_اختصاصی پنل جدید

نبرد نزدیک است…

مه سنگینی همه جا را فرا گرفته بود، علاوه بر مه، ظلمت شب نیز دید ما را محدود کرده بود. تنها، صدای نفس نفس بریده سربازان و گهگاهی صدای قدم های ریز آنها شنیده می شد. برگشتم و پشت سر خود را نگاه کردم همه در جای خود ایستادند و به من چشم دوختند. حس اضطراب را در تک تک چشمانشان می توانستم ببینم. من به عنوان فرمانده وظیفه سنگینی را بر روی دوش خود احساس میکردم. عرق سردی بر روی صورتم نشسته بود. میلرزیدم نه از سرما بلکه از ترس!

جنگ بزرگی در راه بود. اپلی ها و اندرویدی ها با هم متحد شده بودند و ویندوز فون مانند همیشه تنها بود. جنگ به مرحله حساس خود رسیده بود. جمعیت چند صد نفری ما در مقابل جمعیت میلیونی اندرویدی ها و اپلی ها! سربازان تازه آموزش دیده ما در مقابل سربازان با تجربه آنها. کارشناسان بارها و بارها اندروید و اپل را برنده بلامنازع جنگ می دانستند اما کور سوی امیدی نیز به ویندوز فون داشتند زیرا ویندوز فون با وجود مشکلاتی که داشت با یک زاویه دید متفاوت آمده بود. با ابداعات جدیدی آمده بود و حرف های تازه ای برای گفتن داشت…

طبق قرار داد طرفین قرار بود جنگ تن به تن باشد. حمیدرضا، تک تیر انداز حرفه ای گروه را، بر روی یکی از بلندی ها مستقر کرده بودم تا در صورت نیاز از او استفاده کنم. علی در نبرد مهارت ویژه ای پیدا کرده بود و به خوبی نقاط قوت ما و نقاط ضعف حریف را می شناخت. میثم به عنوان مشاور در کنار من بود و در تصمیمات مهم به من کمک می کرد.

همه ی نفس ها در سینه حبس شده بود. آنها یک نفر را به میدان نبرد فرستاده بودند و منتظر نفر ما بودند. چشم در چشم سربازان نگران اما مصمم نگاه میکردم. چه کسی را به عنوان اولین نفر بفرستم؟ در گیر و دار تصمیم گیری بودم که ناگهان یک نفر گفت: آقا رضا، من میرم!

علی بود که این چنین مستحکم اعلام آمادگی کرده بود. خیالم از بابت علی راحت بود. به عنوان اولین نفر برای نبرد، فرد مناسبی بود زیرا اولین نبرد از اهمیت ویژه ای برخورد دار بود. نگاهی به میثم کردم تا تایید نهایی را بگیرم. میثم برخلاف من بسیار آرام بود، با سر علامت داد که او هم موافق است. با بی سیم به حمیدرضا گفتم آماده باش در صورتی که تخلفی از آنها سر زد وارد عمل شود.

علی آمد کنارم، دستم را بر روی شانه اش قرار دادم گفتم:  “علی من بهت امید زیادی دارم. نا امیدم نکن!”

چشمانش برق میزد و مملو از آرامش بود. لبخندی زد و گفت: “چشم فرمانده” و رفت به میدان نبرد…

حریفش کاملا مجهز بود و با امکانات زیادی آمده بود. رم 4، پردازنده 8 هسته ای، سنسور های فراوان فقط بخشی از امکانات حریف بود. اما موضوعی توجه ما را به خود جلب کرد. او بسیار سنگین قدم می زد، حرکاتش کند بود و گهگاهی لگ نیز در آن دیده می شد. در مقابل علی بسیار سبک و فرز حرکت می کرد، سرحال بود و حرکات روانی داشت.

نبرد زودتر از آن که فکر می کردیم شروع شد. سربازان هر دو طرف در حال شعار دادن بودند و طرف خود را تشویق می کردند. ضربات هر دو حرفه ای بود. حریف اندرویدی با توجه به امکانات و نرم افزارهای ویژه ای که داشت حرکات به ظاهر بهتری انجام می داد اما علی حرکات ساده ولی دقیقی داشت و البته بسیار حرفه ای نیز جا خالی میداد.

