Wp-to-windows 10

امروزه که تکنولوژی روز به روز و هر روز با سرعتی بیشتر در حال رشد و پیشرفت است، ابزار های دیجیتالی بسیاری را در کنار خود می بینیم که شاید در گذشته تصورش هم دشوار بود که روزی زندگی بشر این چنین با ابزار های ساخت خود درگیر شود و شرایطی حاصل شود که بسیاری از مردم نتوانند بدون ابزار های دیجیتالی خود زندگی کنند. اگر بخواهیم از مهم ترین ابزار های دیجیتالی که امروزه زندگی بشر را بسیار تحت تاثیر قرار داده اند نام ببریم، بی شک گوشی های هوشمند با بازار وسیعی که امروزه در سطح جهان دارند در این میان قرار دارند.

در میان سیستم عامل های گوشی های هوشمند، سه سیستم عامل آی او اس، اندروید و ویندوز فون بیشترین سهم بازار را در اختیار دارند و شرکت های سازنده ی این سیستم عامل ها همواره سعی دارند که با افزودن امکانات بیشتر به سیستم عامل خود، سهم بیشتری از بازار را به دست آورند. در این میان کاربران با مشاهده ی ویژگی های هر سیستم عامل به انتخاب گوشی هوشمند مورد نظر خود دست می زنند، اما دیده می شود که گاهی کاربران پس از خرید گوشی خود اظهار پشیمانی می کنند و به خصوص از شرکت سازنده ی سیستم عامل و آن سیستم عامل شکایت می کنند. امروز می خواهیم به بررسی سیستم عامل ویندوز فون از ابتدای کار آن بپردازیم و ببینیم آیا شرکت مایکروسافت به مرور زمان توانسته که به نیاز کاربران خود پاسخ دهد و آینده ای درخشان را پیش روی سیستم عامل خود ببینید. در ادامه با وینفون همراه باشید.

آغاز راه با ویندوز فون 7

Windows-Phone-7

اگر بخواهیم که از آغاز سیستم عامل ویندوز فون سخن به میان آوریم باید به سال 2010 برگردیم، جایی که شرکت اپل به افزایش سلطه ی خوب بر بازار تلفن های همراه ادامه می داد و اندروید راه خود را آغاز کرده بود. مایکروسافت که احاطه ی خود را بر بازار سیستم عامل های رایانه های شخصی می دید، نیاز به یک سیستم عامل مدرن برای گوشی های جدید را احساس کرده بود. در جریان کنفرانس جهانی موبایل سال 2010 در اسپانیا بود که مایکروسافت اولین نسخه از سیستم عامل ویندوز فون یعنی ویندوز فون 7 را به عنوان سیستم عامل خود برای گوشی های هوشمند معرفی کرد.

Windows-Phone-7 (2)

با دیدن سیستم عامل ویندوز فون 7، می شد پی برد که این سیستم عامل به دنبال راهی متفاوت از سایر سیستم عامل های گوشی های هوشمند است. اگر به گوشی های هوشمند با سیستم عاملی غیر از ویندوز فون 7 مانند آی او اس، اندروید نگاه می کردیم، یک صفحه را می دیدم که آیکون های برنامه ها در آن صفحه قرار دارند، اما برای ویندوز فون 7 این داستان متفاوت بود و این بار ما شاهد کاشی های رنگارنگی بودیم که هر کدام آیکون یک برنامه محسوب می شد، اما این تنها تفاوت نبود، از سوی دیگر کاربران می توانستند برنامه های کاربرادی تر را در یک صفحه ی شروع به صورت کاشی های زنده قرار دهند، به این صورت کاربران می توانستند سریع تر به برنامه ای که برای آن ها کاربردی تر است، دسترسی پیدا کنند. در واقع می توان گفت که سیستم عامل ویندوز فون آمده بود تا رابط کاربری متفاوتی را از آن چه که کاربران پیش از این در اختیار داشتند، پیش روی آن ها قرار دهد.

Windows-Phone-7

باید بگوییم که ویندوز فون 7 نتوانست توفیق چندانی را در بازار گوشی های هوشمند کسب کند، و اگر بخوهیم به تعدادی از دلایل آن اشاره کنیم، می توان گفت که سیستم عامل های رغیب روز به روز در حال پیشرفت بودند، یعنی آی او اس همچنان به رشد خود ادامه می داد و اندروید نیز با ویژگی هایی که داشت راه خود را به خوبی آغاز کرده بود، این دو سیستم عامل توانسته بودند که برنامه نویسان را بیشتر به سوی خود جذب کنند و همین سبب می شد که توجه کمتری به سوی سیستم عامل نو پای مایکروسافت یعنی ویندوز فون 7 جلب شود.

نباید تنها رشد سیستم عامل های رقیب را دلیل دانست که ویندوز فون 7 به توفیق چندانی نرسید، زیرا مایکروسافت نتوانسته بود پشتیبانی خوبی را از این سیستم عامل ارائه دهد. مایکروسافت سعی داشت که همچنان تسلط خود را بر روی بازار سیستم عامل رایانه های رایانه های شخصی حفظ کند و از این رو توجه بسیاری را معطوف ویندوز فون نمی کرد و همین سبب می شد که به روز رسانی ها و ویژگی های جدید کمتری را به نسبت رقبا به سیستم عامل مخصوص گوشی های هوشمند خود بیافزاید و آپدیت های ویندوز فون به نسخه های 7.5 و 7.8 نتوانست چندان به پیشرفت این سیستم عامل در میان بازار گوشی های هوشمند کمک کند.

ادامه ی راه با ویندوز فون 8

windows_phone_8

مایکروسافت در سال 2012 با معرفی ویندوز فون 8 به دنبال راهی بود تا ناکامی ویندوز فون 7 را جبران کند و به جایگاه خوبی در بازار گوشی های هوشمند دست یابد، از این رو سعی کرد که ویژگی های جدید و جذابی را سیستم عامل خود بیافزاید و همچنین بتواند برنامه نویسان را به سوی این سیستم عامل جذب کند.

