bt40-ecosystem
مایکروسافت در تلاش است تا وضعیت پشتیبانی توسعه دهندگان از وسایل پوشیدنی را بهبود بخشد و به نظر می رسد تا انتهای امسال یک قابلیت خوب  اضافه خواهد شد. یکی از مهندسان مایکروسافت از کار بر روی اجرای پروتکل اطلاع رسانی GATT هستند، عدم وجود GATT یکی از دلایل اصلی برای عدم نمایش و خواندن اعلانیه های دستبندهای سلامتی FitBit است. با وینفون همراه باشید.

کلینت روتکاس، مهندس مایکروسافت در تایید این خبر گفته است:

در حال کار فشرده برای اضافه کردن API های لازم سرورهای GATT برای تجهیزات بلوتوثی هستیم تا انتهای امسال در دسترس توسعه دهندگان قرار دهیم. هنگامی که این API ها به سیستم عامل و SDK اضافه شود، هر توسعه دهنده ای می تواند نرم افزاری خود را به این قابلیت اپدیت کند. هنگامی که نسخه ی بعدی ویندوز در دسترس قرار بگیرد توسعه دهندگان می توانند از این قابلیت جدید استفاده کنند و برنامه های خود را به روزرسانی کنند.

پشتیبانی از GATT به شدت به نفع افراد استفاده کننده از FitBit است. و بر اساس صحبت های کمپانی فیت بیت، این شرکت آماده است تا با ارائه ی این API سریعا آن را به نرم افزار خود اضافه کند و بعد از آن ردیاب های سلامتی مثل Charge 2 یا Blaze قادر به نمایش اعلانیه ها و تماس ها خواهند بود و با دستگاه های ویندوزی کاملا هماهنگ خواهند شد.

GATT یک ساختار داده ای سلسله وار است که برای اتصال BLE(بلوتوث هوشمند) به دستگاه ها تعریف می شود. GATT به راهی ایجاد می کند تا پیام ها از طریق دستگاه ها و با کمک بلوتوث هوشمند دریافت یا ارسال شود. این پروتکل در سرویس های استور و نرم افزارهای استفاده می شود و باعث می شود تا یک اتصالات اختصاصی بین دو دستگاه ایجاد شود و مثلا یک دستگاه پوشیدنی یا دیگر دستگاه ها فقط به یک دستگاه مرکزی مثل موبایل متصل شود و تنها اجازه ی اتصال اختصاصی بین دو دستگاه ارتباطی را می دهد.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,