چند دقیقه ای از شروع نبرد نگذشته بود که حریف اندرویدی یک ضربه سهمگین به علی وارد کرد و علی نقش زمین شد! صدای همهمه سربازانی که مشغول تشویق علی بودند به یکباره قطع شد. همه نگران علی شده بودیم و چشممان به او بود. ما نباید در اولین نبرد شکست می خوردیم. روحیه تیم با اولین باخت بسیار ضعیف می شد. در دل فریاد می زدم: علی بلند شو!!!

علی تکان خورد و به سختی از جا بلند شد کمی تلو تلو می خورد اما بعد از چند دقیقه توانست روی پای خود بایستد و دوباره فیگور مبارزه به خود گرفت. نگران نبودم، آن ضربه گرچه سنگین بود ولی به علی نفوذ نکرده بود، ویندوز فون از امنیت بالایی برخوردار بود.

مبارزه مجددا آغاز شده بود و علی دوباره شروع کرده بود به جا خالی دادن های استثنایی خودش. علی در یک حرکت بسیار سریع توانست چند ضربه مهلک به حریف پر آوازه خود وارد کند که البته این ضربات بسیار راحت بر پیکره او نفوذ کرده بود و این موضوع برای ما عجیب بود.

حریف از زخمهایی که پیدا کرده بود رنج می برد، همان چند زخم کوچک ولی عمیق بیش از حدی که فکر می کردیم حریف را از پا انداخته بود. میشد حدس زد که دیگر برد از آن ما باشد. همینطور که داشتم در فکر خود به مبارزه بعدی فکر می کردم و این مبارزه را تمام شده می دانستم ناگهان پای علی پیچ خورد و به زمین افتاد، ویندوز فون گرچه بسیار پایدار بود اما باگ های ریزی به علت جوان بودن آن نیز وجود داشت. حریف اندرویدی بالای سر علی آمد. این ضربه می توانست ضربه آخر باشد و کار علی را تمام کند.

ورق برگشته بود و بازی برده را داشتیم می باختیم. نمی توانستم کشته شدن علی را ببینم، پاهایم سست شده بود و توانایی دیدن این صحنه را نداشتم. همه امیدم به حمیدرضا بود که شاید کاری انجام دهد اما حمیدرضا آدمی نبود که پا روی قوانین بگذارد.

حریف اندرویدی دست خود را بالا برد، استفاده از منابع سی پی یو و رم به بالاترین حد خودش رسیده بود و به نظر می رسید تصمیم دارد مهلک ترین ضربه خود را بزند. دستش را پایین آورد تا ضربه را وارد کند. اما…

اتفاق عجیبی رخ داده بود، حریف اندرویدی حین زدن ضربه در جای خود میخکوب شده بود. هیچ حرکتی نداشت. گویا تمام بدنش قفل شده بود. ناگهان یکی از لشگریان پشت سر من داد زد: “هــنــگ کــرد!”

بله خیلی عجیب بود اما اتفاق افتاده بود. فردی با این همه توانایی و امکانات هنگ کرده بود. تمام سربازان یک صدا و پشت سرهم فریاد می زدند : “هنـگروید هنـگروید”. علی خیلی آرام از جای خود بلند شد، کنار او ایستاد و با یک ضربه اساسی کار او را تمام کرد.

حس غرور داشتم و به اعتقادی که به ویندوز فون داشتم افتخار کردم. ویندوز فون گرچه نوپا بود و امکانات دهن پر کن اندروید را نداشت اما آینده مستحکمی داشت. شور و شوق وصف ناپذیری میان سربازان ما ایجاد شده بود و آن اضطراب اولیه از بین رفته بود. امید همه ما بیش از پیش شده بود. اما در مقابل سکوت سنگینی در لشگر دشمن ایجاد شده بود که بی دلیل هم نبود. آنها پرچمدار خود را فرستاده بودند که شکست مفتضاحانه ای خورده بود.


نکته: دوستان این داستان تماما تخیلی بود و استفاده از عباراتی همچون “هنگروید” در داستان فقط در جهت جذاب کردن داستان استفاده شده است. نه تنها من بلکه تمام کادر وینفون به این موضوع معتقدیم که هر سیستم عاملی نقاط قوت و ضعف خود را دارد و نمیتوان برتری مطلق را از آن کسی دانست. امیدوارم دوستان اندرویدی از این داستان طنز دلگیر نشوند.