به خاطر توفیق اندک سیستم عامل ویندوز فون در گذشته، شرکت های تولید کننده ی گوشی های هوشمند زیادی حاضر به ساخت گوشی های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون نبودند و از این رو تنها شرکت هایی مانند سامسونگ و اچ تی سی آن هم با تولید تنها چند مدل محدود از سیستم عامل ویندوز فون حمایت کردند، همین سبب می شد که کاربرانی که بخواهند گوشی هوشمند تهیه کنند در سیستم عامل ویندوز فون تنها گزینه های محدودی را پیش روی خود ببینند و همین سبب می شد که کاربران کمتر به سوی این سیستم عامل رغبت پیدا کنند. از سویی دیگر اپل با سیستم عامل خود یعنی آی او اس و گوشی های اختصاصی خود که سخت افزار آن ها به خوبی برای سیستم عامل آی او اس بهینه شده بودند، توانسته بود که جایگاه خود را در بازار گوشی های هوشمند تحکیم بخشد و طرفداران خاص خود را پیدا کرده بود.

از طرفی اندروید نیز با ویژگی های خاصی که داشت و دست تولید کننده های گوشی های هوشمند را برای استفاده از اندروید باز گذاشته بود، به رشد خوبی رسیده بود و توانسته بود که شرکت های تولید کننده ی گوشی های هوشمند بسیاری را به سوی خود جذب کند و همین امر سبب می شد که کاربران با تعدادی وسیعی از گوشی های اندرویدی رو به رو شوند و هر کاربر با توجه به نیاز خود گوشی مناسبی را می توانست پیدا کند. بنابراین برنامه نویسان نیز که شاهد رشد روز افزون دو سیستم عامل اندروید و آی او اس بودند، و ویژگی های جذابی را در این سیستم عامل ها می دیدند، بیشتر به سوی این دو سیستم عامل روی آوردند و همین امر سبب می شد که سیستم عامل ویندوز فون روز به روز بیشتر از کمبود نرم افزار ضربه ببیند.

lumia-920-white

در این میان شرکت نوکیا را باید حامی واقعی سیستم عامل ویندوز فون دانست. این شرکت که همکاری عمیقی با مایکروسافت داشت، بدون توجه به سهم ویندوز فون در بازار، به تولید گوشی های هوشمند با سیستم عامل ویندوز فون ادامه می داد و سعی می کرد که ویژگی های جذابی را در گوشی های خود جای دهد، که از جمله ی آن می توان به دوربین قدرتمند این گوشی ها در کنار سایر ویژگی ها اشاره کرد. شرکت نوکیا با استفاده از طرفدارنی که داشت و گوشی های هوشمند ویندوز فونی ای خوب و با کیفیتی که تولید می کرد توانسته بود به سهمی در بازار گوشی های هوشند دست یابد، اگر چه این سهم برای نوکیا که روزی بیشترین سهم را در بازار تلفن های همراه داشت اندک به حساب می آمد.

یکی از انتقاد هایی که کاربران علاوه بر سیستم عامل ویندوز فون از نوکیا داشتند، سخت افزار گوشی های هوشمند ویندوز فونی ساخت نوکیا بود. وقتی کاربران به گوشی های اندرویدی نگاه می کردند و می دیدند که از سخت افزار های به مراتب قدرتمند تری استفاده می کنند، این انتقاد را به گوشی های هوشمند نوکیا داشتند که چرا از سخت افزار های به مراتب ضعیف تری به نسبت گوشی های اندرویدی بهره می برند. اما این اشتباه نوکیا نبود و کاربران باید دقت بیشتری می داشتند، اگر کاربران بیشتر توجه می کردند متوجه می شدند که سیستم عامل ویندوزفون به مراتب بهینه تر از سیستم عامل اندروید است و بنابراین به سخت افزار بسیار قدرتمندی نیاز ندارد، به عنوان مثال وقتی یک گوشی اندرویدی برای اجرای یک بازی سنگین به سخت افزاری بسیار قدرتمند نیاز دارد، یک گوشی ویندوز فونی با توجه به سیستم عامل بهینه ی خود همان بازی را به راحتی با سخت افزاری ضعیف تر اجرا می کند، پس نیازی به سخت افزاری به قدرتمندی گوشی های اندرویدی ندارد. از این رو در این زمان می توان یکی دیگر از دلایل موفقیت اندروید را استفاده ی تبلیغاتی شرکت های تولید کننده ی گوشی های اندرویدی از سخت افزار های قدرتمند نام برد.

windows-phone-8-1

مایکروسافت که گسترش روز افزون بازار گوشی های هوشمند را می دید، با تمرکز بیشتری بر روی سیستم عامل ویندوز فون راه خود را ادامه می داد. مایکروسافت سعی داشت از این پس با به روز رسانی های بیشتر و کاربردی تر، کاربران و برنامه نویسان بیشتری را به سوی خود جذب کند. از این رو در سال 2014 با معرفی یکی از بهترین به روز رسانی های خود برای سیستم عامل ویندوز فون یعنی ویندوز فون 8.1، بیشتر به نیاز های کاربران توجه کند و ویژگی های جذاب تری را به سیستم عامل خود بیافزاید.

از این رو باید چند ویژگی ویندوز فون 8.1 اشاره کرد، اول این که کاربران از این پس می توانستند تصویر زمینه ی مورد نظر خود را بر روی کاشی های زنده قرار دهند و از این رو ظاهر صفحه ی شروع خود را با توجه سلیقه ی شخصی تغییر دهند. مورد دیگر را می توان افزوده شدن بخش های جدید به تنظیمات سیستم عامل نام برد که از جمله مهم ترین آن ها VPN بود که کاربران بسیاری آن را یک از کمبود های بزرگ ویندوز فون می دانستند. یکی دیگر از ویژگی های ویندوز فون 8.1 که باید به آن اشاره کرد، دستیار صوتی آن یعنی کرتانا است، پیش از ورود کرتانا به صحنه ی دستیار های صوتی گوشی های هوشمند، توجه زیادی به دستیار های صوتی نمی شد، اما با ورود کرتانا و ویژگی هایی که با خود به همراه داشت، دستیار های صوتی سیستم عامل های گوشی های هوشمند به یکی از مهم ترین رقابت های بین شرکت های سیستم عامل های گوشی های هوشمند تبدیل شدند.

