_ویندوز پنل جدید

مایکروسافت و فوجیتسو اسکنر کف دست را به ویندوز 10 می‌آورند کامپیوتر را با کف دست آنلاک کن!

مایکروسافت و فوجیتسو وارد یک همکاری بسیار نزدیک شدند تا دستگاه‌های ویندوزی جدیدی مبتنی بر اسکنر عروق کف دست تولید کنند. برای آگاهی از جزییات همراه ما باشید.

مایکروسافت همزمان با عرضه ویندوز 10 پشتیبانی اسکنرهای بیولوژیک مختلفی نظیر دوربین‌های تشخیص چهره، اسکنر عنبیه و اسکنر اثر انگشت را به ویندوز هلو افزوده است. ردموندی‌های سخت در تلاش هستند تا هرچه بیشتر کاربران را به استفاده از این شیوه‌های نوین و امن سوق دهند در حقیقت رمز‌های گاه طولانی و پیچیده کم کم در حال منسوخ شدن هستند.

مایکروسافت اخیرا در اقدامی جهت تنوع بخشیدن به شیوه‌های پشتیبانی شده توسط ویندوز هلو، وارد یک همکاری بسیار گسترده با شرکت ژاپنی فوجیتسو شده است. فوجیتسو از آن دسته شرکت‌هایی است که تاکنون اختراعات بسیار جالبی را به‌ثبت رسانده است. یکی از مهمترین اختراعات این شرکت اسکنر عروق خونی کف دست است که در قیاس با دیگر سیستم‌های مشابه از امنیت بیشتری برخوردار است.

سیستم اسکنر رگ‌های کف دست فوجیتسو که PalmSecure نام دارد با کاوش شکل عروق خونی کف دست کاربر اجازه ورود به دستگاه را می‌دهد. رگ‌های کف دست هر فرد درست مانند اثر انگشت شکلی منحصر به‌فرد دارند، امنیت بسیار بالای این سیستم باعث شده تا برخی از مشتریان سازمانی بزرگ نظیر Banco Bradesco و Lotte Card برای حفاظت از دستگاه‌های مشتریان خود رو به راه حل فوجیتسو بیاورند.

فوجیتسو تاکنون چندین لپ‌تاپ خود را به این فناوری تجهیز کرده است و با توجه به آغاز همکاری ژاپنی‌ها با مایکروسافت در ادامه شاهد گسترش بیش از پیش آن خواهیم بود.

 

منبع :

MSPU

1272 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,