. دلیل این فاصله عددی میان بیلد های دسکتاپ و موبایل را می توان نزدیک بودن تاریخ انتشار ویندوز ۱۰ موبایل دانست و مایکروسافت سعی می کند ابتدا به کمک اینسایدر ها ویندوز ۱۰ موبایل را جهت انتشار برای کاربران عادی آماده سازد و پس از انتشار نسخه نهایی بیلد های رد استون ویندوز ۱۰ موبایل را در اختیار اینسایدر ها قرار خواهد داد. بیلد ۱۰۵۸۶.۷۱ ویندوز ۱۰ موبایل در مقایسه با سایر بیلد ها عملکردی به مراتب بهتر دارد و این را می توانید وقتی که با گوشی کار می کنید به وضوح ببینید. البته هنوز هم یکسری مشکلات در سیستم عامل دیده می شود که قطعاً تا نسخه نهایی رفع می شوند.

بسیاری از کاربرانی که اینسایدر نیستند از ما درخواست کرده اند که یک مقایسه تصویری میان ویندوز فون ۸.۱ و جدیدترین بیلد ویندوز ۱۰ موبایل داشته باشیم. بنابراین تصمیم گرفتیم که این کار را هر چه زود تر انجام دهیم تا کاربران ویندوز فون بتوانند پیش از دریافت ویندوز ۱۰ موبایل با تغییرات این نسخه از پلتفرم موبایل مایکروسافت آشنا شوند و یا کاربرانی که آشنایی چندانی با پلتفرم موبایل مایکروسافت ندارند بتوانند با دیدن این تصاویر یک ذهنیت نسبی در خصوص ویندوز ۱۰ موبایل پیدا کنند. ممکن است تعدادی از کاربران ویندوز فون پیش از این که ویندوز ۱۰ موبایل را آزمایش کنند گوشی های خود را با گوشی های اندرویدی و یا iOS تعویض کرده باشند و به همین علت آشنایی چندانی با ویژگی های ویندوز ۱۰ موبایل نداشته باشند و همچنان همان ذهنیت قبلی را در خصوص ویندوز فون داشته باشند، بنابراین پیشنهاد می کنیم که این مقایسه را به هیچ عنوان از دست ندهید و اگر تا به حال اینسایدر نبوده اید این ویژگی ها برای شما تازگی خواهند داشت.

پیش از هر چیزی از پویا آبسالان (ashoob) عزیز بابت تهیه اسکرین شات های ویندوز فون ۸.۱ کمال تشکر را داریم. اسکرین شات های ویندوز فون ۸.۱ از گوشی لومیا ۶۳۰ و لومیا ۷۲۰ تهیه شده اند و اسکرین شات های ویندوز ۱۰ موبایل نیز از گوشی بنده (لومیا ۹۳۰) تهیه شده اند. در این مقایسه سعی کرده ایم که تقریباً از تمامی قسمت های سیستم عامل تصویر تهیه کنیم اما ممکن است که بخش هایی وجود داشته باشند که در این مقایسه، تصویری از آن ها قرار نگرفته باشد. این مقایسه صرفاً یک مقایسه تصویری است و بررسی تمامی ویژگی های ویندوز ۱۰ موبایل در یک مطلب بررسی جداگانه ارائه می گردد. (تمامی تصاویر سمت راست مربوط به ویندوز فون ۸.۱ آپدیت لومیا دنیم و تصاویر سمت چپ مربوط به ویندوز ۱۰ موبایل بیلد ۱۰۵۸۶.۷۱ هستند.)


منوی استارت

۸.۱vs 10-1منوی استارت ویندوز فون ۸.۱ (تصویر سمت راست) در مقابل منوی استارت ویندوز ۱۰ موبایل (تصویر سمت چپ). در ویندوز ۱۰ موبایل منوی استارت تغییراتی داشته و شخصی سازی آن بیشتر شده است. ویندوز ۱۰ موبایل این امکان را به کاربر می دهد تا تصاویر زمینه را در پشت کاشی ها قرار دهد، شفافیت کاشی ها را تنظیم کند، در منوی استارت ۴ ردیف کاشی بچیند و… . این امکانات پیش تر در ویندوز فون ۸.۱ وجود نداشتند.


اکشن سنتر

۸.۱vs 10-2

 در اکشن سنتر ویندوز ۱۰ موبایل نیز در مقایسه با ویندوز فون ۸.۱ تغییراتی هر چند جزئی اما مفید دیده می شود. در اکشن سنتر ویندوز ۱۰ موبایل کاربر اعلانیه های تعاملی را در اختیار خواهد داشت، اعلانیه های تعاملی به اعلانیه آن دسته از اپلیکیشن های یونیورسالی گفته می شود که برای پاسخ دادن به آن ها نیازی نیست که وارد برنامه شوید و کافیست بر روی اعلانیه ضربه بزنید و پاسخ را بنویسید، به عنوان مثال وقتی پیامی دریافت می کنید می توانید بدون باز کردن اپلیکیشن پیام رسان، به پیام مورد نظر پاسخ دهید. از جمله تغییرات دیگری که در اکشن سنتر ایجاد شده می توان به اضافه شدن تعداد quick اکشن ها، امکان کنترل اکشن ها بدون باز کردن تنظیمات و… اشاره کرد.