با استفاده از ویندوز فون 8.1 بود که مایکروسافت توانست توجه بیشتری را به سوی سیستم عامل مخصوص گوشی های هوشمند خود جلب کند و باعث شد که کاربران و برنامه نویسان اندکی بیش از گذشته به این سیستم عامل روی آورند.

آینده در دستان ویندوز 10

Windows-10-winphoneir-top-EN

ورود ساتیا نادلا به صحنه ی مدیریت مایکروسافت را باید یکی از مهم ترین اتفاقات سال های اخیر شرکت مایکروسافت دانست. ساتیا نادلا با ورود خود آمده بود همه چیز را تغییر دهد. با توجه به تغییراتی که در اهداف و برنامه های مایکروسافت دیده می شد، می شد پی برد که از این پس مایکروسافت می خواهد به سوی یکپارچگی حرکت کند.

از اولین اقدام ها برای سیستم عامل ویندوز فون را می توان برنامه های یونیورسال دانست. مایکروسافت با ارائه ی ابزار های جدید برنامه نویسی از برنامه نویسان دعوت کرد که برنامه هایی را بسازند که علاوه بر فروشگاه ویندوز فون، در فروشگاه ویندوز نیز در دسترس کاربران قرار بگیرند، بنابراین برنامه نویسان می توانستند برنامه هایی را بسازند که هم در سیستم عامل ویندوز فون و هم در سیستم عامل ویندوز قابل اجرا هستند. همین امر سبب شد که توجه برنامه نویسان را بیشتر به سوی سیستم عامل های مایکروسافت جلب شود. اما این آغاز کار بود و مایکروسافت به دنبال اهداف بالا تری بود.

Windows-10-mobile

پس از آن شنیده می شد که مایکروسافت می خواهد سیستم عامل آینده ی خود را به صورتی یکپارچه تر و برای تمام دستگاه های ویندوزی و ویندوز فونی ارائه کند. شایعات ادامه داشت تا اینکه در نهایت مایکروسافت در کنفرانسی با معرفی ویندوز 10 از برنامه های آینده ی خود پرده برداشت. مایکروسافت با نام گذاری سیستم عامل آینده ی خود به نام ویندوز 10 می خواست نشان دهد که جهش بزرگی در راه است. در کنفرانس بیلد 2015 بود که مایکروسافت اوج کار خود را نشان داد، مایکروسافت اعلام کرد که ویندوز 10 تنها سیستم عامل مایکروسافت خواهد بود و دیگری خبری از ویندوز و ویندوز فون نیست، همه ی دستگاه ها از این پس با ویندوز 10 همراه خواهند شد، از رایانه های شخصی گرفته تا گوشی های هوشمند و اکس باکس و همچنین هالولنز که در کنفرانس بیلد همه را شگفت زده کرده بود.

اما مایکروسافت به همین بسنده نکرده بود، مایکروسافت که با واقع بینی دریافته بود که سیستم عامل ویندوز فون از کمبود نرم افزار و توجه اندک برنامه نویسان رنج می برد، با ارائه ی ابزار های برنامه نویسی جدید و همچنین ابزار هایی برای پورت کردن برنامه های اندروید و آی او اس به سیستم عامل ویندوز، نشان داد که ویندوز 10 می خواهد همه ی مشکلات را با هم برطرف کند.

windows-insider-logo_story

همانطور می دانید شکل گیری ویندوز 10 برای هر چه کامل تر شدن، اندکی با سایر سیستم عامل ها متفاوت است و علت آن این است که مایکروسافت با برنامه ای به نام اینسایدر نشان داد که می خواهد به تمام نیاز های کاربران تا جایی که ممکن است پاسخ دهد. مایکروسافت با معرفی پروژه ی اینسایدر، از برنامه نویسان و کاربران حرفه ای دعوت کرد تا بیلد های پیش نمایش را پیش از انتشار نسخه ی نهایی ویندوز 10 دریافت کنند و با پیشنهادات خود در شکل گیری هر چه بهتر ویندوز 10 بر مبنای نیاز های کاربران سهیم باشند.

همانطور که شما هم می دانید این روز ها مایکروسافت با انتشار بیلد های جدید سعی می کند ویژگی های منطبق بر نیاز های کاربران را به سیستم عامل خود بیافزاید تا جایی که در زمان انتشار ویندوز 10 توانسته باشد به تمام نیاز های کاربران پاسخ گفته باشد. همچنین خود مایکروسافت ویژگی های بسیار جذابی را نیز به سیستم عامل آینده ی خود افزوده که قبلاً در سایت وینفون به اطلاع شما رسیده است.


در این مقاله سعی شد که مسیر سیستم عامل ویندوز فون از ابتدا تا کنون بررسی شود و همچنین مسیر پیش روی سیستم عامل مایکروسافت به اختصار بیان شود. اما شما چه فکر می کنید؟ نظرتان در خصوص سیر سیستم عامل گوشی مایکروسافت چیست؟ آیا مایکروسافت می تواند در این صنعت هم موفق باشد؟

تهیه شده در وینفون

منبع : وینفون
953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
omid
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

عالی بود
واقعن دم شما گرم
دم نوکیا گرم که ویندوز رو رها نکرد
اگه نوکیا نبود الان ویندوز تو خاطره ها بود

  نیما
  پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

  دوست عزیز دقیقا برعکسه!ویندوز چیزی نیست که بره تو خاطره ها!همه دنیا ازش استفاده میکنن هیچوقت نوکیا رو هم تراز مایکروسافت قرار ندین

   mojtaba
   پاسخ دهید یکشنبه 29 تیر 1394

   نیما جان من اینو جدی دارم بهت میگم . Nokia بعد از دادن سیستم عامل MEEGO اگر یادتون باشه دیگه گوشی جدیدی نداد ! و جالبی کار اینجاس که Micorosoft بعد از چند سال Nokia رو خرید در حقیقت microsoft برنامه نویسهای nokia , source meego رو خرید تا OS مثل MEGOO بسازه و Nokia برای ساختن این OS به Microsoft کمک کرد و به اینجا رسوندش اگر nokia این کار رو نمیکرد الان Windows Phone به این شکل در نیومده بود این حقیقت ! و الا چرا Nokia بعد از MEGOO دیگه کار خاصی نکرد ؟
   خوشحال میشم تو همین سایت Compare بشه WP OS , MEEGO اونجا Nokia رو بهتر میشناسید .

