در طی کنفرانس بیلد مایکروسافت به صورت رسمی اعلام کرد که به واسطه برنامه Xbox Live Creators توسعه دهندگان قادر خواهند بود تا پشتیبانی از کیبورد را به اکس باکس وان اضافه کنند.

یکی از خواسته های بزرگ کنسول گیمرها امکان استفاده از موس و کیبورد به جای کنترلرهای رایج کنسول است. در طی کنفرانس دیشب مایکروسافت تایید کرد که پشتیبانی از کیبورد به زودی به اکس باکس وان افزوده خواهد شد، و پشتیبانی از موس نیز پس از آن ممکن خواهد بود.

Anderw Parson مدیر برنامه ریزی ارشد بخش توسعه دهندگان بازی های مایکروسافت در طی کنفرانس عنوان داشت که توسعه دهندگانی که از Xbox Live Creators بهره می برند قادر خواهند بود تا تمامی قابلیت های ویندوز  از جمله پشتیبانی از موس و کیبورد را بر روی اکس باکس وان فعال کنند.

Parson در ادامه اضافه کرد که بیش تر موس ها مشکلی از بابت سازگاری نخواهند داشت، اما مایکروسافت در حال تلاش و کار است تا در آینده پشتیبانی از هرگونه موس را ممکن سازد. با توجه به برنامه این شرکت به نظر می رسد در حال حاضر پشتیبانی از کیبورد اولویت اولیه و اصلی آن ها است.

پشتیبانی از موس و کیبورد می تواند تجربه به مراتب غنی تر و بهینه تر برای بازی های استراتژیک نظیر Halo Wars 2 بر روی اکس باکس فراهم آورد. به نظر می رسد گیمرها زمان زیادی تا تجربه رویای همیشگی خود فاصله ندارند.

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ຖ໐rt໐ຖ
پاسخ دهید جمعه 22 اردیبهشت 1396

ژووون چقدر خبرای خوبی داره میاد!!!
دم مایکی گرم!!

My Love Windows
پاسخ دهید جمعه 22 اردیبهشت 1396

ایولا دمت گرم خدایی تسلط بیشتری میشه روش داشت
حالا همه بازیا رو میشه باهاش بازی کرد یا نه؟ چیزی نگفتن در این زمینه!

    ຖ໐rt໐ຖ
    پاسخ دهید جمعه 22 اردیبهشت 1396

    اون دیگه بستگی به سازنده بازی داره که با اپدیت هماهنگ کنن مگر اینکه مایکروسافت باز یه قدرت نرم افزاری از خودش نشون بده و کاری کنه بدون نیازی به اپدیت سازنده ها موس و کیبورد با بازی هماهنگ شه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,