تنظیمات

۸.۱vs 10-3

تنظیمات در ویندوز ۱۰ موبایل تغییرات گسترده ای داشته و از آن حالت شلوغ و گیج کننده ویندوز فون ۸.۱ در آمده است. مایکروسافت تمامی تنظیمات را دسته بندی کرده و تنظیمات مشابه همگی در یک گروه قرار گرفته اند، در این بخش یکسری تنظیمات جدید نیز اضافه شده است. همچنین شما اکنون می توانید در تنظیمات جستجو کنید و یا تنظیمات دلخواه را بر روی منوی استارت پین کنید تا در زمان کوتاه تری بتوانید به آن ها دسترسی داشته باشید. در ادامه تصاویری از بخش های مختلف تنظیمات ویندوز ۱۰ موبایل و ویندوز فون ۸.۱ را قرار داده ایم تا بتوانید تغییرات را به وضوح مشاهده کنید:

۸.۱vs 10-4

۸.۱vs 10-5

۸.۱vs 10-6

۸.۱vs 10-7

۸.۱vs 10-8

۸.۱vs 10-9

۸.۱vs 10-10

۸.۱vs 10-11

۸.۱vs 10-12

۸.۱vs 10-13

۸.۱vs 10-14

۸.۱vs 10-15

۸.۱vs 10-16

۸.۱vs 10-17

۸.۱vs 10-18

۸.۱vs 10-19

۸.۱vs 10-20

در بخش تنظیمات تقریباً همه چیز تغییر کرده است و اگر شما کاربر ویندوز فون هستید به هنگام دریافت ویندوز ۱۰ موبایل در بخش تنظیمات کمی دچار سردرگمی خواهید شد اما نگران نباشید، خیلی زود به نظم موجود در ویندوز ۱۰ موبایل عادت می کنید!


لیست برنامه ها

۸.۱vs 10-21

به دنبال تغییرات بخش های مختلف سیستم عامل، مایکروسافت تغییراتی را نیز در لیست برنامه ها اعمال کرده که این بخش را زیبا تر از گذشته ساخته اند. در این بخش شما می توانید تصویر پس زمینه ای که برای منوی استارت انتخاب کرده اید را مشاهده کنید. قابلیت جستجو به بخش بالایی منتقل شده و حال اگر اپلیکیشنی را جستجو کنید که در گوشی نیست، نام آن به شما نشان داده می شود و با ضربه زدن بر روی آن، به صفحه مربوطه در استور هدایت می شوید و می توانید آن را دانلود کنید. در این بخش یکسری تغییرات دیگر نیز دیده می شود.

۸.۱vs 10-22


اپلیکیشن یونیورسال پیام رسان

۸.۱vs 10-23

در اپلیکیشن یونیورسال پیام رسان ویندوز ۱۰ موبایل قابلیت های جدیدی دیده می شود و رابط کاربری آن به طور کامل تغییر کرده است، اکنون در این بخش زبان های راست به چپ به خوبی پشتیبانی می شوند همچنین این اپلیکیشن اکنون اسکایپ نیز هست و اسکایپ آن با پیام رسان رایانه همگام است. اما در این بخش متاسفانه هنوز پیام Delivery به صورت یک پیامک جداگانه اطلاع داده می شود، مایکروسافت در برخی اپراتور های تلفن همراه این اپلیکیشن را به یک پیام رسان مشابه واتس اپ تبدیل کرده است.


مرورگر مایکروسافت اِج

۸.۱vs 10-24

مایکروسافت همزمان با معرفی ویندوز ۱۰ از مرورگر جدید خود به نام مایکروسافت اِج نیز رونمایی کرد. این مرورگر یونیورسال جایگزین مرورگر اینترنت اکسپلورر در ویندوز است. مایکروسافت اِج هم اکنون در حال توسعه بوده و به زودی از افزونه ها نیز پشتیبانی خواهد کرد. مایکروسافت اِج بر خلاف اینترنت اکسپلورر، بخش مدیریت دانلود دارد و شما می توانید مواردی را که دانلود کرده اید در این بخش مشاهده کنید. در این مرورگر تغییرات دیگری نیز دیده می شود.