جمال
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

سلام
بچهها این خبر درسته که قراره بیلد 10167 کاشی با قابلیت any size و android apps وجود داره؟
منظورش از android apps برنامه های پیش فرض اندرویده؟

حسان
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

دمت قیژ عالی بود
کاشکی برای ویندوز فون 8.1 بیش تر توضیح میذاشتی
عالی بود 🙂

Justwinphone
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

بسیار زیبا بود دستتون درد نکنه به امید روزی که هیچ کمبودی تو این سیستم عامل نباشه مقاله ی بسیار جامعی بود

  پوریا
  پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

  هر روز بهتر از دیروز

   qAp
   پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

   و دوباره با این صحبت ها چند نفر در افق محو میشوند.

soheyl
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

خدا شاهده همه نوع گوشی داشتم،سامسونگ،آیفون،بلک بری،سونی،اچ تی سی،بین تمام این گوشی ها عاشق ویندوز فون شدم و ۸۳۰ خریدم که شاه گوشی های میان رده هستش و با دنیا عوضش نمیکنم
ممنون

hassan7
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

توجه بیشتر به ویندوز فون وقدم برداشتن به سمت گرافیک وفانتزی ورنگ ولعاب و ژست ها ی حرکتی بیشتر، عالللللییییییه هدف های ماگروسافت را تحسین میکنم و با تمام چیزهایی که گفته شده باید ماکرو فرقشو با سیستم عامل های دیگه بفهمد

sadegh
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

البته یکی شدن تیم ویندوز و یکپارچگی بیشتر یکی از آخرین حرکات استیو بالمر بود…

armanfeizi
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

زنده باد نوکیا
نوکیا پاره ی تن اسلام است
این جمله از خودمه

mehdi
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

ویندوز ۱۰ میترکونه! مطمئن باشین. من یک سالو نیمه ک ویندوزفونو همراهیش میکنمو بهش ایمان دارم! قابل توجه اونایی ک میگن اندرویدو ای او اس: من خودم اندروید داشتم. برادرم فایواس داره و پدرم اس فور! دیدم و تصمیم گرفتم…. ویندوز خاصه! و فوق العاده فوق العاده شیک ‎;)‎ عجق منه خخخخ

hassan7
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

عشق است ویندوز

Farzad
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

با درود و خسته نباشید به شما دیگه بعد از ویندوز10ویندوز دیگه ای نمیاد یعنی همین ویندوز 10رو براش بازم بروز رسانی میفرستن یا نه

بنیامین
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

من چهار ساله که ویندوز فون دارم.۹۲۰ و ۶۳۰ و ۹۳۰ داشتم و الان ۸۳۰ دارم.
فایده نداره.
بعدا شما هم به حرف من میرسید.
من پول دستم بیاد از ویندوزفون مهاجرت میکنم.

  امیر
  پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

  انشالا موفق باشی. من که همین الان هم خیلی راضیم ازش

  مایکروسافت
  پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

  چطور شما این همه پول داشتی چهار تا گوشی عوض کنی حالا پول نداری مهاجرت کنی ؟؟؟

  پرهام
  پاسخ دهید پنجشنبه 2 مرداد 1394

  چجوری چهار ساله وینفون دارید؟ قدیمیترین این گوشیا که اسم اوردید مال سه سال پیشه!

mahan
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

خیلی خوب بود ، من هم یه خاطره بازی کردم از گوشی اچ تی سی hd7 گرفته تا lumia800 و حالا هم که Lumia 920 به نظر من که ویندوز فون میتونه سرتر از همه باشه اگه ما هم بتونیم به جای تماشاگر بودن کمک کنیم ،با تشکر ماهان

آلخاندرو
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

داداش “رقیب” درسته! رغیب چـــیه؟؟ :))))))))

  حسین مظفروندی
  پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

  با تشکر، اصلاح شد.

امیر
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

با درود فراوان به بچه های وینفونی , البته دوستان وینفونی واقعی نه تماشاگر نماها , من نمیدونم یک سری از این خاله زنکها هنوز دست از از این بچه بازیهاشون بر نداشتن که هر وقت یه مطلب در مورد وینفون یا مایکروسافت یا موارد مشابه گفته میشه میان حرفهای بی سرو ته میزنن , آخه کارو زندگی ندارین ( شایدم ندارین ) که میاین این چیزها رو میگین

aref
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

سلام
طبق گزارش یکی از دوستانم که لومیا ۹۳۰ داره مدرن کمبت ۵ برای لومیا ۹۳۰ در دسترس قرار گرفته
با تشکر

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

  عارف جان در همون مطلب خودش اطلاع رسانی شده صبح.

alka
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

سال 2012 بخاطر تغییر کرنل در ویندوزفون 8 از windows ce به windows nt مایکرو نتونست پشتیبانی کنه از ویندوزفون 7