منبع : وینفون
607 پست
رضا درویش زاده
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
امیر
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

بسیار عالی.دم شما گرم ……..

  علیرضایی
  پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

  کلا یه هنگ کردن رو اینقدر کش دادید کمی لوس و بی مزه شد هی هم علی ….. نکنید لطفا D:

qAp
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

ببخشید مگه تو نبرد تک به تک از سلاح گرم و اسنایپ استفاده میکنن که آقا علیرضا رو رو برج مستقر کرده بودید؟
D:

  qAp
  پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

  علیرضا:حمیدرضا
  Oops

mmm
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

اول،خیلی زیبا وجالب

عبداله
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

عالی بود…
لطفا ای جمله رو درست کنید.

حس اضطراب را در تک تک چشمانشان می توانستم ببینم. بنظرم اینطور می‌تونه درست‌تر باشه (حس اضطراب را در چشمان تک تکشان می‌توانستم ببینم)

MiladSahraie
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

وااااااااای ترکیدم از خنده . هنگ کرد رو خیلی خوب اومدی :))) کلا عالیییییییییییییییییییییییی

mohsen 930
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

هــنــگ کــرد،خخخخخ خدایی بعد از آپدیت به لالی پاپ گوشیای قدیمی هنگی میشن،الان اس ۵ ،و سونی زد ۱ خونه داریم داستان دارن.
اما اینور میدان پسر کوچکو ۵۳۰ بعد از آپدیت به gdr2 همچنان سررحاله،پسر بزرگم که جای خود داره

  surveyor
  پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

  به پسر پزرگت لومیا 930 سلام برسون!

MOHAMAD
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

خیلی خوب بود. واقعا خسته نباشید اقا رضا. من با اینکه خودم گوشی ویندوز فونی ندارم ولی هر روز این سایت رو چک میکنم :D. عالی ❤

  Ali
  پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

  منم همین گور ولی تو یکی دو مته اینده که پول دسم بیاد 640xlمیگرم

پوریا
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

سلام آقا رضا میشه ایمیل تان دراختيارم بگذارید کاری با شما دارم .
ممنون

ممد
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

اینا که داشتن با شمشیر و اینچیزا میجنگیدن، اسنایپ از کجا آورده بودین ؟ !

احسان
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

ای آقا ویندوز فون منم همش هنگه :دی :دی

  امیر
  پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

  عوضش کن دی : دی:

   MZ
   پاسخ دهید شنبه 23 خرداد 1394

   نه ویندوزفونو عوض نمیکنن :))))))

hamed
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

خیلی بیخود بود
اصلا کلاس سایتو اوردی پایین

محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

اون بخش “هنگ کرد” خیلیییییییی جالبناک بود

مهدی اخلاقی
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

سلام میتونید نسخه کرک شده نرم افزار spotify رو بزارید امروز نصبش کردم نسخه کاملش 10 دلار هست اگه نسخه کرک شده و کامل رو بزارید واقعا لطف کردید.
مرسی

  mahdiak920
  پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

  سلام جوابمو نگرفتم میشه کرک شده اینو بزارید؟

abolfazl.h
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

باحال بود شما بهتر بود نویسنده بشین 🙂

مایکروسافت
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

یعنی رسما خودتون رو گوشی فرض کردین ?
فانفون جالبی بود هر روز بهتر از دیروز ممنون

مایکروسافت
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

چقدم علی اقا شبیه اونیه که تو عکسه ?

mohammad
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

اگه از اسم گوشی ستفاده میکردین جذاب تر بود مثلا وان ام11 در مقابل لومیا 520..

  مایکروسافت
  پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

  منظورت اینکه علی اقا لومیا ۵۲۰؟؟؟؟دستت درد نکنه اینه نتیجه ی زحماتش؟؟

hossein
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

از لومیا ۵۲۰ میشه به جای سنگ استفاده کرد،خیلی محکمه!

