remix_os_story

چند هفته پیش بود که گوگل پیش از رویداد سالانه ی توسعه دهندگان خودش، نسخه ی پیش نمایش و مخصوص توسعه دهندگان اندروید N را منتشر کرد. سیستم عامل جدید شرکت گوگل، قابلیت های جدیدی را به همراه دارد که یکی از قابلیت ها، در کنار دیگر قابلیت ها بیش تر خودنمایی می کند و آن هم مولتی تسکینگ یا انجام چند وظیفه به وسیله ی تقسیم کردن صفحه بود.

اما به نظر می رسد این قابلیت آن طور که ما تصور می کنیم نیست. گوگل تاکنون اطلاعات محدودی در خصوص سیستم عامل خود منتشر کرده تا سورپرایز ها را برای نسخه ی نهایی نگه دارد، اما به تازگی اسنادی از اندروید N منتشر شده که خبر از آزادی بیش تر برای جایجایی اپلیکیشن ها می دهد، درست همانند چیزی که امروزه در سیستم عامل ویندوز مشاهده می کنیم. در این سند به توسعه دهندگان یاد داده شده که چطور برنامه های خود را برای تغییر اندازه ویرایش کنند:

این ویژگی را در manifest یا node برنامه ی خود اضافه کنید تا نمایش چند پنجره ای را فعال یا غیر فعال کنید:

android:resizeableActivity=[“true” | “false”]

هنوز مشخص نیست که آیا این ویژگی تنها برای تبلت ها در نظر گرفته شده یا به گوشی های هوشمند نیز خواهد آمد. هر چند خیلی جای تعجب ندارد وقتی می بینیم گوگل نیز بعد از مایکروسافت و اپل به مولتی تسکینگ از طریق تقسیم صفحه روی آورده اند.

همچنین به نظر می رسد گوگل سعی دارد در سیستم عامل بعدی خود حرکتی برای مقابله با قابلیت کانتینیوم مایکروسافت انجام دهد. شاید گوگل در بازار گوشی های هوشمند، به موفقیت رسیده باشد، اما در بازار تبلت ها و “تبلت هایی که می توانند جایگزین لپ تا شما شوند.”، از مایکروسافت و دیگر رقبا عقب مانده و سعی دارد با اضافه کردن این قابلیت ها، سهم خود در بازار تبلت ها را حفظ کند. ما در مورد این قابلیت در کنفرانس بعدی گوگل بیش تر خواهیم فهمید و باید ببینیم آیا گوگل موفقیت می شود با الگوبرداری از ویندوز، سیستم عامل خود را در بین تبلت داران محبوب تر کند یا خیر.

منبع :

NEOWIN

981 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
cjhabib
پاسخ دهید چهارشنبه 25 اسفند 1394

شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه

hamidreza
پاسخ دهید چهارشنبه 25 اسفند 1394

یهو بیاد منو استارت هم اضافه کنه .
کپی بردار ://///

yaser
پاسخ دهید چهارشنبه 25 اسفند 1394

کدوم الهام رو گرفته نامرد
مگه خودش خانواده نداره

force
پاسخ دهید چهارشنبه 25 اسفند 1394

این تصویری که نشون دادین فکر کردم ویندوزه !!!

alirezabarari
پاسخ دهید چهارشنبه 25 اسفند 1394

الهام چیه تقلید و کپی کرده دیگه از خودش که هیچی نداره و کلا هنگه میخواد از ویندوز تقلید کنه . به نظر من که اندروید خیلی چرته…..😀😀😀😀😀😀😀

ramin
پاسخ دهید چهارشنبه 25 اسفند 1394

همه دارن از مایکی و محصولاتش الهام میگیرن اونوقت خودش درجا میزنه.در بعضی موارد هم داشتیم که پسرفت کرده. خدایا توبه -_-

mohammad_ap
پاسخ دهید چهارشنبه 25 اسفند 1394

ببین تورو خدا این همه سال گوگل هیچ کدوم از نرم افزاراشو برای ویندوز نداد که خودش سیستم عامل بزنه اونم کپ ویندوز

amiR
پاسخ دهید چهارشنبه 25 اسفند 1394

توجه کنید که یه سیستم عامل موبایل داره از سیستم عامل دسکتاپ الهام میگیره اونوقت همون سیستم عامل رو موبایل خودش از دسکتاپش الهام نمیگیره 😐
یه کم پیچیدس جمله بالا کمی دقت میخاد ولی همینو یاد بگیرید تقریبا کل مبحث مربوط به ویندوزفونو متوجه شدید (ژانر استاد مخابراتمون)

سهیل
پاسخ دهید چهارشنبه 25 اسفند 1394

“فهمید و باید ببینیم آیا گوگل موفقیت می شود با الگوبرداری از ویندوز، سیستم عامل خود را در بین تبلت داران محبوب تر کند یا خیر.”
موفق میشود …
نه موفقیت میشود 🙂
و اینکه بیلد های موبایل حجمشون حدودا چقدره ؟؟

    amiR
    پاسخ دهید چهارشنبه 25 اسفند 1394

    ۱.۱۷ (از ۸.۱)
    دو روز پیش گرفتم

احمد
پاسخ دهید چهارشنبه 25 اسفند 1394

نمیدونم چرا از اندروید نفرت دارم امیدوارم مایکروسافت نسخه دسکتاپی گوشی هاشو هم بده که به طور کلی اندروید رو محو کنه

حسین
پاسخ دهید چهارشنبه 25 اسفند 1394

گوگل که بلده قابلیت هایی که سیستم عاملش نداره و نیازه از جاهای دیگه الگو بگیره مایکی چی عرضه یه تیک دلیوری هم نداره از جای دیگه کپی کنه بیاره

کیارش
پاسخ دهید چهارشنبه 25 اسفند 1394

اخه چه قدر مقدار متعصبانه به موصوع نگاه میکنید ؟
این قابلیت مخصوص سیستم عامل دسکتاپ بود که الانقراره به موبایل ها بیاد و این اتفاق خلی بزرگی هست . این اسمش کپ برداری نیس . بهبود یافتنه . اگه مایکروسافت عرضه داشت این قابلیت رو که هیچی ، قابلت های پیش افتاده چند سال رو به وینفون اضافه میکرد .
البته سیستم دسکتاپ مایکی فوق العادس . و کلا نباید اونو با اندروید مقایسه کرد. چون کارکرد متفاوتی دارند.

ali
پاسخ دهید پنجشنبه 26 اسفند 1394

خوب اون آدمک سبز بیرختشون بزنه جای منو یه دایره هم داره کنارش که دقیقأ شبیه کرتانا ساعت و باتری و اعلان ها هم دقیقأ شبیه ویندوزه یه تسکبار هم که داره دیگه چیزی نمونده بگه مایکروسافت از ما کپی کرده ولی یک نکته هست که حالا حالا ها بهش نمیرسه نرم افزار و کانتینیوم و کم نقص بودن و کم هنگ و بدون لگ بودن ویندوز هست نرم افزار های پی سی با یونیورسال شدن خیلی با کیفیت اجرا می شن ولی آپ های اندروید توی دسکتاپ هیچ حرفی برای گفتن ندارن

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,