scorpio-2

در مصاحبه‌ی اخیری که با سرپرست بازی‌های اکس باکس، آرون گرینبرگ، صورت گرفته است او کنسول اکس باکس ،ملقب به پروژه اسکورپیو، را تغییری بزرگ در دنیای بازی‌های ویدیویی دانسته است. او در این مصاحبه درباره قصد مایکروسافت از ساخت این کنسول در پردازش تصاویر بازی‌های ۴K و واقعیت مجازی گفته است.

ساخت یک کنسول قدرتمند طبق نظر بسیاری یک نیاز است. کنسولی که تازه با عنوان اکس باکس اس معرفی شده می‌تواند تصاویر ۴K را پردازش کند که کنسول فعلی اکس باکس وان از پس این کار بر نمی‌آید و در این حالت اگر مایکروسافت بخواهد که در واقعیت مجازی در کنسول خود سرمایه گذاری کند و به چیزی فراتر از کامپیوترهای قدرمتند فکر کند نیاز به این کنسول خواهد داشت.

ایده‌ای که داشتیم این بود که چطور می‌توانیم امکان اجرای بازی‌های ۴K را به یک کنسول بیاوریم؟ برای این کار در کامپیوترهای دسکتاپ می‌توانید یک دستگاه با سخت افزار قدرتمند داشته باشید تا بازی‌ها را با رزولوشن ۴K اجرا کند درسته؟ اما این کار هزاران دلار برای شما خرج خواهد داشت. شما می‌توانید تجربه‌ی خوبی در واقعیت مجازی داشته باشید. اما نمی‌توانید آن را در کنسول عملی کنید. برای همه این کارها شما نیاز به ۶ ترافلاپ قدرت گرافیکی دارید که به همین دلیل ما به فکر پروژه اسکورپیو افتادیم. ما یک باکس یا جعبه خواهیم ساخت، ما یک اکس باکس هیولا می‌سازیم که ۶ ترافلاپ قدرت داشته باشد که توانایی اجرای بازی‌های ۴K و واقعیت مجازی با کیفیت را خواهد داشت. همه اینها در یک کنسول و در اتاق نشیمن شما خواهد بود.

scorpio

اینکه هم اکنون کنسول‌های مختلفی از اکس باکس داریم ممکن است خریداران را دچار سردرگمی کند اما آقای گرینبرگ دلیلی می‌آورد که چیزی فراتر از گزینه‌های خرید است.

به این فکر کنید که با Xbox Anywhere می‌توانید تجربه بازی را در کنسول و کامپیوتر خود داشته باشید. من به این دیدگاه خوشبین هستم و حس خوبی خواهد داشت وقتی که به طرفداران بگویی ” اگر می‌خواهید کنسول اکس باکس خود را به روز کنید و قابلیت اجرای تصاویرهای ۴K به همراه HDR را در یک باکس کوچکتر می‌خواهید ما در تعطیلات سال نو یک باکس عالی برای شما داریم. اما اگر شما کنسولی میخوهید که ۶ ترافلاپ قدرت داشته باشد در این تعطیلات، آن را هم داریم”. این حس خیلی خوبی دارد که نه فقط در طرفداران بلکه در توسعه دهندگان نیز این فکر را به وجود بیاورید که چطور می‌توانیم این تجربه بی نظیر را در تعطیلات سال نو به واقعیت تبدیل کنیم.

دانلود با کیفیت ۳۶۰    |    دانلود با کیفیت ۷۲۰

کنسول پروژه‌ی اسکورپیو در کنفرانس E3 مایکروسافت معرفی شد که علیرغم اینکه سخت افزاری قدرتمند دارد می‌تواند به چیزی فراتر از یک کنسول تبدیل شود. باید منتظر ماند و دید که تغییراتی که ایجاد می‌شود، چه اثراتی در دنیای سرگرمی ما خواهد گذاشت و آیا می‌تواند کنسولی باشد که در خانه ما هم جای داشته باشد؟

نظر شما درباره کنسول پروژه اسکورپیو چیست؟

منبع :

WINBETA

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
omid
پاسخ دهید شنبه 4 تیر 1395

عجب غولیه….

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,