۸.۱vs 10-25

۸.۱vs 10-26


اپلیکیشن یونیورسال دوربین

اپلیکیشن پیش فرض دوربین در ویندوز فون ۸.۱ ضعف های بسیاری داشت اما تمامی این ضعف ها توسط لومیا کمرا پوشش داده می شدند. در ویندوز ۱۰ موبایل مایکروسافت تمامی ویژگی های اپلیکیشن لومیا کمرا را به اپلیکیشن پیش فرض دوربین افزوده و اکنون از الگوریتم های تصویر برداری لومیا کمرا پشتیبانی می کند. این اپلیکیشن به صورت یونیورسال در ویندوز ۱۰ موبایل قرار داده شده و ویژگی های بسیاری دارد. در ادامه تصویری از دوربین پیش فرض ویندوز فون ۸.۱ و ویندوز ۱۰ موبایل را مشاهده می کنید:

۸.۱vs 10-29


بخش مخاطبین

در ویندوز ۱۰ موبایل بخش مخاطبین یونیورسال شده و در ویندوز ۱۰ نیز به همین شکل حضور دارد. مایکروسافت طراحی جدیدی را برای این بخش در نظر گرفته و اکنون ظاهری مدرن دارد و از حالت یکنواختی که در ویندوز فون ۸.۱ شاهدش بودیم بیرون آمده است یکی از ویژگی های بارز این نرم افزار همگام سازی با تمام اکانت های شما مانند فیسبوک، جیمیل، اوت لوک و… است که این امکان را به شما می دهد به تمامی مخاطبانتان به صورت یکجا دسترسی داشته باشید و به راحتی با هر یک از آن ها تماس گرفته و یا به آن ها پیام بفرستید. در ادامه تصاویری از بخش مخاطبین ویندوز فون ۸.۱ و ویندوز ۱۰ موبایل را مشاهده می کنید:

۸.۱vs 10-30

۸.۱vs 10-31


بخش ایمیل و تقویم

در ویندوز فون ۸.۱ یک اپلیکیشن پیش فرض جهت ارسال ایمیل وجود داشت که امکانات آن بسیار محدود بودند و کاربر نمی توانست تغییرات زیادی را بر روی ایمیل های خود اعمال کند. در ویندوز ۱۰ موبایل مایکروسافت یک اپلیکیشن یونیورسال بسیار کامل برای مدیریت ایمیل ها قرار داده که از موتور آفیس Word استفاده می کند و شما می توانید در آن انواع تغییرات را بر روی متون اعمال کنید. همچنین این اپلیکیشن از ژست های حرکتی پشتیبانی می کند. این اپلیکیشن دو قسمت است و دیگری مربوط به تقویم می شود. تقویم اوتلوک یک تقویم کامل است که شما می توانید تمامی برنامه های روزانه خود را در آن ثبت کنید. این اپلیکیشن ها ویژگی های دیگری نیز دارند.

۸.۱vs 10-51

۸.۱vs 10-50

۸.۱vs 10-52


پخش موسیقی و ویدیو

در ویندوز فون ۸.۱ دو اپلیکیشن پیش فرض به نام های اکس باکس موزیک و ویدیو وجود داشتند که کاربران می توانستند فایل های صوتی و تصویری خود را با آن ها اجرا کنند. این دو اپلیکیشن امکانات محدودی داشتند اما در ویندوز ۱۰ موبایل دو اپلیکیشن یونیورسال Groove Music برای پخش موسیقی و Movies & TV برای پخش ویدیو وجود دارند که امکانات بسیاری دارند و از بیشتر فرمت های رایج پشتیبانی می کنند. در زیر تصاویری از پلیر های ویندوز فون در مقابل پلیر های ویندوز ۱۰ موبایل را مشاهده می کنید:

۸.۱vs 10-37

۸.۱vs 10-41

۸.۱vs 10-42

۸.۱vs 10-44

۸.۱vs 10-45

۸.۱vs 10-46


استور یونیورسال

فروشگاه ویندوز ۱۰ یا همان استور یونیورسال نیز یک نرم افزار یونیورسال است و رابط کاربری یکسانی در تمام گجت های ویندوزی خواهد داشت. این استور جدید تمام نرم افزارهای یونیورسال را در بر می گیرد و شما می توانید برنامه های یونیورسال مانند مجموعه آفیس و… را از این استور دانلود کنید. این استور اکنون جایگزین استور پیشین شده است.