امیرحسین
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

سلام
آپدیت دنیم واسه 630 دوسیم رام تایلند اومده؟ ممنون میشم پاسخ بدید

Reza
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

بسیار ممنونیم از مقاله ی جامع شما …
ازین مقاله های خوب کم نیستند توی سایت وینفون که هرروز هم بهش اضافه میشه
خیلی عالی بود …
سیر تکاملی … اندروید و ای او اس از بین نمیرن ، تا اینکه زیر یوغ ویندوزفون برن …

elman
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

دوستان خواهشن راهنمای کنید من گوشی را برگردوندم به تنظیمات کارخانه قبل از ان از همه اطلاعات گوشی بکاپ گرفتم حالا من از کجا این اطلاعات را برگردونم

  Ali
  پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

  ba microsoft account et sign in koni vaghti gushi miyad bala kollan barmigardan
  hamechi

بهمن
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

خوبی اندروید اینه ک گوگول انگار میدونه کاربر از سیستم عامل چی میخواد مثلا اندروید پنچ ببینید چقد زیبا و پر امکانات تر شده،ولی مایکروسافت هنوز نمیدونه که کاربر چی لازم داره همون بزار ،وینفون خوب ولی گرافیگ صفر،امکانات هنوز در حدی نیست که ادم راحت بتونه از گوشی استفاده کنهخیر سرمون ۹۳۰ دارم ولی یه امکاناتی نداره که ادم حس کنه پرچم داره،خیلی دوسش دارم این گوشی رو ولی وقتی با گلگسی ا۵مقایسه کردم امکاناتش نصف اون هم نبود ،موزیک پلیرش حال ادم بد میکنه هنوز نمیشه راحت اهنگ گوش داد،انقد باید بری داخل برنامه و بیای بیرون که ادم روش نمیشه اهنگ گوش بده

  بنیامین
  پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

  بهمن جان راست میگی.
  من خودم از چهار ساله پیش تا همین دو سه ماه قبل چنان تعصبی روی ویندوز فون داشتم که این تعصب دوستان اینجا پیشش هیچی نیست.ولی وقتی سامسونگ اس ۶ و ایفون ۶ اس رو دستم گرفتم و باهشون کار کردم فهمیدم تعصبم بخاطر نا اگاهیم از سیستم عاملهای دیگه بوده.
  به قول معروف،کسایی که خوشبختی رو تجربه نکردن از بدبختیشون گله ای ندارن.
  شما دوستان هم هرچی میخواین بهم بد بگید،

   امین
   پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

   واللا من اس۳ اس۴ اس۵ و الجی جی ۲داشتم درزمانی که پرچمدار بودن هرکدوم… هرکدومم به یه نوعی و با یه مشکلی انقد اعصابمو خورد کردن که فرار کردم و اومدم۱۵۲۰خریدم…همه چی عالیه.یه فیلتر شکن خوب هم بیاد تو استور هیچی کم که نداره هیچ تازه یه چیزی اضافه هم داره ازاندروید…در ضمن من امین نیستم

   سینا
   پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

   ایول…من نمیدونستم ایفون ۶ اس هم در اومده….اهان فهمیدم …حتما اپل اوورده اولین ۶ تس رو قبل از تولیدش تقدیم شما کرده…? ای کاش تعصبو در هر دو طرف بذاریم کنار….اون دو تا سیستم عامل مزیتای خودشونو دارن و وینفون هم مزیتای خودشو..

   داوود
   پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

   دوست عزیز من اندروید پرچمدار داشتم ولی از وقتی که با lumia 640 دارم کار میکنم تازه فهمیدم چه لذتی داره ویندوزفون، اندروید که فقط داره به زور سخت افزارهای قوی خودشو بالا میکشه، گوشی هشت هسته ای میزنه نمیتونه با گوشیای دو هسته ای ویندوز فون رقابت کنه.

    پرهام
    پاسخ دهید پنجشنبه 2 مرداد 1394

    الان لومیا 1520 با اسنت 800 یه اسکرول درست و حسابی نمیتونه بکنه دوست عزیز شما هم بیربط حرف نزن برادر من.
    نکسوز اندروید رو با هر گوشی وینفونی حتی 1520 از نظر سرعت مقایسه کن بعد نظر بده:|
    چقد آدم متعصب باشه آخه.
    من قبلا آپتیموس جی داشتم الانم لومیا 830. از نظر سرعت جی 830 رو میبلعه قشنگ. چه سرعت چه کیفیت اجرای بازی. کسانی هم که میگن وینفون با سخت افزار ضعیف همون کار اندروید با سخت افزار قوی رو میکنه یا خیلی تعصب دارد یا از نزدیک مقایسه نکردن. کافیه آسفالت 8 رو روی زد3 با هر گوشی وینفونی بجز 1520 و 930 مقایسه کنید تا درک کنید آدرنو 330 رو هر کاریش کنی از آدرنو 305 قویتره. روی هر سیستم عاملی میخواد باشه!

  Hossein
  پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

  سلام
  loco music player کارت رو راه میندازه.دیگه حالت هم بد نمیشه D:

  مصطفی
  پاسخ دهید یکشنبه 12 مرداد 1394

  واقعا گل میگی. من خودم عاشقه وین فون بودم ولی واقعا با این همه حمایتی که بچه ها ازش میکنن امکاناتش راضی کننده نیست و جلو یه پرچمداره اندرویدی زمین میخوره عجیبه که مایکروسافت میتونه ولی انگار نمیخوا د کمپانی باید نسبت به مشتریاش تعهد داشته باشه ایشالا که مایکرو خودشو بکشه بالا این سیاستاش مشتری مدارانه نیست

Faramarz
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

Zende Baad Windows And Windows Phone
Hail To The Windows Va Windows Phone

Hossein
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

اگه برای کاشی ها انتخاب رنگ بذاره خیلی خوب میشه

امیرحسین
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

خیلی خیلی ممنون آقا سینا

mohammadmj
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

من نمیدونم دسکتاپ برای خود مایکروسافته اونوقت گوگل تو سیستم عاملش کپی کرده خوب لامصب برای ویندوزفون هم یه محیط دسکتاپ ایجاد کن دیگه ………………….

mohammadmj
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

اینو برای این گفتم که همه مثل من میحط ویندوزفون رو دوست ندارند اگه واقعا به پیشرفت فکر میکنند باید رابط کابری جوری طراحی بشه که طرف راضی بشه از اندروید به ویندوزفون کوچ کنه …………………..

