کنسول بعدی شرکت مایکروسافت که رکورد پیش فروش را شکست، در هفتم نوامبر ۲۰۱۷ عرضه می ­شود. حال مایکروسافت در تلاش است تا با نیاز مشتریان خود جلو برود. اکس باکس وان اکس کنسول‌های پیش از خود را به نحو قابل توجهی کنار زده و دقیقا به همان چیزی تبدیل شده است که جامعه بازی می­ خواهد و حالا قابلیت جدیدی به نام ضبط گیم­ پلی با کیفیت ۴k به آن اضافه شده است.  در ادامه با تیم کافه اکس باکس وینفون با ما همراه باشید.

کنسول فعلی اکس باکس وان قابلیت ضبط ویدئو با کیفیت ۷۲۰ پیکسل و تنها با ۳۰ فریم بر ثانیه با حداکثر زمان ۵ دقیقه را دارد. این به ویدئو های ضبط شده این امکان را می ­دهد که سریع تر بارگذاری شوند و از قدرت بازی در حال اجرا کم نکنند. با وجود این که اکس باکس وان منابع محدودی داشت این قابلیت حرکت هوش مندانه­ ای به نظر می­ رسید اما کنسول جدید مایکروسافت یعنی اکس باکس وان اکس محدودیتی ندارد.

معاون رئیس اکس باکس آقای Mike Ybarra به سوال یکی از طرفداران اکس باکس مبنی بر ضبط ویدئو ۴K جواب مثبت دادند. ایشان تایید کردند که اکس باکس وان اکس توانایی ضبط و اجرای ۶۰ فریم بر ثانیه با کیفیت ۴k و پشتیبانی از HDR را دارد. این به این معناست که فیلم هایی که شما از بازی های خود ضبط می ­کنید بسیار با کیفیت تر از فیلم های موجود در اکس باکس وان معمولی است.

Mike Ybarra در ادامه صحبت های خود گفته که معلوم نیست اکس باکس وان اکس ویدئو های ضبط شده را فشرده نشده یا کم فشرده روی فضای ابری قرار دهد. تمام این اطلاعات باید در جایی ذخیره شوند و فیلم های سنگین گیمر­ها فقط فشار بیش­تری را روی فضای ابری Azure وارد می­کند.

ایشان جواب سوال افزایش زمان ضبط ویدئو را ندادند در حالی که PS4 و PS4 Pro حداکثر پانزده دقیقه امکان ضبط دارند. به نظر شما آیا این قابلیت می ­تواند مشتریان بیشتری را به خود جذب کند یا خیر؟

منبع :

NEOWIN

120 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,