۸.۱vs 10-56

۸.۱vs 10-58


بخش های دیگر…

در سایر بخش های ویندوز ۱۰ موبایل، مانند وان درایو، بخش تصاویر، مدیریت فایل و همچنین بخش های مربوط به ماشین حساب، شماره گیر، ساعت های هشدار و… تغییرات گسترده ای اعمال شده است که در زیر به صورت تصویری با ویندوز فون ۸.۱ مقایسه شده اند:

آفیس ویندوز فون 8.1 (سمت راست) در مقابل آفیس پاورپوینت ویندوز 10 موبایل (سمت چپ)
آفیس ویندوز فون ۸.۱ (سمت راست) در مقابل آفیس پاورپوینت ویندوز ۱۰ موبایل (سمت چپ)
مدیریت فایل ویندوز فون 8.1 (سمت راست) و مدیریت فایل ویندوز 10 موبایل (سمت چپ)
مدیریت فایل ویندوز فون ۸.۱ (سمت راست) و مدیریت فایل ویندوز ۱۰ موبایل (سمت چپ)
کرتانا ویندوز فون 8.1 در مقابل کرتانای ویندوز 10 موبایل
کرتانا ویندوز فون ۸.۱ در مقابل کرتانای ویندوز ۱۰ موبایل
وان درایو ویندوز فون 8.1 در مقابل وان درایو مخصوص ویندوز 10 موبایل
وان درایو ویندوز فون ۸.۱ در مقابل وان درایو مخصوص ویندوز ۱۰ موبایل
بخش تصاویر ویندوز فون و ویندوز 10 موبایل
بخش تصاویر ویندوز فون و ویندوز ۱۰ موبایل
بخش مربوط به تماس ویندوز فون 8.1 و ویندوز 10 موبایل
بخش مربوط به تماس ویندوز فون ۸.۱ و ویندوز ۱۰ موبایل
بخش ساعت های هشدار ویندوز فون 8.1 و ویندوز 10 موبایل
بخش ساعت های هشدار ویندوز فون ۸.۱ و ویندوز ۱۰ موبایل
ماشین حساب ویندوز فون 8.1 و ویندوز 10 موبایل
ماشین حساب ویندوز فون ۸.۱ و ویندوز ۱۰ موبایل

در این مقاله سعی کردیم تا بیشتر قسمت های ویندوز ۱۰ موبایل را با ویندوز فون ۸.۱ مقایسه کنیم تا بهتر تغییرات خود را نشان دهند. این یک بررسی تصویری بود و پس از انتشار نسخه رسمی ویندوز ۱۰ موبایل، بررسی کامل این نسخه از پلتفرم موبایل مایکروسافت را خدمت شما عزیزان تقدیم می کنیم تا به طور کامل با تغییرات اعمال شده و ویژگی های جدید آشنا شوید. لطفاً نظرات سازنده خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

وینفون

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
~پریسا
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

چشمم مونده دنبال لومیا کمرا… کسانی که یه کم تو کار عکس هستن تغییر کیفیتش رو احساس میکنن…!
لومیا خیلی خوب بود، کاش فقط اسمشو عوض میکردن و قیافش…

  erfantopme
  پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

  کاش میشد همزمان از هر ۲ برنامه استفاده کرد نمیدونم چرا این اجازه داده نمیشه

javad ranjbar
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

Mer30. Lazem bood in matlaB

حمیدرضا خلیلی
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

خسته نباشید.واقعا عالیییی بود.میدونم که چقدر زحمت میکشید واسه ین مقاله ها

~پریسا
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

تشکر برای پست خوبتون!
کسایی که از ۸.۱ مستقیم برن به ۱۰ تغییرات براشون زیاد به چشم میاد!
ما خورد خورد تغییرات رو دیدیم، خیلی بهمون کیف نداد 😁

فرزاد
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

رابط کاربریش که خیلی خوب شده ولی هنوزم خیلی چیزا مونده وا س اضافه کردن ، مخصوصا دوربین
کاش مصرف باطرف و ساعتش تغییر نمیکرد🙁

Mahmoud Dehghan
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

ممنون از مطلبتون

چطور میشه CALL AND FILTER پین رو صفحه استارت؟ مثل ویندوز ۸.۱ ؟

ممنون

امیرمحمد
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

چرا بعضی از عکسا مثه مرورگر اج با ماله من که ۴.۵ اینچه فرق میکنه؟؟

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

  DPI تغییر داده شده، به خاطر همونه

alp13
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

ممنون از مطلب فوق العاده واقعا تغییرات زیاد بوده

ولی من ندیدم به قابلیت های ۳g only-wifi direct – OTG – bluetooth اشاره بشه
مهمترین ضعف های ۸.۱ اینا بودن
مخصوصا مشکل وافای دیرکت و بلوتوث
این مشکلات حل شده یا نه ؟؟

kmh
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

تشکر و خسته نباشید فراوان ب وینفون و پویا ابسالان عزیز.
فقط بنظرم مقایسه روی یک گوشی میبود خیلی بهتر میشد
درکل جای تقدیر داره

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

  متاسفانه خود بنده امکان دانگرید نداشتم وگرنه روی یک گوشی انجام میشد

erfantopme
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

ممنون از مقاله بسیار خوبتون
من که روز به روز از کار کردن با ویندوز ۱۰ لذت میبرم
هنوز کامل نیست اما قطعا پیشرفت میکنه
مایکروسافت همجوره پایتم 🙂