Farzad
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

درود این داستانتون از بقیه ی داستان ها بهتر بود عاالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بود لطفا بشتر فان فون بزارید

با تشکر

mostafa
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

اصلاح میکنم
ما کم بودیم ( زیرا تعداد ابله ها همیشه کم تر است)
ما فکر میکردیم سریع هستیم
انا علی ناگهان وسط پیکار متوقف شد و زیر لب تکرار میکرد (ریزومینگ)
دشمنان زیبا بودند اما ما صورتمان را اصغر اقا بنا کاشی کرده بود
دشمن دستش را بالا برد
ماکه تا به حال به عمرمان اندروید نسخه 4.2 به بالا ندیده بودیم انتظار داشتیم هنگ کند ولی او ضربه را زد
نا گهان دشمنان فریاد زدند(اندروید5 با رابط کاربری سبک و فریمور دستکاری نشده توسط شرکت ها)
انتظار داشتیم خون از علی بچکد ولی نه
چون برنامه نویس علی نرم افزار ویندوز فونی را ناقص طراحی میکرد و بخش خون در نرم افزارش وجود نداشت
قابلیت ساده داشتن خون
خخخخخخخ

  ali
  پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

  برو بزا باد بیاد، تو این سایتای سنگین میای هنگ نکنه گوشیت یوقت؟؟‎:)‎ مواظب لالی پاپتون باشین هکرا نابودش نکن‎;)‎ راستی دقیقا چقد رمو سی پی یو میخواد واس اجراش؟؟‎;P رم ۴ سی پی یو ۱۰هسته ای؟؟؟

   ali
   پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

   والا سیستم کامپیوتر من رمش چهاره فک نکنم اندروید پنجو بیاره?

  میلاد
  پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

  ابله ؟ واقعا جالبه جماعتی که معیار انتخابشون کلش آف کلنز باشه این حرفا ازشون بعید نیست ! ببین چقد وینفونیا مَردَن با وجود این که اومدی داری بی احترامی میکنی بت چیزی نگفتن جم کن برو کلش آف کلزتونو با رم 4 بازی کن

   mostafa
   پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

   خیلیا مثل من اندرویدو بخاطر کاستوم رام ها و کرنل های خوبش که از مزایای متن باز بودنه دوست دارن
   من تا به حال به عمرم 5 دقیقه هم کلش بازی نکردم
   چون کلش برا بچه هاست
   کال اف هم برا بچه هاست
   شاهکار مثل دارک سولز و متال گیر و … هست
   چرا ادم بازی های عوامانه و بچگانه ای مثل کال اف و کلش بازی کنه
   کال اف فقط شده شو روم گرافیک
   نه داستانی نه هیچی
   کلشم که…
   شما بهتره قضاوت نکنی و همه رو به یک چشم نبینی
   ضمن اینکه ابله فحش نیست صفته

younes96
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

ما خواستار پایان جنگ هستیم…صلح باید برقرار باشد…
ما باید از دشمن بیاموزیم،اما به او نیاموزانیم،این خودش مرگ دشمن است.بدون جنگ…

H03YN
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

ناگهان یکی از لشگریان پشت سر من داد زد: “هــنــگ کــرد!” هههههههه خیلی جالب بود اینجاش D:

alireza_armn
پاسخ دهید پنجشنبه 21 خرداد 1394

آقای حمیدرضا خان ….

Reza
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

سید ، دمت گرم ، منکه خدایی خیلی خندیدم پاش …
من نمیفهمم ، اینا مگه سایت اندروید فونه ؟ که ملت میان تز میدن ؟!
آخه بعضی ها یه جوری موضع گیری میکنن که انگار اومدن که ویندوزموبایل رو زمین بزنن نه اینکه به خوبی هاش پی ببرن …
خدایی ما اگه بریم توی سایت یکی از اندرویدی ها سعی میکنیم چیزی یاد بگیریم ، نه اینکه هی ایستادگی کنیم ، یا حداقل سکوت میکنیم …
اما اینجا ویندوزفونیه ، چهار دیواری اختیاری …
ای بابا …

  پرهام
  پاسخ دهید یکشنبه 24 خرداد 1394

  خب توی سایتای اندرویدی نمیان اینطوری خزعبلات ببافن راجب وینفون. وینفونم مشکل رزومینگ داره. کدوم سایت اندرویدی یا ایفونی اومدن از این ویژگی وینفون با تمسخر یاد کردن؟
  هیچکدوم. ولی متاسفانه تعصب توی قلم نویسندگان این سایت هم ریشه دوانده.
  البته طبیعیه. کسی که چیزی در چنته نداشته باشه چاره ای جز تخریب رقبا نداره.

