به نظر می رسد چیزی که برای عده ای باعث افزایش نرخ فریم ریت می شود برای عده ای باعث کاهش همین نرخ می شود. یکی از کاربران ردیت به نام LovableContrarian دچار مشکلاتی با بازی Overwatch بر روی ویندوز ۱۰ شد. راه حل ها و فیکس هایی که این کاربر امتحان کرد با چیزی به نام بهینه سازی های حالت فول اسکرین گره خورده بود.

این مشکلات شامل کندی و لگ در عملکرد بازی تا گرم شدن بیش از حد پردازنده گرافیکی می شوند. البته، در اصل این مشکلات بر اثر مزایایی که برای بهینه سازی های  حالت فول اسکرین در نظر گرفته شده اند به وجود می آیند. یکی از کاربران مایکروسافت به نام JohnMSFT نیز پیش تر بر روی این مشکل در ردیت کامنت گذاشته و ذکر کرده است که این مشکل، مشکل جدیدی نیست.

این [بهینه سازی های حالت فول اسکرین] در حالت پیشفرض فعال است. چون که، باعث بهبود هایی در عملکرد بازی های می شود. ما گزارش هایی را مشاهده کرده ایم که برخی از کاربران مشکلاتی در این زمینه داشته اند. ما هم، در حال فعالیت برای رفع آن ها به کمک به روز رسانی های سیستم عامل و کار با اینتل و انویدیا و دیگر کمپانی ها هستم.

در به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ امکان برای غیر فعال کردن بهینه سازی های حالت فول اسکرین نیز فراهم شد. البته، غیر فعال کردن آن ها چندان دشوار نیست و طبق راح حل پایین می توان به سادگی آن را غیر فعال کرد:

  1. به مسیر فایل exe بازی خود بروید. البته اگر شاهد مشکلاتی در عملکرد آن هستید.
  2. بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه پروپرتیز را انتخاب کنید.
  3. به سربرگ compatibility مراجعه کنید.
  4. تیک قسمت disable fullscreen optimizations را بگذارید.
  5. اوکی کنید.

به این ترتیب بهینه سازی های حالت فول اسکرین برای بازی شما غیر فعال می شوند و مشکلات آن رفع می شوند. البته، راهی نیز وجود دارد تا این فرایند را در کل سیستم عامل متوقف کنید. برای این کار طبق راه حل زیر عمل کنید:

  1. به تنظیمات سیستم بروید.
  2. به بخش گیمینگ مراجعه کنید.
  3. تیک گزینه “show game bar when I play full screen games Microsoft has verified” را بردارید.

پس از این کار همه چیز درست می شود. مایکروسافت نیز، در حال کار با کمپانی های سازنده سخت افزار برای حل این مشکل است.

البته، به خاطر داشته باشید که این بهینه سازی ها همیشه باعث مشکلات نمی شوند. درست همان طور که در آغاز مطلب گفتیم، بهینه سازی ها برای برخی و در بعضی بازی ها باعث بهبود عملکرد می شوند و برای عده ای برعکس اتفاق می افتد.

منبع :

MSPOWERUSER

270 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hamed
پاسخ دهید پنجشنبه 19 مرداد 1396

کلا دما وقتی میری تو بازی زیاد میشه
واسه من
ولی اینو تست میکنم ببینم چی میش

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,