وب اپلیکیشن‌های

وب اپلیکیشن‌های پیشرو قرار بود راه نجات مایکروسافت از خلاء نرم افزاری استور خود باشد اما به نظر می‌رسد، با وجود این‌که پایه این اپلیکیشن‌ها روی وب قرار دارد، توسعه‌دهندگان قادر به توزیع اپلیکیشن‌های خود، به هرشکلی که دوست دارند نخواهند بود. در ادامه با وینفون همراه باشید.

توسعه‌دهنده‌ای به نام 11K Studio برخی از وب اپلیکیشن‌های پیشروی گوگل از جمله Google Maps، Google Photos و چند اپلیکیشن دیگر را به استور مایکروسافت آورده است. به نظر می‌رسد این اپلیکیشن‌ها پس از مدتی از استور حذف شده اند.

یکی از محتمل ترین دلایل این اتفاق را می‌توان انتشار این اپلیکیشن‌ها بدون هماهنگی با گوگل دانست. از طرفی مایکروسافت نیز قصد داشته است تا وب اپلیکیشن‌ها پیشرو را به صورت خودکار از وب به استور بیاورد.

یکی دیگر از مشکلاتی که 11K Studio برای خود درست کرده است این بود که با اضافه کردن قسمتی به حاشیه وب اپلیکیشن‌ها و نمایش تبلیغات، به نوعی از اپلیکیشن‌های گوگل و پلتفرم مایکروسافت برای کسب درآمد استفاده می‌کرده است. این می‌تواند دلیل اصلی حذف اپلیکیشن‌ها از استور باشد.

اگر مایکروسافت قصد دارد تا این‌ گونه وب اپلیکیشن‌های پیشرو که توسط توسعه‌دهندگان فرصت طلب ایجاد می‌شود را از پلتفرم خود دور نگه دارد باید به فکر راه چاره‌ای اساسی باشد چرا که مرورگر اج نیز در آینده قادر خواهد بود تا وب‌ اپلکیشن‌های پیشرو را مستقیماً از طریق وب نصب کند.

آیا هنوز هم می‌توان به وب اپلیکیشن‌های پیشرو به عنوان راه حل موثری برای پر کردن خلاء نرم افزاری مایکروسافت نگاه کرد؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPU

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
win
پاسخ دهید جمعه 29 تیر 1397

وب اپلیکیشن های پیشرو نه تنها راه حل موثری برای این منظور هستند، بلکه آینده ی رایانه ها هستند و در آینده همه ی اپلیکیشن هایی که برای فعالیت اصلیشان نیاز به اتصال به اینترنت دارند (مثل پیامرسان ها، شبکه های اجتماعی، همراه بانک و …) بر اساس این نوع برنامه ها خواهند بود و به همین دلیل هست که مایکروسافت به پردازنده آرم و همیشه متصل روی آورده.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,