action-center-help

اصولا ویژگی های جدیدی که به ویندوز اضافه می شده، از ابتدا تاکنون، به خاطر استفاده ی راحت تر و سریعتر از آن بوده است. البته برای رسیدن به این هدف، کاربران باید با تمام ویژگی ها و راه های موجود آشنا شوند تا بتوانند به نحو احسن از آن استفاده کنند. در این مطلب راه های استفاده و ویژگی های اکشن سنتر آخرین بیلد ویندوز ۱۰ رایانه را برای شما فراهم کرده ایم. با ما همراه باشید.

استفاده از کرتانا:

Cortana-for-Action-Center[1]

با حساب مایکروسافت خود کرتانا را راه اندازی کنید و از امکانات آن بهره ببرید. می توانید با استفاده از آن رویداد های مهم خود را تنظیم کنید و به او بگویید که آن ها را به شما یادآوری کند. همچنین می توانید در قسمت notebook به کرتانا بگویید که اخبار مهم روز با موضوعی که می خواهید، اخبار ورزشی تیم مورد علاقه تان و … را به شما اطلاع دهد.

استفاده از اعلان های پیشرفته ی برنامه ها:

Action-Center[1]

اگر دیده باشید برخی از برنامه های پرکاربرد ویندوز در اکشن سنتر اعلان های پیشرفته تری را می فرستند. مثلا اگر در برنامه ی پیش نمایش اسکایپ یونیورسال پیامی به شما ارسال شده باشد، از داخل اکشن سنتر می توانید به آن پیام پاسخ دهید. برنامه هایی مثل پیش نمایش اسکایپ یونیورسال، لاین، فلیپ بورد، فیسبوک و … داری این اعلان های پیشرفته هستند.

دریافت اعلان از وب سایت ها:

ActionCenter1[1]اگر شما از مرورگر Edge استفاده کنید، خواهید دید که برخی از وب سایت هایی که از اعلان ها پشتیبانی می کنند، اعلان های شان وارد اکشن سنتر می شود. مثلا وب سایت web.Skype.com و web.Whatsapp.com. این اعلان ها تا وقتی که تب وب سایت در مرورگر باز باشد، به شما فرستاده می شوند.

دریافت اعلان های گوشی در میان رایانه:

ActionCenter5[1]

اگر آخرین بیلد ویندوز ۱۰ را در رایانه و گوشی خود داشته باشید، فقط کافیست که با یک حساب مایکروسافت وارد آن ها شوید و کرتانای هر دو را فعال کنید. خواهید دید که اعلان های گوشی شما در رایانه تان نیز نمایش داده می شوند. همچنین گوشی های اندرویدی نیز این ویژگی را دارند. کافیست برنامه ی کرتانا را روی آن نصب و تنظیم کنید.

خاموش و روشن کردن یک اعلان خاص گوشی در رایانه:

ActionCenter7[1]

گاهی به دیدن یک اعلان گوشی در رایانه نیازی نداریم یا اینکه آن برای ما آزار دهنده است. بسیار ساده می توانید کاری کنید که دیگر آن را نبینید. کافیست در گوشی وارد تنظیمات کرتانا شده و از قسمت Manage Notifications دستگاه های دریافت کننده را تغییر دهید. همچنین می توانید در رایانه روی اعلان کلیک راست کنید (یا روی آن کلیک را نگه دارید)، سپس گزینه ی اول را انتخاب کنید.

اولویت بندی اعلان های مهم تر:

ActionCenter2[1]

از میان قسمت  Settings > System > Notifications & actions > Select an app from the list یک برنامه از لیست انتخاب کنید و سطح اولویت آن را برای دریافت اعلان مشخص کنید.

بی صدا کردن اعلان ها:

ActionCenter6[1]

اگر می خواهید که اعلان را دریافت کنید، اما نمی خواهید که رایانه برای آن به شما هشدار دهد، می توانید آن را سایلنت کنید. با این کار باید وارد اکشن سنتر شوید تا اعلان های سایلنت شده را ببینید. کافیست از قسمت زیر مانند تصویر بالا برای این کار اقدام کنید.

Settings > System > Notifications & actions > Select an app from the list

تعداد اعلان ها:

ActionCenter4[1]

می توانید تنظیم کنید که هر برنامه چند اعلان را به صورت همزمان به شما نمایش دهد. به صورت پیش فرض هر برنامه ۳ اعلان را به شما نمایش می دهد. می توانید این عدد را به ۱، ۳، ۵، ۱۰ و ۲۰ تغییر دهید. برای این کار از مسیر زیر اقدام کنید.

Settings > System > Notifications & actions

در اینجا یک برنامه را انتخاب کنید و تعداد اعلان هایش را مانند تصویر بالا، تغییر دهید.

سفارشی سازی “دسترسی سریع”:

ActionCenter8[1]

در اکشن سنتر شاهد یک قسمت تحت عنوان “Quick Actions” هستیم. این قسمت کلید های میانبری هستند که شما را به قسمت های مختلف سخت افزاری و کار های مهمی که نیاز است تا به سرعت بیشتری آن ها را انجام دهید هدایت می کنند. شما می توانید برای سهولت کار با آن ها، ترتیب چینش کلید ها را تغییر دهید. کافیست از مسیر زیر و مانند عکس بالا اقدام کنید.

Settings > System > Notifications & actions

امیدواریم که بتوانید از این روش ها برای استفاده ی بهتر از ویندوز بهره ببرید.

منبع :

winbeta

238 پست
محمد مهدی هوشیار بخش
24mmhb@gmail.com
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Farzad
پاسخ دهید شنبه 21 خرداد 1395

ممنون کوچولو😉

    محمد مهدی هوشیار بخش
    پاسخ دهید شنبه 21 خرداد 1395

    قربان شما😁

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,