قرن‌ها بعد زمانی که چیزی بیشتر از یک پوسته از زمین و سطح آن باقی نمانده و دنیا از حالت و فرم اولیه خود خارج شده است و سموم پرتوهای رادیو اکتیو به اعماق هسته آن نفوذ پیدا کرده و از تمدن‌های انسانی چیزی به جز خاکستری که در باد رها شده، باقی نمانده است، ما هنوز هم در حال شنیدن زمزمه‌هایی از این که چطور Grand Theft Auto V از یک رکورد جدید دیگر در زمینه فروش عبور کرده است، خواهیم بود.

ما آخرین بار از شرکت تیک تو (Take-Two Interactive) که شرکت مادر راکستار (Rockstar) است، شنیدیم که در ماه می سال جاری عنوان Grand Theft Auto V موفق به عبور از مرز ۹۵ میلیون نسخه شده که به فروشگاه‌ها عرضه شده است. با این حال این بازی که یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های کل تاریخ در صنعت بازی‌های ودیویی است، همچنان به فروش خود در حال ادامه دادن است و هیچ قصدی برای متوقف شدن ندارد. اخیرا هم طی نشستی که تیک تو با سرمایه گذاران خود بر پا کرده بود، اظهار کرد که هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از این بازی به فروشگاه‌های سراسر دنیا عرضه شده است. چنین رقمی، یک عدد دیوانه کننده است اما اگر بخواهم صادقانه با شما صحبت کنم، شک ندارم که اکنون دیگر کسی کوچک‌ترین تعجبی از این موضوع نکرد و این رقم کسی را شگفت زده نساخت. علاوه بر این دستاورد، عنوان Grand Theft Auto V به سومین عنوانی تبدیل شد که در طی کل تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی، به فروش ۱۰۰ میلیون نسخه‌ای دست پیدا کرده است. پیش از آن بازی‌های دیگری مثل Minecraft و همینطور Tetris تنها عناوینی هستند که به این دستاورد رسیده‌اند.

به نظر می‌رسد که بخش بسیار زیادی از این موفقیت، حاصل کار GTA Online بوده است و این بازی GTA V را به این حد از موفقیت رسانده است که طبق اظهارات مدیر عامل شرکت تیک تو یعنی استراس زلنیک (Strauss Zelnick)، قرار است همچنان توسط راکستار پشتیبانی شود و این شرکت همچنان به پشتیبانی از GTA Online ادامه خواهد داد. زلنیک در این زمینه گفت:

همانطور که از زمان عرضه این بازی تا به حال در هر دوره زمانی این اتفاق رخ داده، در سه ماهه دوم هم Grand Theft Auto Online به برآورده کردن انتظارات همچنان ادامه خواهد داد.

وی در ادامه صحبت‌های خود افزود:

مدت زمانی که مشتریان اوقات خود را در این بازی سپری کرده‌اند، به ترتیب رشد پیدا کرده است و در مقایسه سالیانه، نزدیک به یک سطح بوده است. در طی سه ماهه، راکستار گیمز (Rockstar Gaames) با ارایه محتویات تازه به پشتیبانی از Grand Theft Auto Online پرداخته است که پس از عرضه به‌روزرسانی After Hours برجسته‌تر از گذشته شد. آن‌ها هنوز هم برنامه‌های بیشتری برای پیشبرد آن در نظر گرفته‌اند.

درست طبق چیزی که انتظار می‌رفت، Grand Theft Auto V به موفقیتی باور نکردنی برای تیک تو و راکستار تبدیل شد. همچنین آن‌ها اخیرا عنوان بی نظیر دیگری تحت عنوان Red Dead Redemption 2 را نیز به انتشار رسانده‌اند که آن هم به رکوردهای بسیاری دست پیدا کرده است و خود را تبدیل به یکی از موفق‌ترین بازی‌های نسل هشتم کرده است. این بازی نه تنها در ۳ روز ابتدایی عرضه خود توانست رکورد بیشترین فروش آخر هفته در کل تاریخ در بین همه مدیاهای سرگرمی، نظیر فیلم، موسیقی و بازی‌های ویدیویی و… را به دست بیاورد (از این آدرس می‌توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید) بلکه اکنون به موفقیت بزرگ دیگری نیز رسیده که اعلام می‌دارد تنها در عرض ۸ روز به فروش ۱۷ میلیون نسخه‌ای رسیده است. این موضوع نشان دهنده این است که این بازی تا همین جا از مجموع فروش Red Dead Redemption نیز به فروش بیشتری دست پیدا کرده است و از آن بالاتر رسیده است.

منبع :

GAMINGBOLT

369 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,