سخنگوی شرکت مایکروسافت در گفت ‌وگویی با وبسایت خبری  Cnet اعلام کرده است که این شرکت تصمیمی برای انتشار نسخه رایانه شخصی عنوان Halo 5: Guardians را ندارد.

روز گذشته و بدلیل تغییر ایجاد شده در باکس آرت عنوان Halo 5: Guardians توسط فروشگاه Amazon (آمازون) که عبارت «انحصاری ایکس باکس وان» را به «انحصاری کنسولی ایکس باکس وان» تغییر داده است، چنین برداشت شد که شرکت Microsoft  (مایکروسافت) قصد دارد این عنوان را در دسترس کاربران پلتفرم رایانه های شخصی قرار دهد. حال طبق جدیدترین اخبار دنیای بازی های ویدئویی، سخنگوی شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که این شرکت چنین برنامه‌ای ندارد..

این مقام مسئول در گفت‌وگو با وبسایت خبری Cnet چنین اذعان کرده است:

همان‌طور که قبلاً اعلام کرده‌ایم، ما هیچ برنامه‌ای برای انتشار عنوان  Halo 5: Guardians  برای ویندوز 10 نداریم.

بااین‌وجود که کاربران رایانه های شخصی قادر به تجربه پنجمین عنوان مجموعه Halo نیستند، اما جدیدترین عنوان این مجموعه یعنی عنوان Halo: Infinite برای این دسته از بازیکنان عرضه خواهد شد. شرکت مایکروسافت حضور ششمین عنوان اصلی مجموعه مذکور در برنامه Xbox Play Anywhere را تایید نکرده است، به همین دلیل همچنان مشخص نیست که برای تجربه این عنوان روی هر دو پلتفرم رایانه های شخصی و ایکس باکس وان لازم است به ازای هر پلتفرم یک نسخه از این عنوان  تهیه شود یا با خرید دیجیتالی روی هر یک از پلتفرم‌ها امکان تجربه بازی روی پلتفرم دیگر امکان‌پذیر است. از زمان عرضه عنوان Halo 2 در سال ۲۰۰۷ تاکنون هیچ‌ یک از بازی‌های اصلی مجموعه Halo روی پلتفرم پی سی عرضه نشده است و این اتفاق یک پدیده‌ای جالب و هیحان انگیز برای کاربران رایان های شخصی خواهد بود.

در ماه آوریل سال اخیر آقای فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت اعلام کرد که «تجربه کلاسیک از مجموعه Halo به‌ صورت رسمی روی پلتفرم رایانه های شخصی عرضه خواهد شد» پس از انتشار این خبر جزئیات تکمیلی آن از سوی آقای فیل اسپنسر یا شرکت مایکروسافت اعلام نشد. با توجه به تایید عدم عرضه عنوان Halo 5: Guardians  برای رایانه های شخصی، منطقی‌ترین احتمال انتشار عنوان Halo: The Master Chief Collection  برای این پلتفرم است. اخیرا این عنوان به سرویس Xbox Game Pass (ایکس باکس گیم پس) اضافه شده است.

عنوان Halo: Infinite در تاریخ نامعلومی برای کنسول Xbox One و پلتفرم رایانه های شخصی عرضه خواهد شد. این عنوان در زمان عرضه در سرویس ایکس باکس گیم پس وجود خواهد داشت و اعضای این سرویس می‌توانند آن را به رایگان دریافت کنند. در دیگر خبرهای مربوط به عنوان Halo: Infinite به نقل از شرکت مایکروسافت اعلام شد که این عنوان احتمالاً فاقد بخش بتل رویال خواهد بود.
نظر شما در مورد عرضه مجموعه Halo برای رایانه های شخصی چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.‌

منبع :

GAMESPOT

264 پست
امیرحسین نورپور
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,