_ویندوز پنل جدید

گوگل کروم در به‌روزرسانی آوریل 2018 فریز می‌شود باگ دیگری در آخرین نسخه ویندوز 10 یافت شد!

برخی از کاربران که دستگاه خود را به آخرین نسخه ویندوز 10 یا همان به‌روز‌رسانی آوریل ارتقا داده‌اند از مشکلاتی مرتبط با گوگل کروم خبر داده‌اند. طبق گزارش کاربران، گوگل کروم مدتی پس از اجرا فریز می‌شود و از کار می‌افتد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

هنوز مشخص نیست که در حال حاضر چه تعدادی از کاربران با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند اما کاربران معتددی در شبکه اجتماعی Reddit و در این صفحه اعلام کرده اند که گوگل کروم در ویندوز 10 نسخه 1803 از کار می‌افتد. تمام کاربران با این مشکل روبه‌رو نیستند و ما نیز هنوز به این مشکل بر نخوردیم اما به نظر می‌رسد که این مشکل محدود به نسخه خاصی از گوگل کروم نمی‌شود.

یکی از کاربران توضیح داده است که این مشکل باعث می‌شود که دستگاه او به طور کامل از کار بایستد. و حتی با کلیدهای ترکیبی CTRL + Alt + Del نیز قادر به بستن گوگل کروم نشده است. تنها روشی در این حالت جوابگوست، قطع برق دستگاه به کمک دکمه Power است.

این‌طور که به نظر می‌رسد هنوز روشی برای رفع این باگ یافت نشده است. این باگ به صورت غیرقابل پیش‌بینی ظاهر می‌شود. گاهی پس از باز کردن کروم، گاهی پس از باز کردن زبانه یا پنجره جدید و گاهی نیز بدون هیچ دلیل خاصی هنگام وبگردی رخ می‌دهد.

یکی دیگر از کاربران عنوان کرده است که اجرای کروم در پس زمینه می‌تواند باعث شود تا دیگر اپلیکیشن‌ها مانند Visual Studio Code نیز از کار باز ایستند:

چندین بار با فریز شدن اپلیکیشن Visual Studio Code مواجه شدم که البته در تمام این موارد کروم در پس‌زمینه در حال اجرا بود. برای رفع این مشکل نیاز به ری‌استارت کردن سیستم خود نداشتم. تنها کاری که کردم این بود که کابل شارژ دستگاه را جدا کردم. پس از این کار، دستگاه به حالت قبلی خود باز می‌گشت و کروم نیز بسته می‌شد. بنابراین مشکل باید مربوط به کروم باشد.

همانطور که اشاره شد، در حال حاضر هیچ راه حل قطعی برای رفع این مشکل وجود ندارد. برخی از کاربران اعلام کرده‌اند که بازنشانی درایور گرافیک با استفاده از کلید‌های ترکیبی Win + Ctrl + Shift + B مشکل را برایشان حل کرده است.

مایکروسافت هنوز نسبت به این اتفاق واکنشی نشان نداده است. انتشار رسمی به‌روزرسانی آوریل ویندوز 10 و قابلیت دانلود آن از طریق قسمت Windows Update ویندوز 10 در هشتم ماه می رخ خواهد داد و این امکان وجود دارد که تا آن زمان مایکروسافت با انتشار یک به‌روزرسانی رفع باگ در همان روز مشکلاتی که اخیراً گزارش شده اند را رفع کند.

منبع :

SOFTPEDIA

208 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,