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

  خوشحالم که پسندیدید

بهمن
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

سلام اقای مردای،ممنون بابت مطلب
چطور میتونم با اقای درویش زاده ارتباط برقرار کنم؟
یک پیشنهاد عالی واسشون دارم که باید حتما با خودشون مطرح کنم
ممنون میشم ج بدید

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

  سلام عزیز، خوشحالم که پسندیدید. میتونید از طریق ایمیل با ایشون در ارتباط باشید
  r.darvishzadeh@gmail.com

Reza
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

اًقا منکه حال کردم ، دمتون گرم بمونه …
من یبار اینسایدر شدم شکر خدا نتونستم ویندوز ده رو نتونستم بگیرم ، دیگم سراغش نرفتم که یهویی غافلگیر بشم خخخخ ، ولی خیلی خوشکل شده ها ، مث مقتیسه ی ویندوز ایکس پی با ویندوز ده … دمشون گرم ، خدایی ماکروسافت تلاش کرده …
دلمون واسه ویندوز ۸.۱ تنگ میشه … جدا میگم …
همینروزاست که کسی دیگه ۸.۱ رو دیگه به یاد هم نمیاره …
منکه راضیم

ali930
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

از لحاظ رابط کاربری خیلی خوب شده
منتظر ویندوز ۱۰ رسمی هستم

hassan6789
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

آقا تو رو خدا یه تاریخ بدید کی میاد،من هر شب تصمیم میگیرم اینسایدر شم و ۱۰ رو نصب کنم باز صبر کردم تا نسخه نهایی بیاد، جون به لب شدیم
اپل،اندروید،بلک بری داشتم ولی هیچ کدومو به اندازه ویندوز دوست نداشتم
سیستم عامل باکلاسیه خداییش

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

  شما که تا امروز صبر کردید، یه مقدار دیگه هم صبر کنید.

   محمد
   پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

   سلام آقای مرادی

   ببخشید یه درخواست دارم ازتون

   میتونید با این اچ تی سی یا مایکروسافت یه صحبتی چیزی کنید و نتیجه اش رو اینجا اعلام کنید ؟

   بخدا الان این عکسها رو دیدم کف کردم 🙂 ما که HTC 8x داریم تا الان خبری نبوده ، بعد از شش ماه اینسایدر بودن هنوزم دارم با همون ۸.۱ سر میکنم ….

   دریغ از یه پریویو وین ۱۰ که لا اقل دلمون خوش بشه ……

   خواهشا اگه واستون مقدوره با این مایکی یا اچ تی سی یه صحبت اساسی کنید که قشنگ ته و توی قضیه دربیاد ، ببینیم تکلیفمون چیه …..

   اگه واسه این گوشی آپدیت نمیاد و دیگه عمرش تموم شده برم بفروشمش تا بیشتر از این ضرر نکردم

   ولی خارج از شخوی میگم ، خیلی این عکسایی که گذاشتید توپه ، من واقعا از وین ۱۰ پی سی راضیم شاهکار به تمام معناست ….

   شما هم قدر لومیاتون و این بیلدهایی که واستون میاد بدونید و خدا رو شکر کنید ….. ( روزی ۱۰۰۰ تا بیلد از وین ده واستون بیاد بهتر از کار کردن با محیط خز و قدیمی ۸.۱ هست )

   در پناه حق

   موفق باشید

  Mahmoud Dehghan
  پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

  والله مع الصابرین و مایکروسافت عدوا العجولین

  یه روز خوب بالاخره میاد

بامداد
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

تغییرات بسیار چشمگیر بوده. من بعد از این که گوشیم شکست یه گوشی اندرویدی گرفتم. اما الان اصلا خوشحال نیستم ازینکه لذت کار با ویندوز موبایل و ویندوز جذابِ ۱۰ رو از دست داده ام. بعد از تجربه ی کار با اندروید گوشی بعدی من قطعا یه لومیا خواهد بود!

moj68
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

/ممنون از وینفون. خیلی بدرد خورد. تا حدودی روشن شدیم ماهایی که منتظر نسخه نهاییم.

moj68
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

یه سری کمبودا هستش که دوستان اشاره کردن. ولی گمونم تو وین ۱۰ هم باز باید تو کف ضبط مکالمه بمونیم. حیفه خدایییش

امین و لومیای سحرآمیز
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

خداقوت.عالی بود…

javad
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

خیلی ممنون بابت این پست عالی دمتون گرم👍

miladv
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

ممنون.
دو قسمت بسیار مهم سیستم عامل رو هم که نذاشتین.
یکیش لاک اسکرین که اولین صفحه س که تو گوشی می بینیم.
یکیشم مالتی تسکینگ.
فک کنم چون تغییری نداشتن شما هم نذاشتین که تبلیغ منفی نشه.
و در ضمن میشه اون امکانات فراوان movies رو ذکر کنید؟
خیلی جاها هم پسرفت کردن.