تقی
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

ببین وقتی اس اس آلمان درود میفرسته حتما خوبه دیگه (:

milad sahraie
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

ببینید دو حالت داره ، یا نوکیا گوشی میزنه که حتمااااا میرم سمتش یا مایکی وین ده رو اونقدر خوب میزنه که من از هنگروید چشم پوشی میکنم، شما رو نمیدونم

alirezamt
پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

همین الانشم ویندوز فون عالیه
من که مشکلی ندارم
اگه یونیورسال اپ هم بشه که دیگه سیستم عامل خز میشه و همین میان سمتش
خاص باشید>>>….<<<<<

mehdi
پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

از ویندوزفون راضی ام، با همه محدودیت هاش هم کنار اومدم ولی بخاطر باطری ضعیف گوشی که با هر آپدیتی یه بلایی سرش میاد دارم میرم سمت اندروید! روزی ۳بار شارژ آخه!!!!! لومیا ۱۰۲۰ -___-

داوود
پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

من ویندوزی بودم و همیشه خواهم بود، آینده در دستان ویندوز است، مطمئن باشید.

ahmad
پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

تازه بیلد ۱۰۱۴۹ رو نصب کردم واقعا همه چی عالی شده کمپلت تغییر

امیرحسین
پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

مقاله خیلی خوبی بود خسته نباشین
فقط اخرایه مطلب به جای بیافزاید نوشتید بیافزید
الف نخورده
با تشکر

  حسین مظفروندی
  پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

  با تشکر، اصلاح شد.

zibeder
پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

خیلی عالی بودولی ای کاش در مورد ویندوز 7 و آپدیت هاش و امکاناتی که هر بار اضافه میشد میدادین ، واقعیتش اینارو همه میدونن دیگه من این مقاله رو میخوندم تا ببینم چیا قبلا بود که الان نیست و چیا نبود که الان هست
خیلی دوست داشتم یه جا در مورد تاریخچه ویندوز بدونم از ویندوز 5 از ویندوز 6 از همشون ولی هیچ جایی هیچی ننوشته …

mamad
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

امیدوارم نوکیا هر چه زودتر برگرده و دوباره گوشی بزنه. هنوز معلوم نیست که با برگشتن نوکیا. نوکیا کدوم سیستم عامل رو انتخاب میکنه ولی احتمالش زیاد هست که با هر سیستم عاملی که بیاد از فروش زیادی برخوردار بشه.
نوکیا پیر کهنه کار تکنولوژی موبایل بوده وهست.
یادتون باشه که بعضی جاها تجربه بر هر چیزی مقدم تره.تجربه ای که نوکیا سالهاست به اون رسیده
شبتون خوش

fantasticboy
پاسخ دهید شنبه 21 تیر 1394

منتظر ویندوز 10 موبایل ببینیم مشکلات قبلی رو حل میکنه.

سید سعید هاشمی – والیو
پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

من ویندوز موبایل 6 و 6.5 داشتم ، پس اونا چی ؟! نکنه به سنتون قد نمیده ؟! خخخخخخخخ

  Hossein
  پاسخ دهید دوشنبه 23 تیر 1394

  من اولین بار ویندوز رو روی Sagem MY-S7 تجربه کردم ، سال 86 !!

  بعد از اون Xperia X1 و Xperia X2 و حالا Lumia 920

  دستگاه بعدی من قطعا یک لومیا با ویندوز 10 خواهد بود !!

  یک دهه با ویندوز روی موبایل !!

  من به مایکروسافت و ویندوزش ایمان دارم .

امیرحافظی
پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

من خیلی مشتاقم که در مورد ویندوز ده خوشبین باشم. دوس دارم با کسی که این متن رو می خونه اندکی در مورد سرزمین رویایی ویندوز فون صحبت کنم

اگه بگم که ویندوز موبایل 10 یک استور کامل و بی نقص داره و دو میلیون اپلیکیشن قابل دانلود حرف گزافیه، می خوام در مورد چیزهایی اینجا بنویسم که بخاطرشون عاشق ویندوزفون شدم، و امیدوارم کسی اونها رو از من نگیره، تا باز هم عاشق این سیستم عامل باقی بمونم.

