همگی ما انتظار داریم به‌روزرسانی‌های جدید کامپیوتر شخصی ما را به صورت کلی ارتقا بدهند اما اگر این تجربه کاملا برعکس باشد، در آن صورت چه می‌کنید؟ این دقیقا همان چیزی است که به‌روزرسانی ماه مه 2019 ویندوز10 ممکن است برای شما گیمرها داشته باشد. به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز 10 هر زمانی که شما بخواهید بازی کنید ممکن است باعث ایجاد صفحه آبی مرگ Blue Screen Of Death (BSOD) شود.

مایکروسافت در به‌روزرسانی مه 2019 ویندوز 10 تغییری در سطح هسته ایجاد کرده که تبدیل به مشکل بزرگی برای گیمرها شده است. در حال حاضر این تغییر هنگامی که یک گیم با نرم افزار ضد تقلب (anti-cheat) بازی شود باعث ایجاد صفحه آبی مرگ می‌شود. بدترین نرم افزار anti-cheat متاثر BattleEye است که توسط بازی Fortnite استفاده شده است.

از آنجایی که این مشکل توسط تغییرات سطح هسته در ویندوز ایجاد شده است، این شرکت از توسعه‌دهندگان بازی خواسته با شرکت‌های نرم افزاری anti-cheat کار کنند و راه حلی ارائه دهند. مایکروسافت در خبری افشا کرده که این شرکت در حال کار بر روی راه حلی با توسعه‌دهندگان بازی است. توسعه‌دهندگان بازی‌های مختلف در حال حاضر یک پچ برای اصلاح این مشکل منتشر کرده‌اند و مایکروسافت بلاکی را که برای اینسایدرهای ویندوز گذاشته بود تا مانعی باشد از دانلود بیلدهایی که ممکن است با نرم افزارهای anti-cheat ناسازگار باشند برداشته است. مایکروسافت می‌نویسد : ” بازی‌های زیادی که نرم افزار anti-cheat استفاده می‌کنند برای مشکلی که باعث می‌شد کامپیوترهای شخصی باگ چک (GSOD) داشته باشند، اصلاحیه‌ایی منتشر کرده‌اند.” مایکروسافت همچنین تایید کرد که بازی‌هایی که اصلاحیه‌ایی ارائه نکرده‌اند همچنان از این مشکل رنج خواهند برد.

منبع :

MSPOWERUSER

185 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,