Arcane
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

عالی بود :))))))))

“حریف اندرویدی حین زدن ضربه در جای خود میخکوب شده بود. هیچ حرکتی نداشت. گویا تمام بدنش قفل شده بود. ناگهان یکی از لشگریان پشت سر من داد زد: “هــنــگ کــرد!””

سعید واله
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

خیلی جالب بود یاد فیلم تروا افتادم ممنون از سایت مفیدتون

هنگروید
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

اقا علی حاظری برا عشقمون چکار کنیم؟؟

ali
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

آقا دمتون گرم عالی بوود خخخخ هنگ کرد
من یه اس۴ دارم یه لومیا ۵۳۰ بعضی موقع فکر میکنم لومیا پرچمداره اس۴ پایین رده‎:)‎ از وقتی ب اندروید ۵ آپدیتش کردم کندتر شده ‎:|‎ ولی لومیای عزیز هر روز پرسرعت تر از دیروز
مایکروسافت،سامسونگ

reza abdoli
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

و سربازان ios که به دلیل غرور و خودخواهی و نژاد پرستی از صف دیگر دشمنان خارج شده و به قلعه های مستحکم و غیر قابل نفوذ خود پناه بردند ‎;)‎

آشوب
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

از طرف یک نویسنده این رو بیان میکنم:
قلم واقعا جذابی داشت و به گونه ای جدید آغاز شده بود که شاید بیشتر نویسنده های کتاب های خیالی خارجی از این گونه قلم آغازی داستان خود را شروع میکنن

اما طنز نبود البته تیکه هایی داشت، من هم در حال اماده کردن یک داستان و یک مقاله هستم که امیدوارم تا اول تیر آماده بشن اگر مایل باشید در اختیار کاربران بگذارید کلا به اسم وینفون مینویسم سپاس فراوان از زحمات شما

یک داستان طنز دارم به زودی…

محمد حسین نوروزپور
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

سلام دوستان
چند نکته میخاستم عرض کنم واسه اونایی که همیشه میخوان طرف روبروشونو زمین بزنن
دوستان وقتی گفته میشه فان فون یعنی فان ، یعنی سرگرمی به هر حال لازم نیست هر چی تو زبان فارسی خوندین رو تو نظراتتون بیارید ، بعضی از کاربرا فکر میکنن با ایراد گرفتن از نویسنده ها میتونن خودشونو شیرین کنن
یا انقدر ایراد های بچه گانه رو تو نظرات میارن که انسان احساس میکنه یه مشت بچه دبستانی تو سایت هستن
(مگه عکسش مبارزه تن به تن نیست چرا فلانی اسنایپ داره ) نگید انتظار دارید اقا رضا قلم نوری دست بگیره بشینه طراحی کنه عکس مبارزه رو
بهتره به جای گرفتن ایراد های الکی اصل موضوع رو دریافت کنیم و از موضوع اصلی فاصله نگیریم
لازم هم نیست هر مطلبی زیرش پر از نظرات مزخرف باشه
گاهی اوقات دو تا نظر با ارزش بهتر از صد تا نظر بی مورده
(ضمنا کسایی تو سایت نظراتی میدن که قصدشون هرج و مرجه ، اهای شماها چرا درست حسابی حرفتونو نمیزنید تا جوابتونو بگیرید)

پرهام
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

وینفون مشکل اسکرولشو حل کنه رزومینگ پیش کش.
اونایی که میگن لگ نمیزنه چند بار لومیا کمرا رو باز کنن و بک رو بزنن تا متوجه لگش بشن.
یا کاشی کورتانا رو پین کنن تا نگن وینفون لگ نمیزنه.
مشکل رزومینگ به کنار مشکل اسکرول هم بعد از سیان اضافه شده. در وینفون بعد سیان موقع اسکرول سریع آیتمها دیر لود میشن. حداقل روی 5،6 تا گوشی ضعیف و قوی وینفونی تست کردم و متوجه شدم ایراد از وینفونه. الانم روی 830 خودم این مشکل رو دارم. فقط در مورد 1520 و 930 نظری نمیدم چون قویتر از 830 من هستن. ولی با قاطعیت میگم باقی لومیاها بلاشک همشون این مشکلات رو دارن. هرکسی میخواد تست کنه از طریق اپ shareit بیاد صدتا عکس رو برای یه دیوایس دیگه بفرسته. توی لیست فایلها توی shareit با سرعت اسکرول کنه ببینه چه اتفاقی میفته. گوشی جوری میشه که میگی کاش لگ میزد!!! این تازه یه موردش بود. این مشکل توی همه اپها کم یا زیاد وجود دارن و از پایه مشکل وینفونه.
وینفون نه بدون لگه نه بدون باگه و نه بدون هنگ!
فقط بخاطر شیک بودن و خاص بودنش و بعضی قابلیتهای تکش دوسش دارم. ولی خب چشممو روی حقایق هم نمیبندم.

