پارلمان انگلستان اخیرا قربانی چندین حمله‌ی سایبری بوده است، اما به نظر می رسد که هکرها جدیدا از روش های سنتی برای دزدیدن نام های کاربری و رمز های عبور اعضای پارمان استفاده کرده اند. در ادامه مطلب با وینفون همراه باشید.

سایت خبری Telegraph در یکی از گزارش های خود بیان کرد که هکرها به اعضای پارلمان زنگ زده بودند و آنها را متقاعد کرده بودند که برای شرکتی به نام “Windows” کار می کنند و کارکنان رسمی شرکت مایکروسافت هستند و از آنان برای دادن نام کاربری و رمز عبور خود سؤال کرده بودند.

این افراد به اعضای پارلمان گفته بودند که توسط خدمات دیجیتالی پارلمان استخدام شده اند تا امنیت سیستم های پارلمان را پس از آخرین حمله سایبری تأمین کنند.

خود پارلمان هم این عمل را تأیید کرد و اطلاع داد که تا کنون هیچ نام کاربری و یا رمز عبوری افشا نشده است.

کلاه برداران دستگیر شدند

این عمل هکرها تنها چند روز پس از یک حمله سایبری جدی به پارلمان اتفاق افتاده بود، هنگامی که هکرها بی وقفه تلاش کردند که نام های کاربری و رمز های عبور اعضا را بدزدند. اما پارلمان دسترسی به سیستم ایمل خود را قبل از آنکه هرگونه اطلاعاتی فاش شود غیرفعال کرده بودند.

کارکنان پارلمان تأکید کردند که رمز عبور اعضا هیچگاه درخواست نمی شود و اعضای پارلمان به هیچ وجه نباید اختیارات خود را به افراد دیگر واگذار کنند.

هفته پیش، مایکروسافت و نیروی انتظامی انگلستان توانستند چهار هکر بریتانیایی را که هر کدام در کشور های مختلف مستقر شده بود پیدا کرده و آنها را دستگیر کند. یکی از هکر ها در هند مستقر بوده است.

جرم این افراد از لحاظ قانونی شامل ادعای کار برای شرکت مایکروسافت و توصیه تعمیرات غیر ضروری برای سیستم های پارلمان است. در اکثر مواقع، اینگونه کلاهبرداران با استفاده از بدافزارها و یا هرگونه عمل مخاطره آمیز، درخواست پرداخت مقدار زیادی پول برای برطرف کردن ویریوس یا بدافزار خود می کنند.

منبع :

SOFTPEDIANEWS

32 پست
آریان خانجانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,