_سرفیس پنل جدید

مشخصات فنی و تصاویر بیشتری از سرفس مینی کنسل شده منتشر شد محصولی که رنگ آفتاب را ندید

طرفداران برند سرفس مطمئنا سرفس مینی را به‌خوبی می‌شناسند، نسخه ای کوچک تر از سرفس پرو که مایکروسافت در سال ۲۰۱۴ مشغول کار روی آن بود و حتی نمونه های نهایی آن ساخته شدند، اما در لحظات آخر قبل از عرضه نهایی به دستور مدیرعامل شرکت یعنی ساتیا نادلا عرضه آن منتفی شد. عدم عرضه نهایی محصول باعث شده بود تا ویژگی های آن در هاله ای از ابهام باقی بماند. پیشتر تصاویری از آن در فضای مجازی منتشر شده بود، اکنون مشخصات فنی دقیق آن نیز آشکار شده است.

تیم سرفس در سال ۲۰۱۴ مشغول کار روی یک نسخه کوچک تر از سرفس پرو بود، تبلتی ۷.۵ اینچی که سرفس مینی لقب گرفته بود، این محصول حتی به تولید نهایی رسید، اما در دقایق آخر پیش از معرفی محصول ساتیا نادلا مدیرعامل این شرکت جلوی عرضه آن را گرفت. وی اعتقاد داشت که عرضه سرفس مینی به فروش سرفس پرو آسیب وارد خواهد کرد، بنابراین این تبلت کوچک هرگز رنگ آفتاب را به خود ندید. پیشتر تصاویری از سرفس مینی در فضای رسانه ای منتشر شده بود که تصویری از کلی محصول را به ما نشان می‌داد.

اکنون کاربر سرشناس توییتر evleaks رندر رسمی این محصول کنسل شده را به همراه مشخصات دقیق سخت افزاری آن منتشر کرده است. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید یکی از رنگ هایی که پانوس پانای برای سرفس مینی درنظر گرفته بود رنگ قرمز بوده است، این محصول مانند برادر بزرگتر خود یعنی سرفس پرو دارای یک کیک استند است که در سه وضعیت قابل استفاده است.

برطبق اسناد منتشره به لحاظ سخت افزاری ردموندی ها دو گزینه را برای حافظه رم دستگاه درنظر گرفته بودند، گزینه اول ۱ گیگابایت و مورد بالارده تر به دو گیگابایت رم تجهیز شده بود. هر دو تبلت به ویندوز ۸.۱ آر تی مجهز و چیپ مجتمع اسنپ دراگون ۸۰۰ مجهز شده بودند.

مینی سرفس درست مانند دیگر اعضا سرفس از سرفس پن پشتیبانی می‌کرده و مایکروسافت درنظر داشته این قلم را همراه تبلت عرضه کند، این تبلت به اسپیکرهای استریو دالبی مجهز بوده است. شاید بسیاری از عدم عرضه این تبلت ناراحت باشند، اما حقیقت این است که مشخصات فنی این تبلت حرف زیادی برای گفتن نداشته و مهمتر از آن ویندوز آر تی پاشنه آشیل این دستگاه به‌شمار می‌آید، چرا که استور ویندوز در آن زمان وضعیت خوبی نداشته است. شخصا از عدم عرضه این محصول خوشحال هستم، چرا که عرضه آن احتمالا بر وجهه برند سرفس خدشه ایجاد می‌کرد. به نظر شما آیا ممکن است مایکروسافت در سال ۲۰۱۸ نسخه مدرنی از سرفس مینی را با ویندوز ۱۰ روی آرم و پردازنده اسنپ دراگون ۸۴۵ معرفی کند؟

منبع :

MSPU

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,