  alka
  پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

  پرهام جوون بیخیال دادا 😉 از 830 لذت ببر

  میلاد
  پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

  انکار نمیکنم حرفتو ولی به شخصه چنین مشکلی ندارم و در مورد اسکرول کردنم باید بهت بگم که مشکل از وینفون نیست و از کد نویسی برنامه مورد نظرته و هیچ ربطی به وینفون نداره

   پرهام
   پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

   این مشکل اسکرول دقیقا ایراد پایه ای وینفونه. چون همه اپها این مشکلو دارن. بعضیا کم بعضیا زیاد. شما در گوشیهای پایینرده مثل ۵۲۰ بررسی کنید متوجه میشید. توی میانرده و پرچمدارها فقط اپهایی که مشکل اسکرولشون شدیدتره قابل مشاهده هستند.
   بعدشم گیریم که درست گفتید. توی وینفون مشکل اپه ولی اندروید که شرکتا میان پیر گوشیو در میارن با رابطهای کاربری غیر بهینشون و کاربرایی که گوشیو پر میکنن از اپ کرک شده مشکل از اندرویده اونجا؟
   دوستان یکمی منطقی باشید.

   پرهام
   پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

   مشکل اسکرول در وینفون دقیقا عین لگ اندرویده که با بالا بردن سخت افزار کم شده ولی بازم از بین نرفته. شما توی نوت۴ هم در جاهایی لگ میزنه هرچند کمه. وینفونم دقیقا همینطوره. همشون مشکل اسکرول دارن. ولی با قوی شدن سخت افزار کمتر میشه اما بازم وجود داره. عرض کردم فقط در باره ۱۵۲۰ و ۹۳۰ نظری نمیدم ولی شخصا روی ۸۳۰ و ۷۳۰ و ۷۲۰ و ۵۲۵ و ۵۲۰ عین این مشکلات رو دیدم. حتی زمانیکه هیچ اپی روی گوشی نصب نیست این مشکلات وجود داره. چون دقیقا ایراد سیستم عامله که بهینه نیست.
   وینفون بعد از سیان مشکل داره در اسکرول و ایتمها دیر لود میشن. تا بلک این مشکل حتی در ۵۲۰ هم نبود. امیدوارم بعد ده هم درست بشه. ولی باید حقایقو گفت فکر میکنم شما سطح توقعتون پایینه.

    پرهام
    پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

    اضافه کنم روی ۶۴۰ و ۶۴۰ ایکس ال هم تست کردم و این مشکلات وجود داشت.

  میلاد
  پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

  حرفاتو تایید میکنم. منم با 930 مشکلات رزومینگ دارم. مشکل اسکرول مثلا توی مرورگر هست که لگ میزنه. خلاصه همه ی مشکلاتی که گفتی 930 هم داره.
  مشکل مربوط به سیستم عامله. اینکه مشکل از برنامه نویسه نمیتونه درست باشه چون اپهای خود مایکرو هم همین مشکلاتو دارن! توی مولتی تسکینگ قشنگ همه ی اپ ها میرن رزومینگ.
  یه 520 هم تو خونه و هم دوستم داره که خیلی بیشتر لگ و باگ داره!
  تنها سیستمی که سرعت واقعا بالایی داره ios هست ( من فن اپل نیستم ولی گوشیمو چندین بار با ایفون 6 مقایسه کردم)