  Estefan Ali
  پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

  عزیز من لاک اسکیرین تغییر داشته شفاف شده و مولتی تسکینگ هم از نظر ظاهر هم عملکرد عالی شده شما تو گروه نیربای نیستی ما اونجا تغییرات رو میگیم در آپدیت آخری ***۷۱ وقتی بین برنامه ها سوییچ میکنین دیگه از اول لود نمیکنه بسیار امیدوار کننده بوده این بیلد مصرف باتری بهبود داشته سرعت کلی سیستم عامل زیاد شده

   Mahmoud Dehghan
   پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

   nearby چجوری درست کنیم

   توضیح میدی؟

    Estefan Ali
    پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

    برنامه رو دانلود میکنین ثبت نام میکنین بعد باید عضو گروه شین

   miladv
   پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

   اون بیلدها رو من هم دارم. نیازی به نیربای نیست.
   شفاف نشده. فقط موقع باز کردن قفل، ساعت میره بالا نه عکس. این از این. اینم شد تغییر؟
   تغییراتی که میخواستیم لاک اسکرین قابل شخصی سازی بود. انواع اپها، انواع ساعت های انالوگ ، …
   خود مایکی که عرضه نداره یه لاک اسکرین واسه سیستم عاملش بسازه. یکی ساختن اونم هنگ میکرد.
   سوییچ بین برنامه ها بهتر شده ولی هنوزم لودینگ وجود داره.
   همین اپهای استور ، موزیک پلیر ، … خودشون پسرفتهایی داشتن.
   مصرف کنندگان ویندوزفون اکثرا یه دیوار دور خودشون کشیدن خودشونو اون تو حبس کردن. اصلا هیچ انتظارات و هیچ انگیزه ای ندارن.
   اینجوری پیشرفت نمیشه.

    Estefan Ali
    پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

    اینقد تشخیص شفاف شدن لاک اسکرین سخته😐 بعدش هم گوشی شما با ما فرق میکنه ؟ لودینگ رزومینگ توی این بیلد خیلی کم شده در حد ۱ دو ثانیه مولتی تسکینگ بهبود داشته ما دیوار نکشیدیم دور خودمون شما چشاتون بستین توقعتون زیاد شده باید مثل بقیه سیستم عامل ها هر چی خودش میخواست تغییر میداد بیلدها هم فقط برای دولپرهای خاص میداد شما که شاکی اینقد پیش نمایش نگیرین یکم زبانتون تقویت کنید قبل از نصب پیش نمایش اخطار میده ممکنه مشکل براتون به وجود بیاد دانگیرید کنید ۸.۱ تا نسخه رسمی شما نه توسعه دهنده ای نه برنامه نویس

   mehrab1520
   پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

   سلام ببخشید اینجا پرسیدم. nearby فیلتر شده؟ چرا هی ارور میده؟

hadi mzs
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

ماشالا…
ما چی میخواستیم وچی شد
من منتظر افزایش کارایی بودم ن تغییر تم گوشی
به جز لومیا کمرا و اکشن سنتر هیچ چیزی تغییر نکرد

  marmoolak90
  پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

  @hafi zms
  چی میخواستی و چی شد!!!
  ویندوز ۸.۱ چندتا کمبود اساسی داشت)همونایی که تو کامنتای دوستانم اشاره شده بهش( که تقریبن اصل کاریا رفع شده مثل وای فای دیرکت، vpn pptp که به درد اکثر دانشجوها میخوره، مشکل resumingطولانی. به غیر ااز این چند مورد فک نمیکنم کمبودی تو سیستم عامل باشه و چون هم از ویندوز و هم از اندروید استفاده میکنم به نظرم ویندوز سیتم عامل بهتریه.
  نمیکنم کمبود نیستا.نه. کمبود اصلی درمورد برنامه های بعضا بی کیفیت ویندوزه که طرفداراشو کم کرده.و مهم ترین برنامه که خلا ش احساس میشه فیلتر شکن رایگان هست که دست مارو از یوتوب که از خیلی از دانشگاهای داخل کشور بار اموزشیش بیشتره رو قطع کرده. وی پی ان هم که قیمته خونه:-)
  در ضمن قابلیت instant respond تو messing ویندوز ده واقعن عالیه.
  Phone خیلی خوب شده.
  در کل اگه رو روون شدنش کار کنن محشر میشه.
  من ۵۲۰ دارم و با پولی که دو سال پیش بابت این گوشی دادم میتونستم یه گوشی اشغال با اندروید بگیرم. کاملا راضیم و اصلن انتظار نداشتم مایکرو بخواد اپدیت بده واسم. دمش گرم انصافن

سپهر محمدی
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

درود،
خسته نباشید می گم بهتون که این مطلب مفید و واقعاً مورد نیاز رو قرار دادید فقط یه مطلبو احساس کردم اشتباهه اونم این که تو ویندوزفون ۸.۱ هم می شه قسمت تماس همه ی اکانت ها از جمله فیسبوک، توییتر، جی میل و … رو داشت و تماس گرفت.

