_متفرقه پنل جدید

کروم بوک دام جدید گوگل برای جذب مشتریان تجارت ابری مایکروسافت شیطنت های گوگل تمامی ندارد!

دو شرکت آمازون و مایکروسافت را باید فاتح بلامنازع تجارت ابری در دنیا دانست، فاصله این دو شرکت از رقبا به‌حدی زیاد است که عملا دیگر رقبا امیدی به کسب سهم بیشتر از بازار پرسود تجارت ابری ندارند. گوگل که در این عرصه بازیگری چندان مطرح نیست همواره سعی داشته به هر شکل ممکن خود را به این دو غول دنیای پردازش ابری برساند، که البته در آخرین تلاش برای نیل به این هدف دست به اقدامی نه چندان اخلاقی زده است. 

برطبق گزارش سایت Petri.com برخی از همکاران مایکروسافت در عرصه پردازش ابری بسته ای از گوگل دریافت کرده اند که حاوی یک کروم بوک و توضیحاتی در مورد قابلیت های کسب و کار ابری این شرکت است. در حقیقت اهالی مانتین ویو از یک روش بازاریابی بسیار قدیمی و نه چندان اخلاقی برای جذب همکاران مایکروسافت به سوی خود استفاده کرده اند که البته ظاهرا نتیجه بخش نبوده است.

ظاهرا گوگل از چند هفته پیش این فعالیت را آغاز کرده و با قرار دادن یک کروم بوک و دستورالعملی در داخل بسته، در پی تشویق مشتری به برقراری تماس با این شرکت و وضع یک قرار کاری در اپلیکیشن Hangout است. باید درنظر داشت که شرکا مایکروسافت عمدتا شامل شرکت هایی است که توافقی پرسود را با ردموندی ها منعقد کرده اند تا سرویس های ابری مایکروسافت را به‌فروش برسانند و عملا نقش خرده فروش سرویس های ابری این شرکت را دارا هستند. مجموع این شرایط به‌خوبی نشان می‌دهد که اقدام گوگل تا چه حد خصمانه بوده است.

البته رویکرد خصمانه گوگل در قبال مایکروسافت تازگی ندارد، کما اینکه پیشتر در مقاله ای مفصل آن را بررسی کردیم، عدم ارایه سرویس های گوگل روی پلتفرم های مایکروسافت نیز نمونه دیگری از این دست اقدامات است. باید ببینیم نادلای صلح طلب چه واکنشی به این اقدام رقیب خواهد داد.

منبع :

ONMSFT

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید پنجشنبه 16 شهریور 1396

گوگل بهتره پا شو تو این زمینه نکنه
آمازون و مایکروسافت تو این زمینه خیلی خیلی از بقیه رقبا جلوترن
الان رقابت بین آمازون و مایکروسافته

a_041
پاسخ دهید پنجشنبه 16 شهریور 1396

کثیف ترین کمپانی بین بزرگان دنیای تکنولوژی همین گوگله . اندروید فعلیشم مدیون سیاست های اشتباه بالمره

    red death
    پاسخ دهید پنجشنبه 16 شهریور 1396

    خداییش کثیف هستن ولی این اخری رو اصلا نمیپذیرم ! سازمانی بودن ویندوزموبایل صد در صد علت اصلی عقب موندگیشه !

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,