Grapholite

بسیاری از مواقع پیش می آید که شما برای انجام کارهای شخصی و یا تعیین مسیر طراحی برنامه نیاز به ایجاد فلوچارتی دارید. گاهی نیز ایده ای برای برنامه ای در گوشی یا رایانه دارید که می خواهید آن را طراحی کنید. برای این نوع کارها می توان از برنامه های طراحی دیاگرام و ایده پردازی استفاده کرد. در ادامه با وینفون برای معرفی بهترین برنامه ای که برای انجام این کار در استور موجود است همراه باشید.

زمانی که خودم قصد داشتم نسخه ای از آفیس را که شامل Visio می شد بر روی سیستمم نصب کنم، با مشکلاتی مواجه شدم که مرا ترغیب کرد به دنبال جایگزینی برای این برنامه که در سطح طراحی فلوچارت و رابط کاربری لازمش داشتم بگردم. ابتدا با برنامه ای به نام Pencil Project آشنا شدم و الحق برنامه ای مناسب بود، ولی وقتی سراغ استفاده از آن در تبلت آمدم برایم کار کردن به صورت لمسی مشکل بود، به همین علت استور را به دنبال برنامه ای مناسب و با امکانات معقول گشتم و در انتها به Grapholite رسیدم. تقریبا همان برنامه مورد انتظار من بود. برنامه Visio در مجموعه آفیس موجود است و شرکت ها و افراد مختلف برای تعریف پروژه خود و یا ایده سازی از آن استفاده می کنند. به طور کلی این نوع برنامه ها به منظور طراحی های منظم و سریع ایجاد شده اند. برنامه Graphitolite را می توان جایگزینی نسبتا ارزان و کم حجم برای Visio در نظر گرفت.

طبق گفته سازنده، این برنامه برای طراحی دیاگرام، فلوچارت، و نقشه خانه کاربرد دارد. این برنامه در استور و به قیمت ۲۲.۹۹ دلار با تخفیف ۵۴ درصدی به فروش می رسد، البته در زمان محدود. به هر حال می توان نسخه آزمایشی آن را که فقط قابلیت ذخیره کردن با فرمت خود برنامه را شامل نمی شود، به طور رایگان دانلود کرد. (در انتهای معرفی ترفندی را برای استفاده بیشتر و ذخیره کردن که فعلا جوابگو است به شما معرفی خواهم کرد.)

Graphitolite4

برنامه در نمای شروع دارای پیش فرض های معمول می باشد که البته از هرکدام شروع کنید تغییری در نمای کار نمی کند! البته پایین تر حالت های آماده ای وجود دارد که همان شکل را وارد صفحه کاربری می کند. سمت چپ نیز گزینه ای برای باز کردن فایل وجود دارد که در نسخه رایگان خیلی کاربردی ندارد. با انتخاب یکی از حالت ها به برنامه وارد می شوید و در آن جا بسته به انتخاب خود می توانید صفحه خالی شطرنجی و یا شکل انتخابی را ببینید. سمت چپ شکل هایی برای طراحی وجود دارد و با زدن فلشی که پایین تر است، ابزارهای بیشتری در اختیارتان قرار می گیرد. سمت راست نیز آیکون چرخ دنده ای وجود دارد که با زدن آن تازه به کل تنظیمات محیط و اجزا دسترسی پیدا می کنید.

مزیت بزرگ این برنامه در طراحی راحت با صفحات لمسی است

امکانات زیادی از تغییر اندازه صفحه و چهارخانه های ریز، تا اندازه شکل ها و رنگ و کادر و مدل و چیزهای مختلف وجود دارد. این امکانات همه با رابط کاربری بزرگ و منطبق بر ویندوز ۱۰ طراحی شده است که به شما امکان کار راحت با دست و قلم را می دهد. لازم است که اشاره کنم، برنامه پشتیبانی نسبتا خوبی از قلم دارد و می توان طراحی را با قلم سریعتر و دقیق تر انجام داد و حتی شکل های نامنظم را با قلم ایجاد کرد، ضمنا با کشیدن سریع شکل های اصلی به صورت حدودی، برنامه خودش آن ها را به شکل منظم نزدیک به آن تبدیل می کند. قابلیت کاربردی دیگر برای قلم این است که وقتی شما به عنوان مثال آیتم کانکت برای اتصال اشکال را انتخاب می کنید، قلم را که به صفحه نزدیک کنید محل هایی که قابلیت اتصال دارند رنگی می شوند و می توان از نقطه ای به نقطه دیگر اتصال ایجاد کرد.

Grapholite2.Gif

این برنامه دارای قابلیت ایجاد تب های مختلف نیز می باشد که می توان همزمان بر روی چندین پروژه کار کرد و ضمنا هر زمانی که شما برنامه را ببندید هیچگونه اخطاری مبنی بر ذخیره کردن نمی بینید، زیرا که برنامه را هر زمان دوباره باز کنید ادامه کار مشاهده خواهید کرد، مگر اینکه قصد بستن سربرگ مربوط به پروژه را داشته باشید. Grapholite فرمت های زیادی را پشتیبانی می کند که طبق گفته سازنده عبارتند از:

Export: Pdf, Png, Jpeg, Svg Microsoft Visio (Vdx) | Import: Microsoft Visio (Vdx ,Vsdx), (Visio 2013)

در مجموع این برنامه برای هدفی که طراحی شده است، عالی عمل می کند، و به جز اشکالات ریزی که در زمان کار با برنامه دچار می شوید (که بسیار کم هم هستند)، همه چیز عالی است. در انتها در مورد روش ذخیره کردن باید بگم که به دلیل اینکه نسخه رایگان دارای این قابلیت نیست، شما می توانید کار خود را به فرمت Visio خروجی بدهید که باعث می شود شما هم چنان بعد از باز کردن فایل بتوانید ویرایش را انجام دهید. ضمنا این برنامه بر روی آی پد، اندروید، و دسکتاپ ویندوز نیز موجود است که از طریق سایت سازنده می توانید به آن دسترسی داشته باشید.

دانلود
اطلاعات
  • حجم : 23 مگابایت
  • منتشر کننده : Alphalina
  • نسخه ی تحت اندروید : بله
  • نسخه تحت iOS : بله
منبع : وینفون
16 پست
محمد به آبادی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
ali7gh
پاسخ دهید جمعه 27 خرداد 1395

یه لحظه فکر کردم ۳۰ دلار پولشه!

ali7gh
پاسخ دهید جمعه 27 خرداد 1395

بعد دیدم ۴۰ دلاره!!!!!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,