باسپاس

نوید
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

مرسی از زحماتتون … ویندوز ۱۰ موبایل هم مثل ویندوز ۱۰ دسکتاپ تقویم شمسی رو پشتیبانی می کنه ؟
outlook چطور .. چه دسکتاپ چه موبایل .. تقویم شمسی رو داره ؟

پیمان بایزیدی
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

بنظرتون به اینسایدر بپیوندم یا منتظر ویندوز ۱۰ رسمی بمونم ؟ لطفا جواب بدید

amir.shdk
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

تازه اینا فقط ویژگی هاییه که حذف شده
تو هر کدوم ار این امکاناتش ۶۰ تا باگ داره

میلاد صحرایی
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

اخ اخ اخ نگوو . داشتم عکسا رو نگا میکردم یاد سرعت عالیه ۸.۱ افتادم . مرورگرش که فوق العاده بود سرعتش . اج خوبه ها ولی اکسپلوره چیز دیگه ای بود خداییش . چه قسمت شماره گیری روونی داشت . تو ۱۰ کرتانا پوکیده . یعنی عاشق کرتانا ۸.۱ بودم . چه سرعتی داشت . به خدا اگر ۱۰ نهایی که خبرش معلوم نیست کی میاد سرعت ۸.۱ نداشت برمیگرم همون هشت و یک تا ده درست بشه . اگر نشد دیگه استفاده نمیکنم تز ویندوز . بگو مرض داشتی سرعت به اون خوبی رو گند زدی توش مایکی ؟ دوباره نویسی ویندوز بخوره تو سرت 😐 عنتر مرض

Estefan Ali
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

آقای مرادی خسته نباشید خیلی خوب و عالی بود
انتقاد کوچک دارم میدونم این کار خیلی سخت و زمان بر من خودم یه مقایسه ساده گذاشتم خیلی اذیت شدم
مولتی تسکینک قابلیت تغییر فونت لاک اسکرین اینا هم میزاشتین عالی میشد بعد از عرضه رسمی منتظر مقایسه کامل تری هستیم سپاس

er lumia
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

سلام واقعا خسته نباشید آقای مرادی دستتون درد نکنه خیلی پست خوبی بود. واقعا رابط کاربری ویندوز۱۰ قابل مقایسه با ۸.۱ نیست خیلی خوب شده برای من که تا حالا از ۸.۱ استفاده میکنم خیلی جالبه امیدوارم زودتر نسخه نهایی بیاد چون با اینکه تصمیم داشتم عضو اینسایدر بشم اما بازم پشیمون شدم و منتظر نسخه رسمیم. یه دست مریزادم میگم به آقای پویا آبسالان که تو اسکرین شات هایی که از موزیک پلیرش گرفته بود یه آهنگ از استاد شجریان دیدم دمت گرم

Amirreza
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

سلام آقای مرادی خسته نباشید
یک سوال داشتم
دیدم پس زمینه قسمت گل برنامه ها با منوی استارت تصویرش یکی بود اما برای من پس زمینه قسمت کل برنامه ها مشکی هستش و عکس نداره
همین بیلد ۱۰۵۸۶.۷۱ رو دارم استفاده میکنم
در ضمن من از بیلد ۱۰۵۸۶.۳۶ اینسایدر شدم و از وقتی اینسایدر شدم هارد ریست نکردم گوشی رو . لومیا ۱۵۲۰

omid
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

دمتون گرم
اقا من تو عکسا قسمت اکولایزر دیدم
ولی تو گوشی من نداره اکولایزر
ویندوز ۸/۱ لومیا۵۲۰
ینی گوشی های بالا رده دارن اکولایزر رو؟

  marmoolak90
  پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

  @omid
  اره داداش. من هم امید هستم هم ۵۲۰ دارم:-) . اکولایزر از همون اول تو ۵۲۰ غیر فعال بود. دوستم رو ۷۲۰ داشت. فک کنم فقط ۵۲۰ نداره.

