_متفرقه پنل جدید

گوگل با پشتیبانی ضعیف از ویندوز به خود آسیب می زند پشتیبانی نامناسب از پرکاربرد ترین سیستم عامل جهان

گوگل، اگر نگوییم مهمترین می توان گفت یکی از مهمترین ارایه دهندگان خدمات مبتنی بر اطلاعات در جهان است، اما پشتیبانی بسیار ضعیفی از پلتفرم ویندوز دارد و این درست نقطه مقابل عملکرد گوگل در مواجهه با سیستم عامل اپل است، پلتفرمی با بیش از 91 اپلیکیشن که نشان می دهد گوگل به جز ویندوز تقابلی با سایر پلتفرم ها برای تولید این قبیل برنامه ها ندارد.

ممکن است در نظر بسیاری با توجه به رقابت دیرینه ای که مابین گوگل و مایکروسافت وجود داشته این یک حرکت استراتژیک از سوی گوگل قلمداد شود اما باید بگوییم که چنین رقابتی بین گوگل و اپل هم برقرار است. پس دلیل عدم پشتیبانی از ویندوز چیست؟

عده ای هم ممکن است بگویند دلیل عدم انتشار اپلیکیشن ها بر می گردد به انتشار مرورگر گوگل برای نسخه دسکتاپ ویندوز که توسط آن همه خدمات گوگل بر روی ویندوز در دسترس کاربران قرار دارد. این نگرش البته قابل بحث است  اما در پاسخ باید گفت اپلیکیشن ها عملکرد بهتری در مقابل نسخه های تحت وب پیش روی کاربران قرار می دهند. بهترین مثال در این خصوص اپلیکیشن Google Assistant است که نسخه تحت وب آن تجربه کاربری خوبی ارایه نمی دهد. واضح است که کاربران ویندوز از این بی توجهی گوگل رنج می برند اما در خصوص گوگل چطور؟

با این عدم پشتیبانی، گوگل امکان ارتباط بهتر با کاربران ویندوز که همزمان از گوشی های اندرویدی یا اپل استفاده می کنند را از دست داده و همچنین امکان دریافت اطلاعات مورد نیاز را تا زمانی که این دسته از کاربران مجدد از گوشی استفاده کنند را نخواهد داشت. به این ترتیب با توجه به اینکه استفاده از رایانه های رومیزی و سیستم عامل ویندوز همچنان ادامه خواهد یافت و سیستم عامل گوگل و کروم بوک های مبتنی بر آن سهمی کمتر از 1% بازار رایانه ها را در اختیار دارند، ادامه این بی توجهی بیش از آنکه کاربران گوگل را آزار دهد به ضرر خود گوگل تمام خواهد شد. این استراتژی دست مایکروسافت را برای هرچه بیشتر دور کردن کاربران ویندوز از گوگل باز می گذارد خصوصاً اینکه مایکروسافت  در تلاش است تا پلتفرم ویندوز با تجربه کاربری یکسان در همه دستگاه ها در دسترس کاربران باشد. وان درایو را در نظر بگیرید؛ کاربران اندروید قادرند با استفاده از آن و به جای گوکل داکز هر آنچه را که در دستگاهشان دارند در وان درایو ذخیره کرده و به راحتی در سایر دستگاه ها استفاده نمایند. در مورد آفیس 365 با فضای ذخیره یک ترابایتی هم وضعیت به همین شکل است. به نظر می رسد این غفلت گوگل نهایتاً منجر به خارج شدن گوگل از کادر تصویر ویندوز خواهد شد.

با نگاهی به این حرکت گوگل یاد ضرب المثلی می افتیم که می گوید:

چاه کن همیشه ته چاه است

منبع :

MSPOWERUSER

31 پست
محسن عطاالهی
کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه، علاقه مند به مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
مازیار
پاسخ دهید سه شنبه 11 مهر 1396

سرویس های گوگل در مقابل سرویس های مایکروسافت خیلی سطحی و ضعیف هستند. حتی موتور جستجوی بینگ هم از گوگل بهتره کافیه تو بخش ستینگ تنظیمات کشور رو بروی آمریکا قرار بدین

alireza
پاسخ دهید چهارشنبه 12 مهر 1396

جواد جان بفرما صحبت کن😒😒

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,