neonateمایکروسافت، گوگل و یاهو به توافق رسیده اند که مضامین مرتبط با خدمات تعیین جنسیت پیش از تولد نوزادان، در هند را با توجه به رای دادگاه عالی این کشور مسدود نمایند. به گزارش بی بی سی، وزیر بهداشت هندوستان به دادگاه عالی این کشور اطلاع داده است که این شرکت ها توافق کرده اند ۲۲ کلمه کلیدی در رابطه با تعیین جنسیت را مسدود نمایند.

دادگاه هندوستان در پی ایجاد محدودیت های آنلاین برای جست و جو در خدمات تعیین جنسیت نوزادان پیش از تولد است که در سال ۱۹۹۴ ممنوع اعلام شد. هندوستان با تولد ۹۱۴ دختر در برابر هر هزار نوزاد پسر یکی از بدترین کشورهای دنیا در تبعیض جنسیتی است. قانون تصویب شده در ۱۹۹۴، هر گونه تعیین جنسیت پیش از تولد و همچنین سقط های جنینی بر اساس جنسیت نوزادان را ممنوع کرده است اما هنوز در بسیاری از مناطق سنتی هندوستان که فرزند پسر ترجیح داده می شوند، نوزادان دختر را به صورت مخفیانه، سقط می کنند.

طی تحقیقاتی که توسط UN در سال ۲۰۱۵ انجام گردید، مشخص شد، این قانون تاثیر کمی بر روی نسبت تولد زنان به مردان در هندوستان داشته است. البته این تحقیقات اشاره دارد که در کل پسران امکانات بهتری در حوزه سلامت و تحصیلات دریافت می کنند. برخی از خانواده های هندی به دلیل این که پسران را نان آور می دانند و یا چون اعتقاد دارند که آن ها نام خانوادگی را زنده نگه می دارند، ترجیح می دهند.

در ماه جولای، دادگاه عالی هند به سه شرکت مایکروسافت، یاهو و گوگل دستور داد تا از نمایش تبلیغات مربوط به کیت تعیین جنسیت نوزادان پیش از تولد، ابزارها و مراکز پزشکی مرتبط با آن (که دادگاه آنها را دیو زمانه می خواند) جلوگیری به عمل آورند. شرکت ها البته اعتقاد داشتند که مسدود کردن کلمات کلیدی مرتبط یا چنین فعالیت های بی فایده و غیر ممکن بوده و امکان دارد برای دسترسی به محتوای پزشکی و تحقیقات علمی مشکل ایجاد نماید. اما دادگاه دادخواست شرکت ها را رد کرده و آن ها را تهدید به محکومیت به خاطر نقض آشکار قوانین هندوستان نمود.

قاضی Misra در این زمینه گفت:

شما باید از قانون تبعیت نمایید. شما نمی توانید بهانه های فنی بیاورید. اگر می گویید امکان فنی اش وجود ندارد، بایستی از بازار هندوستان خارج شوید.

دادخواست محدودیت برای تبلیغات این چنینی، در سال ۲۰۱۵ توسط دکتر Sabu George به دادگاه برده شد. کسی که بی بی سی از آن به عنوان رهبر و فعال مبارزه با سقط جنین یاد می کند. گوگل در این زمینه به بلومبرگ گفته است آن ها پیش بینی کلمات در جست و جو های مرتبط با خدمات تعیین جنسیت پیش از تولد را غیر فعال خواهد کرد و هشدارهایی را به کاربران در خصوص انجام چنین جست و جوهایی در هندوستان خواهد داد. در این زمینه یاهو و مایکروسافت از پاسخگویی به رسانه ها خود داری کردند.

منبع :

THE VERGE

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Farshadd
پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

قاضی Misra خیلی جدی خوشم آمد
___________
آقا نمی دونم شاید دوستانم یادآوری کردن ولی فوتو اپدیت شد با قابلیت ادیت اسلو موشن برای همه گوشی ها

alireza
پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

اپ های photo , outlook mail & calendar, one note ، Microsoft wallet آپدیت شدن

فرشاد بندری
پاسخ دهید پنجشنبه 1 مهر 1395

دوستان کسی میدونه فایل iso بیلد رسمی رد استون یک با شماره ۱۴۳۹۳.۱۸۷ رو از کجا میتونم دانلود کنم، اینسایدر نمیخوام ها، آخرین بیلد رسمی رو میخوام، چون تو سایت مایکروسافت ظاهرا همون بیلد ۲ماه پیش که اولین بیلد رد استون رسمی بود رو واسه دانلود میده

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,