   MSG
   پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

   اکولایزر موقعی فعال میشه ک شما هنذفری رو رروی گوشی نصب کنی

ashoob
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

سلام دوستان. اول تشکر میکنم از اقای مرادی.
دوم اگر بخشی از مقایسه نیست مثل مولتی تستینگ اینو به پای بی دقتی من بگذارید که من عکس رو گرفتم اما مثل اینکه انتقال ندادم. و برخی تغییرات دیگه هم همینجور. و همینجا از اقای مرادی عذر خواهی میکنم که مطلبشون به دلیل بی دقتی من شاید همه چیو در بر نگرفت. ببخشید.

  -Arash-
  پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

  پویا جان عالی بود داداش خسته نباشی.
  آقای مرادی عزیز دستت درد نکنه خدا قوت

یلدا
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

خیلی ممنون
خیلی دوس داشتم…

یلدا
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

البته من هنوز یه چیزی رو راجع به ویندوز ۱۰ موبایل نفهمیدم.
اینکه ویندوز ۱۰ موبایل قابلیت وای فای دایرکت رو داره یا نه؟؟؟
اصلا این قابلیت رو باید سیستم عامل داشته باشه یا موبایل یا هر دو؟؟؟
و موبایل من یعنی نوکیا لومیا ۹۲۰ از این قابلیت پشتبانی می کنه؟؟؟
لطفا هرکسی اطلاع داره جواب هر سه تا سوالم رو بده…

با تشکر

یلدا
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

ببخشید
یه سوال دیگه هم داشتم.
چه جوری می شه از قابلیت کانتینیوم به صورت وایرلس استفاده کرد؟؟؟
لطفا هر کسی می دونه واسم کامل و واضح توضیح بده.
تلویزیونمون وای فای داره و قابلیت وای فای دایرکت رو هم داره.

مرسی

محسن شعبانی
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

فوق العاده بود
بهتر از همه این بود که تمام بخش ها یونورسیال بودن یعنی در ادامه هر تغییراتی که تو ویندوز ۱۰ ایجاد بشه عین همون برای موبایل هم میاد!

محسن شعبانی
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

به نظر من تو بخش شماره گیری باید گزینه پاک کردن رو از بالا بیارن پایین تا راحت تر بشه شماره غلط رو اصلاح کرد اینجوری با یه دست میشه هم شماره گرفت هم پاکش کرد

رامین
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

ممنون از مطلب خوبتون.
اگر با توجه به شعار بهره وری و استفاده سازمانی، این Static IP رو برای تمامی سریها فعال کنن که عالی میشه. من الان ۵ گوشی ۶۴۰ دارم که فقط یکیش Static IP داره.

mohsen
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

جالب بود تغییرات زیادی روش انجام شده و فایل منیجرش باید جالب باشه
ممنون

shahin n
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

ممنون مفید بود
وی خب تا جایی ما کار کردیم ویندوز ده فعلی مشکلاتی داره که لذت کار با ویندوزفون سلب میکنه، ولی نسخه نهایی و رسمی بی شک بهترین💖

wizard75
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

سلام ببخشید من یه سوال داشتم توی ویندوز ده مشکل مارک کردن فیلم ها از قسمت photo حل شده یا نه؟

علی
پاسخ دهید جمعه 12 فروردین 1395

با سلام من اخرین بیلد ویندوز ۱۰ موبایل رو نصب کردم اما بعدش هارد ریست نکردم الان start screen من کاملا شبیه ویندوز ۸.۱ مونده اما برخی از خصوصیات ویندوز ۱۰ رو داره اما برخی رو نه من الان باید چه کار کنم لطفا سریعتر جواب بدید ممنون

حمید
پاسخ دهید چهارشنبه 6 مهر 1395

سلام وخسته نباشید وممنون بابت مطالب ووقتی که میزارین..من قبلا وین ۱۰رو گوشی بودبعدش به خاطر بعضی داغ شدن ویه چندتامشکل دیگه برگشتم به وین ۸.۱حالاهرکاری میکنم به ۱۰آپدیت نمیشه ازخیلی ازبرنامه هاوآموزشها تواستور وسایتهای مختلف کمک گرفتم ولی نشد الان بالای ۱۰بارگوشیو ریست میکنم ولی نمیشه ..البته قبلا رام گوشی مال استرالیا بود الان تو۸.۱شده آلمان اینم بگم بردم پیش یه بنده خدایی این کاروکرد همون برگشت به ۸.۱ ..به نظرتون چه کارکنم ؟دیشب تو برنامه ویندوز اینسایدرکه همیشه پیام میداد آپدیت براگوشی من نیست رفت قسمت آپدیت ..منم فست رو زدم ویه شماره معکوس شدو حالا هی پیام میده سرور قطعه وزمان وتاریخ اشتباهه …لطفا اگه راه ساده ای هست بگین تو شهرستانم واینجا هم کسی لومیا ونوکیا کارنمیکنه گوشیمم ۱۰۲۰هستش ..دنیم م هست ..لطف راهنماییم کنید !!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,