اولین چیزی که یادمه از ویندوز فون 8 تصاویری بود که از محیط نرم فزار مردم به بیرون درز کرده بود. و البته بخشی از محیط تنظیمات. با یکی از دوستان ساعت دو نیمه شب مشغول وب گردی بودیم که اون تصاویر رو دیدیم. به من گفت شبیه دکمه ی تنظیمات کنسول سگا می مونه! گفتم شبیه کنترلر سفینه ی 2001 ادیسه ی فضائیه!
این اولین نگاه من به ویندوز فون بود. یعنی عشق در یک نگاه. خواستن چیزی بی نهایت کلاسیک و با معنی مثل این خودش دلیل موجهی برای عاشق شدنه، نیست؟
اولین تجربه ی من با ویندوز فون 8 گوشی اچ تی سی 8ایکس بود. به نظرم به لحاظ طراحی و متریال ساخت حرف های زیادی برای گفتن داشت. خیلی در نظرم جذاب بود. اون زمان با پولی که بابت این دستگاه دادم می تونستم یک آیفون بخرم (1890000 تومن) باور می کنید این دستگاه اینقدر گرون بوده؟ حالا سیصد تومن هم نیست!
بلافاصله مشغول ور رفتن با دکمه آلات سفینه ی 2001 ادیسه ی فضایی شدم. توی مترو نشسته بودم و سعی می کردم از هر چیزی که در اون کادر سیاه عجیب دیده میشد سر در بیارم. خود زیبایی بود؟ بله، واقعا خود زیبایی بود. شاید زمانی که دکترین رومانتیسیسم نوشته شده کسی فکر نمی کرد که می تونه یک سوی این عشق زیبا، یک ماشین دیجیتالی با سیستم عامل ویندوز فون 8 باشه!
یکی از معدود شب هایی بود که تا صبح نخوابیدم. اون زمان داشتن چنین چیزی معجونی از جنون بود. انگار من صاحب بخشی از اون یونولیتی شده بودم که در ابتدای فیلم به زمین افتاد و باعث ادراک میمون ها شد! و با فشار دادن دکمه ی پاور، چیزی که از توی اون بیرون می اومد قطعا رایحه ای از دانش هال 9000 بود! این چیزی بود که ویندوز فون 8 برای من داشت، برگی از کلاسیک ترین تجربه های بشری در یک قطعه ی سیاه مدرن!
من پز می دادم؟
البته که پز می دادم. پز دادن داشت! تقریبا همه ی آدم های زنده ی سال 91 خورشیدی از من پرسیدن که گوشی موبایل توی دست من چیه، و این پز دادن داشت!
هارمونی، هارمونی، این یک اصل طلایی بود. همه چیز به رنگ سیاه، به رنگ سیاه اون یونولیت عجیب و اسرار آمیز! انگار این دستگاه از ماده ی تاریک ساخته شده بود. همه ی نور محیط رو به خودش جذب می کرد. همه چیز با انیمیشن های معرکه ادغام شده بود. انیمیشن هایی که هیچوقت تکراری نمی شدن! همه جا هوار زدم و همه رو به دام اعتیاد این تریاک دیجیتالی کشیدم! من نکشیدم، هارمونی عجیب ویندوز فون 8 کشید. می تونید به من ثابت کنید که کمتر از چیزی که گفتم بود؟ امکان نداره بتونید!
فقط اون هایی که هشت رو با من و در اون زمان تجربه کردن می تونن باقی این کلمات رو درک کنن. چیزی که از این لحظه به بعد به نگارش در میاد چیزی جز تراژدی قرن نیست!

بعد از 8 بود که گوگل و اپل به فکر بازسازی ظاهری سیستم عامل خودشون افتادن. در واقع اونجا بود که طرفداران ویندوز فون (که به شکلی عجیبی رو به افزایش بودن) با بزرگترین و تراژیک ترین سرقت بشری مواجه شدن. مثل اینه که همه عمر کار کنید تا به پاریس سفر کنید و بعد، وقتی از هواپیما پیاده میشید یک تخته سنگ هخامنشی رو ببینید که روی اون نوشته: ساخته شده توسط کارگران در سال 1786، در پاریس! این تراژدی مربوط به این بخش از تاریخه! جایی که همه ی عناصر فوق العاده ی ویندوز فون در رگ و ریشه های اپل و گوگل جانی فوق العاده بخشید. اونها زیبا شدن و ویندوز تنها در انتهای راه باقی موند. مثل کودکی که سیلی خورده و حالا باید در باران اشک بریزه و التماس کنه! ما اون کودک بودیم

این که ده چه چیزی می خواد باشه، برای من اهمیت نداره. من اون تجربه رو دارم، چیزی که 8 بود! حسی که 8 داشت و اون تجربه ی غیرقابل تکرار که نه تنها مایکروسافت، که هیچ کمپانی دیگری قادر به بخشیدنش به من نیست! ده فاقد همه ی عناصر فوق العاده روحبخش نسخه ی قبلیه (8)! پس برای من چیزی جز یک کاریکاتور احمقانه نیست. اون دیگه نمی تونه برای من هال 9000 باشه. فقط یک گجت بزدله که از روح بزدل مدیر کمپانی بیرون اومده

ممنون که با من بودید

  mahdi
  پاسخ دهید یکشنبه 22 تیر 1394

  O_o

  hesam
  پاسخ دهید سه شنبه 24 تیر 1394

  واوووووو..دادا خراب نگارشت شدم اصن خعلی ادبی بود با این تفاسیر فک کنم الان گوشیت وین 8 باشه..درست میگم؟؟

  .omidd
  پاسخ دهید چهارشنبه 29 مرداد 1394

  اینقدر زیبا بیان کردی که دستمال یزدی هم نمیتواند سد راه اشکهایم شود!
  دمت گرم

mehdimp
پاسخ دهید چهارشنبه 25 تیر 1394

اقا این اینستا ابرو ما وینفونی ها رو برد کی اپ میشه اخه

حسین
پاسخ دهید چهارشنبه 25 تیر 1394

سلام آقا خدایی یکی بیاد منو با قابلیت xbox تو وینفون آشنا کنه اونم فول .
کارایش چطوره ؟چیه ؟
باید به دستگاه Xbox وصل بشیم یا نه ؟
دمت پاسخ دهنده گرم .اجرت با ابوالفضل

CpT-Ahmad-_MacTaViSh
پاسخ دهید پنجشنبه 26 تیر 1394

سلام من نگرانتون نیستم چون با اندروید و IOS به هر چی میخام رسیدم شما برو ببینم ویندوز 10 بیاد که ماکرو اخرین ویندوزش هس دیگه ناامید میشید بالاخره که شکست در انتظار ماکرو من از اول گفتم تعصب بازی در نیارید برا من شما هر وقت یه اینستاگرام ثابت و بدون کرش کردن تونستید بسازید اون موقه نظر بدید واقعا جای تاسفه که ماکرو اینقد خاروذلیل شه برید با ویندوزتون هر کی رفته گفته اسمه نوکیا با ماکروسافت لکه دار شد خوده نوکیا وقتی گوشی اندروید زد اون موقه حساب کار دستتون میاد خدا هم دوس نداره شما پیشرف کنید هیچ اینده ای برا وینفون نیست تازه وقتی اندروید 5 ساله پیاپی پرطرفدارترین سیستم عامله جهان میشه شما با 1520 یا 930 OverDrive بازی کردید برید بازی کنید هر 45 دقیقه کرش داره حتی بازیه Subway رو وینفون بهینه نیس بی تالک نداره و خیلی و خیلی اپه دیگه شما تو این جنگ شکست میخورید و برنده انذرویده با IOS حالا هر کار میکنید با خودتان یا علی

  امیر
  پاسخ دهید پنجشنبه 26 تیر 1394

  فقط میشه گفت خدا توی الاف بیکار رو شفا بده , که فقط میای اینجا چرت و پرت میگی برا خودت , خدا هم شفات بده هم بیامرزدت واقعا باید یک فاتحه برای تو خوند .

yahya
پاسخ دهید پنجشنبه 26 تیر 1394

salam bacheha ! mikham gushi winphone bekharam pulesh baram mohem nist ! chi begiram ? khudam 1520 dustdaram vali mikham bedunam az un ham behtaresh hast ya na ?

