تیم سازنده و توسعه دهنده عنوان Gears 5 در استودیوی The Coalition اکنون برای مدت بسیار زیادی است که ادعا می‌کند این بازی دقیقا همان عنوانی خواهد بود که طرفداران این سری منتظر از راه رسیدن آن پس از چند سال بودند تا این فرنچایز را به موفقیت‌های بیشتر جدیدی برساند که تا به حال برایشان غیر قابل تصور بوده است. اکنون اطلاعات بسیاری از این بازی به انتشار رسیده که در ادامه جزئیات آن را با شما در میان خواهیم گذاشت. با وینفون همراه باشید.

تا به حال ما چیزهای زیادی درمورد این بازی دیده و شنیده‌ایم که شامل المان‌های جهان آزاد و منابع الهام دنیای جهان آزادِ آن و بازی‌هایی از این سبک که Gears 5 از آن‌ها الهام گرفته شده است، بوده‌اند. اما اکنون به لطف پنل جدیدی که در نمایشگاه PAX West جریان داشته، راد فرگوسن (Rod Fergusson)، مدیر عامل استودیوی The Coalition، اطلاعات زیاد بسیار جالبی درمورد این بازی مورد انتظار در اختیار ما قرار داده است که شما می‌توانید جزئیات آن را در ادامه این مطلب مشاهده کنید.

تیم سازنده و توسعه دهنده این عنوان در استودیوی The Coalition همانطور که درست از همان ابتدا هم تاکید داشته، همچنان اصرار دارد که Gears 5 بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین نسخه این سری است که تا به حال عرضه شده است. از نظر اندازه واقعی و دقیق، این به معنی وجود داشتن مناطق و نواحی بزرگ‌تر در این بازی است. به عنوان مثال ناحیه‌ای که سومین Act بازی در آن جریان دارد، که یک منطقه جهان آزاد وسیع و بزرگ برای خودش است، تقریبا ۵۰ برابر بزرگ‌تر از یک مرحله عادی در نسخه‌های قبلی سری Gears of War خواهد بود.

البته که بدون شک تعداد زیادی مرحله فرعی هم در آن وجود خواهد داشت اما راد فرگوسن درمورد این موضوع نیز شفاف سازی کرد که آن‌ها همان مراحل فرعی قدیمی که وجود داشت، نیستند و این بار تنوع بسیار بیشتری به آن‌ها اضافه شده است. این مراحل، مراحل دست ساز هستند که تجربه های منحصر به فردی در اختیار بازی‌بازان قرار خواهند داد. به عنوان مثال رباطی که بازی‌بازان را همراهی می‌کند و با آن‌ها سفر می‌کند، Jack نام دارد که مهارت‌ها و قابلیت‌های مبارزه کردن دارد و بازی‌بازان نیز می‌توانند مهارت‌ها و قابلیت‌های Ultimate برای آن آزاد سازی کنند که این کار را می‌توانند با انجام دادن مراحل فرعی عملی کنند.

حالا که صحبت از Jack شد، باید گفت که او یک ویژگی کلیدی و بسیار مهم جدید است که به این بازی اضافه شده است. این رباط مکانیزم‌های نقش آفرینی سبُک در اختیار بازی‌بازان قرار خواهد داد و قابلیت‌های متعددی خواهد داشت که هم شامل مهارت‌های حرکتی خواهند شد و هم مبارزه که می‌توانند در حین درگیری‌ها و مبارزات بازی به کار گرفته شوند. برخی از این مهارت‌ها شامل چیزهای مختلفی مانند شفا دادن و یا دادن تله‌های شوک آور به شما خواهند شد. بازی‌بازان می‌توانند با انجام دادن بخش کمپین و پیشروی بیشتر این قابلیت‌ها و مهارت‌ها را آزاد سازی کنند که نکته قابل توجه درمورد آن‌ها این است که این مهارت‌ها هر کدامشان قابل ارتقاء دادن هم خواهند بود تا به بهتر شدن کارایی و عملکرد آن کمک زیادی کرده باشد.

و حتی در صحنه‌های درگیری و مبارزه هم، اکنون گزینه‌های مختلف و متعددی در اختیار بازی‌بازان قرار داده خواهد شد که آن‌ها می‌توانند از این طریق انتخاب کنند که چگونه وارد این موقعیت‌ها شوند و مبارزات بازی را انجام دهند. به جای این که شما به اجبار و زور وارد مبارزات شوید و ناگهان بی خبر از همه جا خود را میان یک درگیری سنگین پیدا کنید، می‌توانید با نقشه و برنامه ریزی این کار را انجام دهید و یا حتی به صورت مخفی کاری پیش بروید. در این صورت قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد Jack به خوبی به شما کمک خواهند کرد تا مسیر خود را از میان دشمنان پیدا کنید و آن‌ها را یکی بعد از دیگری از سر راه خود بردارید.

کاملا واضح و مشخص است که استودیوی The Coalition این بار در ساخت و توسعه عنوان Gears 5 کارهای بسیار جالب و در عین حال متفاوتی ارایه خواهد کرد که تا به حال در این سری مشاهده نشده است. زمانی که این بازی در تاریخ ۱۹ شهریور برابر با ۱۰ سپتامبر یعنی همین چند روز دیگر به عرضه برسد، خواهیم فهمید که عملکرد آن چقدر موفقیت آمیز و خوب به انجام رسیده است. اگر قصد دارید این بازی را روی کنسول‌های خانواده ایکس‌باکس وان تجربه کنید، نیاز به داشتن ۵۸ گیگابایت فضای خالی روی هارد خود دارید همچنین اگر دوست دارید این بازی را روی پلتفرم رایانه‌های شخصی بازی کنید، می‌توانید سیستم مورد نیاز آن را از این آدرس مشاهده کنید.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,