bill-gates2
بیل گیتس یکی از بزرگترین افراد در عرصه تکنولوژی و نام آشنایی در میان مردم جهان است و از طرفی جزو ثروتمندترین افراد زمین شناخته می شود اما او در دوران جوانی و در حین ساخت امپراتوری بزرگ مایکروسافت، دانشگاه هاروارد را ترک کرد و اکنون در این باره مصاحبه کرده است. با وینفون همراه باشید.

سرمایه دار ۸۱ میلیارد دلاری جهان در مصاحبه با Bloomberg درباره موارد مختلفی صحبت کرده است که برخی از آن ها را در ادامه می خوانید.
موسس مایکروسافت در سال ۱۹۷۵ در کنار Paul Allen فرصت تاسیس مایکروسافت را پیدا کردند و تصمیمات مهمی در زندگی خود گرفتند، بیل گیتس   در پاسخ به اینکه نسبت به ترک دانشگاه هاروارد احساس ناراحتی و پشیمانی دارد تنها از کلمه “بدشانسی” استفاده می کند. بدشانسی ای که باعث شده است نتواند زمان بیشتری در این دانشگاه بماند، اما او عنوان کرده است که همچنان به مطالعه و تحقیق درباره کارهایی که انجام می دهد ادامه می دهد تا بتواند به بهترین نحو آن ها را به پایان برساند.
او درباره نگاهش به گذشته و اینکه ایا مایل به تغییر تصمیم خود بوده است مستقیما اشاره ای نکرده است، اما کاملا پرواضح است یکی از ثروتمند ترین و موفق ترین افراد جهان، بعید است احساس پشیمانی نسبت به گذشته و تصمیماتش داشته باشد.  او در این باره می گوید:
” ترک دانشگاه توسط من عجیب نیست چون من تمام وقت در حال گذراندن دوره های آموزشی کالج بودم. من عاشق یادگیری در دوره های آموزشی بودم، به گونه ای که دانش آموز بودن را دوست داشتم. در آنجا مردمان باهوشی  هستند و باعث یادگیری شما می شوند و چیزهایی به شما می دهند که باعث می شود احساس باهوش بودن کنید. بنابراین، من احساس می کنم بدشانس بودم که نتوانستم در آنجا بمانم، و فکر نمی کنم چیزی از دانش را از دست داده باشم چون من همیشه احساس نیاز به یادگیری داشتم و در حال یادگیری و آموزش بیشتر هستم.”
او در این مصاحبه از تمایل به تغییر یک چیز در زندگی اش گفته است و اینکه اگر می توانسته آن را تغییر می داده است و آن کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt+Del برای راه اندازی مجدد ویندوز یا حالت امنیتی در نسخه های قدیمی است. او می گوید: ” خوشبختانه سیستم امروزی از آن دور شده است. به وضوح مشخص است که این یک قطعه ی نامناسب در رابط کاربری بود. اگر توانایی تغییر داشتیم، آن را انجام نمی دادیم. این دقیقا مشابه یک پوستر کودکانه است که به شما بگوید نمی توانستید آن را کمی ساده تر بسازید؟” بیل گیتس در این سالها، بارها از این تصمیم انتقاد کرده است و اکنون باردیگر نشان داده تمایل بالایی به تغییر این تصمیم زندگی اش دارد.
منبع :
1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Beautiful Mind
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

این چرا همیشه همین یه لباس تنشه؟”

  AlirezA
  پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

  فکر میکنی چطوری پولدار شده؟

   مرتضی عبدی
   پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

   آدم دست و دلبازی هست و با پوشیدن لباس ساده و اهمیت ندادن به مد و فشن پیام داره برای مردم جهان

  عوضی متکبر ‎:D
  پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

  فقط مدلش بکیه وگرنه از همون مدل حداقل هفت دست داره

Ss
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

دقیقا همیشه همین تنشه

Ss
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

راستی یک اشتباه داشت سرمایه بیل گیتس ۸۱ میلیارد تا نیست دیگه الان بین ۸۹ تا۹۰ میلیارد دلار پول داره ( البته در هر صورت از مایکروسافت و گوگل پولش بیشتره😂😂😂😂) گوگل و مایکروسافت ۷۰ و خورده ای میلیارد دلارند😂😂

عرفان الهامی
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

یکی از خلاق ترین انسان های دنیای فناوری ، ولی متاسفانه در اکثر موارد که اسمش میاد تنها در رابطه با میزان درآمدش صحبت میشه !

soroosh930
پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

فیلم زندگی استیو جابز رو ساختن. اما چرا هنوز فیلمی از این عجیب ترین آدم کره زمین ساخته نشده تعجب داره

  alireza
  پاسخ دهید سه شنبه 26 مهر 1395

  اینو وقتی بمیره براش میسازن
  کلا همه جای دنیا اینه زنده که هستی قدرتو نمیدونن ولی وقتی میمیری ازت فیلم میسازن.

HaMeD
پاسخ دهید چهارشنبه 27 مهر 1395

یه همچین مردم باحال و فهیمی داریم، همه چیزو ول کردن چسبیدن به لباس طرف، هرکدومم یه چیز میگن
بابا یارو پولدار ترین مرد جهانه، اگه بخواد بهترینه بهترینارو میپوشه، حالا این که یه لباس ساده رو چندبار پوشیده، به خودش مربوطه
در کل مهم اینه که دمش گرم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,