به نظر می‌رسد که پشتیبانی و حمایت بیشتر از سرویس ایکس‌باکس گیم پس، از این به بعد یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های شرکت مایکروسافت برای توجه و تمرکز بیشتر روی آن خواهد بود. این سرویس در حال حاضر واقعا محتویات ارزشمندی در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهد. اکنون جزئیات به‌روزرسانی جولای این سرویس مشخص شده که در ادامه به بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت.

به هر حال این سرویس با تمام مزایا و امتیازاتی که برای سازنده‌ها و بازی‌بازان دارد، یک سری موضوعات جنجالی هم به دنبال داشته که از این دست می‌توان به این اشاره کرد که Game Pass در مجموع چه مزیت‌ها و برتری‌های زیادی برای سازنده‌ها و توسعه دهندگانی که بازی‌های خود را در آن قرار می‌دهند، دارد و این که ناشران از این کار چطور سود می‌کنند که جزئیات بیشتر در این زمینه را می‌توانید از این آدرس به دست بیاورید. اما خب چیزی که برای همه واضح روشن شده این است که مایکروسافت روند خوبی را در این سرویس پیش گرفته و حالا که قرار است بازی‌های فرست پارتی آن‌ها نیز به محض عرضه در این سرویس در دسترس قرار بگیرند، موقعیت بهتری برای بازی‌بازان فراهم شده تا از این فرصت استفاده کنند و با کم‌ترین بهای ممکن، بهترین بازی‌ها را تصاحب کنند. اکنون هم که جزئیات به‌روزرسانی ماه جولای این سرویس به انتشار رسیده که واقعا یک سری ویژگی جذاب و خوب به آن اضافه می‌کند.

به گفته‌ی Major Nelson، به‌روزرسانی ماه جولای ایکس‌باکس شامل گزینه‌های زیادی برای به تاخیر انداختن بازی کردن در Xbox Game Pass به همراه دارد. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد که بازی‌هایی که دوست دارید را در یک چیزی مثل لیست مورد علاقه Bookmark کنید که با این کار می‌توانید tab جداگانه آن را به دست بیاورید تا هر زمانی که اماده انجام دادن این بازی بودید، بتوانید دوباره آن را مشاهده کنید.

یک ویژگی بزرگ دیگر در این به‌روزرسانی هم این است که سازگاریِ این سرویس با دستور صوتیِ Alexa اکنون قادر به پشتیبانی از زبان‌ها و نواحی بیشتری در دنیا خواهد بود. اکنون دیگر استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، مکزیک و همچنین اسپانیا از پشتیبانیِ Alexa بهره مند خواهند بود. در کنار آن، اکنون می‌توانید با پرسیدن سوال “Alexa، از ایکس‌باکس بپرس چه چیزهای جدیدی به گیم پس اضافه شده” (Alexa, Ask Xbox what’s new on Game Pass) نگاهی سریع به بازی‌های جدیدی که اخیرا به این سرویس اضافه شده‌اند، داشته باشید. شما حتی می‌توانید با پرسیدن چنین سوال مشابهی از Alexa بپرسید که دوستانتان در حال انجام دادن چه کاری هستند و یک مرور سریع روی فعالیت‌های آن‌ها داشته باشید. شما در این آدرس می‌توانید لیست تمامی سوالاتی که اکنون می‌توانید از Alexa بپرسید را مشاهده کنید.

سرویس ایکس‌باکس گیم پس در حال حاضر برای کنسول‌های خانواده ایکس‌باکس و همینطور رایانه شخصی‌های ویندوز ۱۰ در دسترس قرار دارد و به‌روزرسانی جولای آن نیز از همین امروز قابل دریافت است.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,