پروژه اجرای ویندوز RT روی لومیا 640 XL با سرعت خوبی در حال پیشرفت است اما می‌توان گفت این کار بیهوده و به نوعی جایگرین کردن یک سیستم عامل مرده توسط سیستم عامل مرده دیگر است. چالش اصلی اجرای ویندوز 10 برای پردازنده های آرم روی دستگاه های ویندوز 10 موبایل است. با وینفون همراه باشید.

به نقل از، بن ایمبوشو، یکی از هکرهای اصلی تیم توسعه دهنده ویندوز RT روی لومیا 640 XL، اجرای ویندوز 10 آرم روی موبایل های لومیا بسیار مشکل است اما غیرممکن نیست. هنگامی که در شبکه اجتماعی توییتر از وی در مورد امکان اجرای ویندوز 10 آرم روی لومیا 950 XL سوال شد وی پاسخ داد که این امکان وجود دارد و تایید کرد که در حال بررسی های اولیه در این مورد است:

ممکن است اما به شدت مشکل است. در حال انجام تحقیقات اولیه در مورد آن هستم.

وی اشاره کرد که اجرای ویندوز 10 آرم به معنی نوشتن درایور ها و فرم‌ور AArch64 از ابتداست. کاری که بسیار مشکل است اما به نظر می‌رسد تیم بن ایمبوشو در مقیاس بسیار کوچکتر در مورد ویندوز RT در حال انجام است.

فایل ایمج سیستم عامل به صورت عمومی در دسترس است اما قابل استفاده نیست. راه اندازی عادی ویندوز 10 آرم نیز به معنی نوشتن فرم‌ور AArch64 و درایور های جدید است که بسیار سخت خواهد بود.

این پروژه می تواند بسیار جالب و هیجان انگیز باشد و می‌تواند روحی جدید به دستگاه های قدیمی و کنار گذاشته شده لومیا بدمد. البته همانطور که می‌دانید مایکروسافت نیز در حال کار روی دستگاه قابل حملی جدید یا همان سرفس فون افسانه‌ای است که قرار است از ویندوز 10 روی آرم در قالب دستگاهی شبیه به موبایل پشتیبانی کند.

مسابقه بین هکرها و مایکروسافت برای اجرای ویندوز 10 آرم روی موبایل‌ها مسابقه ای جالب است. به نظر شما کدام یک زودتر این کار را انجام خواهند داد و برنده این مسابقه خواهند شد؟

منبع :

MSPU

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
سعید
پاسخ دهید سه شنبه 1 اسفند 1396

رو اندروید هم کسی کار میکنه؟

    ngame
    پاسخ دهید سه شنبه 1 اسفند 1396

    جدی نیست .
    از بین هکر های اصلی ویندوز فون کسی دل خوش از اندروید نداره واقعاً فقط چند نفر محدود روی 3-4 مدل قدیمی اندروید اجرا کردن که البته مشکلاتش هم زیاده

حیان
پاسخ دهید سه شنبه 1 اسفند 1396

کار شده قبلا زیاد جالب نمیشه…

javad
پاسخ دهید سه شنبه 1 اسفند 1396

هکرها اگه عرض دارن باگهای ویندوز ده موبایل رو رفع کنن وگرنه اینکارها جز وقت گذرانی نتیجه ای دیگر نخواهد داشت

Lumia x
پاسخ دهید سه شنبه 1 اسفند 1396

به نظر شما،
میشه روی نوکیا ان۸،سیستم عامل اندروید رو نصب کرد.

یه نوکیا ان ۸ دارم که خیلی دوستش دارم،
به نظر من که میشه همچین کاری کرد.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,