alka
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

اینو ترجمش کنین بفرستین واسه مایکروسافت

ابراهیم
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

من خودم کاربر ویندوزفونم گوشیمم شاخ ویندوزه(۱۵۲۰) و البته دوسش دارم و این حرفا رو نه از روی دشمنی که فقط اینکه یکم منطق هم بد نیست … در هر حال معنی اینهمه خود تحویل گیری رو نمی فهمم.
والا من که بعد حدود یکسال کار با ویندوزفون فهمیدم نه تنها بدون ایراد نیست و نه تنها باگ های ریز که مشکلات اساسی تو این پلتفرم کم نیست.
ضمن تایید حرفای دوست خوبم پرهام اینم اضافه کنم. از مشکل رزیومینگ و اسکرول که دهن مارو …. که بگذریم. از ابزارهای سیستمی کلا داغونش (مثل بلوتوث کاملا خنگش، مثل مخاطبین اعصاب خرد کنش، و ….) نداشتن یه وایفای دایرکت ساده و … تازه می رسیم به پشتیبانی و خدمات پس از فروشش که هیچ شرکت و برند معتبر (دقت کنین معتبر نه هر بقال و چقالی) پیدا نمیشه لااقل بگه مشکلت چیه. هیچ گارانتی معتبری وجود نداره که لااقل امیدوار باشیم قطعات اصل وارد کشور کنه. من و دوستم موقع خرید دو تا ۱۵۲۰ گرفتیم. اما از شانس بد اون بعد دو ماه تاچ و ال سی دی شروع کرد به مسخره بازی در آوردن. معلوم شده که باید تعویض بشه چقدر؟ ۶۰۰ هزار تومن. تازه اونم معلوم نیست اصله یا نه!!؟!! الانم گوشی ۲ میلیونی افتاده گوشه کشو میزش کسی هم نیست به داد این بدبخت برسه. چرا چون تبلیغات و بازار گرمی الکی به خاک سیاه نشوندش که می گفتن کیفیت نوکیا مگه گارانتی لازم داره.

  میلاد
  پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

  البته من از این متن ناراحت نشدم بالاخره متن طنزه.
  در ادامه صحبتهای شما بگم که اونایی که زیاد با گوشی کار میکنن یه مدت بعد کم کم مشکلات ریز و درشتشو میفهمن.هر کسی که مرورگر گوشی رو استفاده کنه میفهمه که IE بدجوری مشکل داره. توی سایتهایی مثل دیجیکالا نمیشه کاتگوریها رو راحت انتخاب کرد. اسکرولهای سریع منجر به لگ میشه و عذاب اوره. نمیشه راحت تایپ کرد. وسط متن اصلاح کردنش خیلی سخته. البته توی وین10 کیبورد رو بهتر کردن.

علی
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

اقا عالي من تصيم گرفتم از روی همین متن یه فیلم نامه کوتا در بیارم و فیلم کوتا نبرد با اندروید رو بسازم…زنده باد ویندوز

mostafa
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

تمام کسانی که میگن اندروید هنگیه
دوستان یه چیزی هست به اسم گوگل
اونجا این عبارات رو سرچ کنن
تاچ ویز
سنس
اپتیموس یو ای
cyanogenmod
اندروید خام

ossa7899
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

خوبه اندرویدی بود و هنگ داشت .
اما اگه اون آی او اسی های انحصارگر وارد میدون شده بودن با سرعت و تجربه ای که داشتن خدا میدونه ممکن بود چه اتفاق بدی رخ بده.
الحمدلله غرور اندرویدی ها باعث شکستشون شد.

مهدی
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

آقای درویش زاده لطفا ایمیلتون رو چک بفرمایید.

