دیگر فاصله چندان زیادی با نسل بعدی کنسول‌های ایکس‌باکس نداریم چون آن‌ها فقط چند قدم دیگر با ما فاصله دارند و ما روز به روز در حال نزدیک و نزدیک‌تر شدن به زمان عرضه آن‌ها به بازار هستیم. این موضوع بدین معنی است که ایکس‌باکس وان هم در حال نزدیک شدن به روزهای آخر حیات خود است تا کم کم مایکروسافت دست از ساپورت آن بکشد و فقط روی کنسول نسل بعد خودش تمرکز کند.

روانه شدن تعدادی بازی فرست پارتی انحصاری که جزو مهم‌ترین و بزرگ‌ترین بازی‌های ایکس‌باکس وان به حساب می‌آیند نیز جزو آخرین تلاش‌های این کنسول برای رسیدن به آخر عمر آن است. در میان این بازی نام عناوینی مثل Halo Infinite به چشم می‌خورد که قرار است در تعطیلات سال ۲۰۲۰ به همراه آغاز فروش ایکس‌باکس اسکارلت به بازار عرضه شود که انتشار آن به عنوان یک بازی میان پلتفرمی نیز از همین اکنون تایید شده است و علاوه بر آن نیز همانطور که اشاره شد، قرار است اولین عنوان عرضه شده برای Halo Infinite یا همان لانچ تایتل آن نیز باشد. اما شاید برایتان سوال شده باشد که پس تکلیف یکی دیگر از آی‌‌پی‌های فرست پارتی بزرگ مایکروسافت یعنی سری Gears of War چه می‌شود؟

عنوان Gears 5 قرار است در آخر تابستان سال جاری برای پلتفرم‌های رایانه شخصی و خانواده کنسول‌های ایکس‌باکس وان به عرضه برسد اما یکی از مهم‌ترین و جدی‌ترین سوالاتی که مردم درمورد این بازی دارند این است که آیا تیم سازنده Gears 5 در استودیوی The Coalition برنامه‌ای برای طراحی این بازی به منظور عرضه شدن برای نسل بعدی کنسول‌های خانواده ایکس‌باکس دارند تا همزمان با عرضه ایکس‌باکس اسکارلت این بازی را نیز با آن همراه کنند؟ این سوال توسط وبسایت IGN با راد فرگوسن (Rod Fergusson)‌، مدیر استودیوی The Coalition، مطرح شد که همانطور که پیشبینی هم می‌شد، وی از دادن یک پاسخ صریح و شفاف طفره رفت و موضوع را با گفتن عبارت “هنوز خیلی زود است که درمورد این موضوع تصمیم گیری یا صحبت شود” به سمت دیگری کشاند. وی عقیده دارد که هنوز برای فکر کردن به این موضوع بسیار زود است و این که تیم توسعه دهنده و سازنده این بازی در استودیوی The Coalition دوست دارد روی پلتفرم‌های مقصد این بازی که از قبل تعیین کرده است، متمرکز باقی بماند. راد فرگوسن در این زمینه چنین گفته است که:

ما فعلا واقعا روی Gears 5 تمرکز کرده‌ایم تا برای عرضه کردن این بازی روی ایکس‌باکس وان ایکس و وان اس و مدل معمولی ایکس‌باکس وان این کار را انجام دهیم. خانواده کنسول‌های ایکس‌باکس. این تنها چیزی است که ما فعلا روی آن دقت و تمرکز خود را قرار داده‌ایم. من فکر می‌کنم بازی‌های فرست پارتی زیادی وجود دارد. احتمالا شما می‌توانید یک سری فرضیه از این که ما می‌خواهیم چه کار انجام دهیم یا این که قصد انجام دادن چه کاری را نداریم، به وجود بیاورید اما من بر این عقیده هستم که در حال حاضر برای صحبت کردن درمورد چنین چیزهایی بسیار زود است.

به نظر می‌رسد فعلا چیزی که قرار باشد باعث پورت سریع و اجباری Gears 5 روی ایکس‌باکس اسکارلت شود وجود ندارد و برنامه‌ خاصی برایش نیست اما حتی در این صورت، می‌توانیم اطمینان داشته باشیم که با وجود چیزهایی مثل برنامه پشتیبانی از نسل قبل یا همان Backward Compatibility می‌توانیم حتم داشته باشیم که اگر حتی درصورتی که این بازی به طور رسمی برای اسکارلت به عرضه هم نرسد، از طریق این پشتیبانی می‌توانیم روی نسل بعدی کنسول‌های ایکس‌باکس آن را تجربه کنیم. پس در هر صورت اگر قصد خرید ایکس‌باکس اسکارلت را دارید، نباید نگرانی خاصی از این بابت داشته باشید.

Gears 5 قرار است به طور رسمی در تاریخ ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی برابر با ۱۹ شهریور سال جاری شمسی برای ایکس‌ باکس وان، وان ایکس، وان اس و پلتفرم رایانه شخصی‌های ویندوز ۱۰ به عرضه برسد که این نسخه به همراه نسخه ایکس‌باکس وان ایکس این بازی از رزولوشن 4K و فریم ریت ۶۰ پشتیبانی خواهند کرد. همچنین تایید شده که این بازی فاقد لوت باکس و سیزن پس خواهد بود.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,