Melinda-Gates-Portrait

ملیندا گیتس، همسر مرد بزرگ تکنولوژی و موسس مایکروسافت، از تشکیل تیم شخصی خود برای کمک به افزایش زنان شاغل در عرصه تکنولوژی خبر داده است. ملیندا که در حال حاضر به همراه بیل رییس بزرگترین بنیاد خیریه جهان است، از نگرانی های امروز خود در مصاحبه با Backchannel گفته است. با وینفون همراه باشید.

ملیندا که مدرک علوم کامپیوتر خود را در سال ۱۹۸۷ از دانشگاه Duke گرفت و بعد از آن به مایکروسافت پیوست، در مصاحبه با Backchannel گفته است:

” من به علم کامپیوتر اهمیت می دهم، وقتی به مدرسه می رفتم، ۳۷% مدرک زنان مربوط به کامپیوتر و بعد از آن حقوق بود. در حال حاضر حقوق ۴۷% مدارک را به خود اختصاص داده است و پزشکی نیز درحالی که در سال ۱۹۸۴ تنها ۲۸% بود امروز به ۴۸% رسیده و کامپیوتر از ۳۷% به ۱۸% نزول پیدا کرده است.”

ملیندا گیتس مشکل این موضوع را متوجه شده است و درحال حاضر تمام تلاش را در راستای چگونگی افزایش حضور زنان در عرصه ی علوم رایانه قرار داده است. از مواردی که در حال حاضر برای حضور بانوان در این عرصه مشکل ایجاد کرده است، ناکافی بودن الگوهای تکنولوژی برای دختران جوان و مردسالار بودن عرصه هایی مثل صنعت بازی است. او در این باره می گوید:

” ما به خوبی می دانیم مشکل کجاست، شروع آن از مدارس ابتدایی و بعد مدارس راهنمایی و بعد از آن دبیرستان شروع می کنیم. من می خواهم این مشکل را حل کنم. زیاد مطمئن نیستم اما ارتباطی بین مردسالاری در صنعت هایی مثل بازی سازی و کاهش ناگهانی حضور زنان در عرصه ی رایانه وجود دارد.”

این صحبت ها درحالی مطرح می شود که بر اساس آخرین آمار توسعه دهندگان صنعت بازی ها، ۱۰% مردان درآمدی معادل ۱۵۰ هزار دلار و بالاتر دارند، و در مقابل فقط ۳% زنان این چنین درآمدی دارند. این تفاوت درآمدی درحالی رقم می خورد که میزان فعالان این حوزه تقریبا برابر است.

گیتس معتقد است مجموعه ای از مشکلات ساختاری و شرایط سختی که برخی شرکت ها برای کارکنان زنان خود ایجاد می کنند نیز موثر بوده است و زمانی که شرکت اپل برنامه عادت ماهانه نرم افزار سلامتی خود را حذف می کند یا صدای دستیاران هوشمند زن افزایش می یابد، بایستی نگران شد و همچنین برای حل مسائلی مانند مرخصی والدین نیز باید تلاش کرد.

او صحبت های خود را اینگونه پایان می دهد: ” صحبت درباره آن و یاددادن را شروع کرده ام. در حال حاضر عرصه ی تکنولوژی یکی از بهترین مکان برای فعالیت است. اگر من بخواهم دوباره کار کنم، در عرصه بیولوژی یا تکنولوژی یا ادغام این دو کار میکنم. هر کمپانی نیاز به تکنولوژی دارد و در حال حاضر تکنولوژیست های خانم کمی فارغ التحصیل می شوند و این برای جامعه ی ما خوب نیست. ما باید آن را تغییر دهیم”

منبع :

THE VERGE

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,