  سهیل
  پاسخ دهید جمعه 18 مهر 1394

  مگه از ۱۵۲۰ بهتر داریم؟
  ۱۵۲۰ بهترینه مگر اینکه بخوای منتظر ۹۵۰ بمونی

محمد
پاسخ دهید شنبه 28 تیر 1394

عجیبه اقای مظفروند اسمی از لومیا 640 ایکس ال نیاورده :d
ممنون بابت مطلب

milad
پاسخ دهید شنبه 18 مرداد 1394

قا لطفا یکی منو راهنمایی کنه. من عاشق گوشی های لومیا هستم و تنها مشکل من فونت فارسی زشته ویندوزه. آیا میشه این فونت رو تغییر داد؟؟؟

پیمان
پاسخ دهید شنبه 8 شهریور 1394

متن شما از اول اشکال داره شما نوشتید .در میان سیستم عامل های گوشی های هوشمند، سه سیستم عامل آی او اس، اندروید و ویندوز فون بیشترین سهم بازار را در اختیار دارند
ویندوزفون تو بهترین حالتش تو 2013زیر3درصد از بازار رو در اختیار داشت حالا هم که 2درصد . سهم سیستم عامل شرکت گوگل و اپل بیش از95درصد هستش.مردم ایران گول اینجور نوشته های شما رو نمیخورن .ویندوزفون صد در صد نابودیش حتمی بیشتر از یک سال هم طول نمیکشه ماکرو سافت این رو میدونه پس خیال کردین برای چی پرچمدار نفرستاده چون کسی پول خودش رو حروم نمکنه تازه هر چی نرم افزار خوبه ماکروسافت برای اندرویید زده (کورتانا-حیرGPS)

امیر
پاسخ دهید چهارشنبه 19 شهریور 1394

من نمیدونم این دوستان اندروییدی که میان اینجا از وینفون بد میگن چرا میان؟اگه از گوشست راضی خوب خدا رو شکر اگه هم نیستی خوب عوض کن هنگروییدتو…بس دیگه بابا اینجا که سایت اندرویید نیست برین تو سایتای اندروییدیتون…هرچی هک و مشکلاته برای انروییده ..من خودم 930 دارم خیلی هم راضی هستم تمام نیازای برنامه هم برطرف شده دیگه چی میگین شما

سعید
پاسخ دهید دوشنبه 31 شهریور 1394

سلام.نحوه دانلود دستی ازاستور توی فرمت جدید صفحات استور چجوریه؟

رحیم
پاسخ دهید پنجشنبه 3 مهر 1394

سلام واقعا متاسفم براتون. ویندوز فون مثل یه نوزاد که هنوز چهار دست و پا هم بلد نیست راه بره. تا بخواد تاتی تاتی کنه مطمئنم همه موهام سفید شده. ویندوز۱۰ هم هرچی باشه باز هم با بقیه سیستم عاملها قابل مقایسه نیست. دفترچه تلفن ناقص، پیام رسانی ناقص، گالری عکس ها و فیلم ها که دائما ناقص و بدون جزئیات هستند ، بلوتوثی که هیچکس نمی تونه پیداش کنه و اگه پیدا کنه باید با هزار مصیبت یه فایل بفرستی یا دریافت کنی و کلا همه برنامه های ساده ساده و بدون جزئیات آدم رو کلافه می کنه. توی این یکسالی که ویندوزفون دارم، کم پیش اومده ازش لذت ببرم و غالباً اعصابمو میرزه بهم. این که یه چیز رو کپی کنی و چند ثانیه بعد صفحه خاموش شه و حافظه ش پاک میشه دیگه بیشتر از هر چیزی آدمو عصبانی می کنه!!!
من نمیدونم چرا ویندوز فون بعضی چیزا رو از آندورید تقلید نمیکنه ،آخه اگر یه کم مثل آندورید بشه چه اتفاقی میفته!!!
گول نخورید ویندوز فون نخرید، حداقل یکی دو سالدیگه صبر کنید.

مهدی فتحی
پاسخ دهید یکشنبه 6 مهر 1394

سلام. آقا کسی نمیدونه چرا سرچ رو از تو مسیج ویندوز ۱۰ برداشتن؟! خدایی خیلی به کار میومد

سهیل
پاسخ دهید جمعه 18 مهر 1394

ویندوز فون و لومیا عشقه، آدم عاشقش میشه و همیشه ازش لذت میبره و واسش بهترینه
من واقعا از کار کردن با ویندوز فون لذب میبرم و باهاش حال میکنم. حس خاص بودن داره
الان ۱۳۲۰ دارم با ویندوزفون ۸.۱ بی صبرانه منتظر ۹۵۰xl به همراه ویندوزفون ۱۰ هستم.
اگر خاص بودن رو دوست دارید لومیا و ویندوزفون بهترینند برای خاص بودن.
با تشکر از دوستان وینفون

siya22
پاسخ دهید یکشنبه 20 مهر 1394

خواهشا یکی به من کمک کنه
من می خوام گوشیمو به ورژن جدید ویندوزفون ۱۰ اپ کنم ولی رو۰% مونده کسی میدونه باس چیکازش کنم؟؟؟؟
گوشیم۵۲۰
خواهشا اگه کسی میدونه کمکم کنه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,