jasper
پاسخ دهید جمعه 22 خرداد 1394

مشکلات اساسی ویندوزفون ایناس.
1-اسکرول بی معنی و اعصاب خرد کن. که مثلا مربوط به مایکرو نیست اما خیلی مضحکه که تو برنامه های تولیدی خدشونم همین برنامه اس که معروفترینشون همون IE
2-اپهای سیستمی خیلی خیلی عقب مونده (وایفای سنس مسخره اس- بلوتوث کلا تو باغ نیست-بخش مخاطبین انگار فقط برا تماس گرفتنه ادیت کردن و کپی تو سیمکارت کجان؟ و …)
3-رزیومینگ که ملت زبونشون مو در آورد اما همچنان سرجاشه(فقط یکم بهتر شده اوضاش)
4-کیفیت خیلی خیلی پایین تر اپهاش نسبت به نسخه های سایر پلتفرما(نگین مسئولش توسعه دهنده ها هستن که خیلی دیگه این موضوع خنده داره همه هم می دونیم. چون اپهای همین مایکروسافت هم تو سیستم عاملای دیگه خیلی بهتره)
5-بیشتر برنامه به خاطر سیستم عامل نمی تونن تو بکگراند کار کنن. مثل برنامه های دانلود که اصلا
مزایای این پلتفرم
1- فقط و فقط می تونه به عنوان یه تجربه برامون جالب باشه. چون تا حالا که چیز خاصی به میدون نیاورده
2-آینده ای که البته بستگی زیادی به ویندوز 10 داره که اگه نشه باید بگیم مایکرو … آبم قطعه
3-من با کاشی کاریای صفحه استارت خیلی زیاد حال می کنم. خوشگلی عجیبی داره(البته این نظر شخصیمه)
4-با سرعت زیادی در حال پیشرفته که البته بیشتر این پیشرفتا تو جاهای دیگه تبدیل به خاطره شدن، اما با اینحال جای پیشرفت براش زیاده
5-دیگه هیچی … فقط اینکه لامصب علاقه شخصیم به بیل گیتس و مایکرو سافت نمی ذاره از محصولاتش دل بکنم.

  پرهام
  پاسخ دهید شنبه 23 خرداد 1394

  کاملا جامع و مانع گفتید.
  من هم با نظر شما کاملا موافقم.
  خوشحالم که عده ای هم هستند که مشکل اسکرول در وینفون رو به دور از تعصب بیان میکنند و مثل بعضی ها بدون دلیل ادعای بهینه بودن این سیستم عامل رو دارن.
  یه چیز دیگه هم که فکر کنم هنوز به اشتباه سر زبانها افتاده اینه که وینفون عمرش ۵ ساله. اندروید ۷ سال و ios هشت سال. خیلی فرقی ندارن. در صورتیکه همچنان مشکلات وینفون رو پای حساب نوپا بودنش میذارن بعضی ها.

hosein71
پاسخ دهید شنبه 23 خرداد 1394

آخر شبی کلی به هنگ کردنش خندیدم. خیلی باحال بود. ولی خداییش دوستان توجه کنن یوقت به اندرویدیها توهین نکنیم تو بخش نظرات. عقیده و علاقه ی هرکس محترمه و اگر واقعا ویندوزفون خوب باشه، طرفدارای اندروید خودشون رو از این خوبی محروم کردن و برعکس.

majid zarei
پاسخ دهید یکشنبه 24 خرداد 1394

بعد از یکسال استفاده از ویندوزفون فکر میکنم اندروید بهتره گوشی من همش هنگ میکنه،هی از داخل برنامه ها میپره بیرون و کلی ایراد دیگه

amir hamzeh
پاسخ دهید دوشنبه 8 تیر 1394

من لومیا ۱۵۲۰دارم گذاشتمش رو طاقچه و یه هانر چهارصد تومنی خریدم خیلی باهاش راحتم

محمدرضا
پاسخ دهید یکشنبه 14 تیر 1394

دم شما گرم با این داستانتون.من با اینکه اندروید دارم ولی خیلی خوشم اومد!

آناهیتا خانوم
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

عهههه خو هرکسی یه نظر داره دیگه

به نظر من در کل ویندوز فون و اندروید و آی اٌ اس

همشون خوبن

اما یادتون نره همه چیز به خود شخص بستگی داره

به نظر من مقایسه سیستم عامل ها کار درستی نیست

من خودم یه ال جی جی تری دارم
و یه لومیا ۶۴۰ ایکس ال

هرکدوم یه مزایایی دارن از جفتشونم راضی ام

عههه انقد به جون همدیگه نپرید. دیگههههه 😊

ارسطو عباسی
پاسخ دهید چهارشنبه 29 مهر 1394

از آقای درویش زاده تقاظا می شود این توضیحات در رابطه با خودشان که در آخر هر نوشته میزارن رو عوض کنن
جمله بندیش شبیه بچه های ابتداییه
مدیر این سایت هستم. حدود ۵ سالی است که در زمینه وبلاگ نویسی فعالیت دارم. دنیا مجازی دنیای اول من و دنیای واقعی دنیای دوم من 🙂

امین
پاسخ دهید جمعه 29 اردیبهشت 1396

هی الان عوض شده ویندوز شده هنگ — اندروید شده سریع تر از قبل خخخخ

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,