اخیرا خبرهای زیادی درمورد همکاری نزدیک مایکروسافت و نینتندو به گوش می‌رسد که در مهم‌ترین آن‌ها که روز گذشته به انتشار رسید، به نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد دارد سرویس ایکس‌باکس گیم پس (Xbox Game Pass) را با استفاده از تکنولوژی xCloud به نینتندو سوییچ بیاورد. این در حالی است که با گذر زمان و منابع بیشتری که این خبر را پوشش دادند، به تقویت و تایید آن کمک زیادی شد. 

در حالی که شنیدن چنین خبرهایی بدون شک هیجان انگیز است، اما علاه بر آن با شایعات دیگری که اعلام می‌داشت مایکروسافت ممکن است تعدادی از بازی‌های خود را برای سوییچ پورت کند، همراه شده بود و این دو موضوع با هم ترکیب شدند. مثالی که در آن زمان زده شد، پورت بازی Ori and the Blind Forest برای نینتندو سوییچ بود.

به هر حال طبق تحقیق و بررسی‌های بسیار دقیقی که توسط JeuxVideo صورت پذیرفته و دو ماه هم به طول انجامیده، آن‌ها نتایج این گزارش را امروز به انتشار رساندند که اعلام می‌دارد این امکان نیز به شدت وجود دارد که مایکروسافت برای عرضه برخی از عناوین پرچمدار و اصلی خود برای کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ اقدام کند و آن‌ها را نیز برای این کنسول پورت کند. اگر بخواهم دقیق‌تر اشاره کنم، سری بازی‌های Halo, Gears of War, Forza و همینطور عناوین استودویوی Rare همه و همه، ممکن است برای نینتندو سوییچ نیز ساخته شوند و روی این کنسول نیز در دسترس قرار بگیرند.

این گزارش روی این موضوع تاکید دارد که این‌ها فعلا فقط چند شایعه است. همچنین آن‌ها اعلام نکرده‌اند که این عناوین با چه ظرفیتی ممکن است برای سوییچ منتشر شوند. به عنوان مثال می‌توانند در غالب پورت نسخه‌های قدیمی بازی‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ صورت بگیرند تا شاهد عرضه نسخه‌های قدیمی‌تر این سری از بازی‌ها روی سوییچ باشیم یا موضوع قرار است طور دیگری به اجرا در بیاید. به هر ترتیب احتمال این که نسخه‌های قدیمی‌تر این سری از بازی‌ها که روی ایکس‌باکس ۳۶۰ و در دوره آن به انتشار رسیده‌اند، برای سوییچ پورت شوند، محتمل‌تر از این است که شاهد پورت و عرضه آخرین نسخه یا حداقل نسخه‌های نسل هشتمی این سری از بازی‌ها روی سوییچ باشیم چرا که سوییچ سخت افزار آنچنان قدرتمندی ندارد که قادر به اجرا جدید‌ترین نسخه‌های این فرانچازها باشد.

البته باز هم باید به ذکر این نکته بپردازم که این‌ها فعلا فقط یک سری شایعه هستند و نباید زیاد آن‌ها را جدی گرفت. اما فرض این که چنین موضوعی روزی عملی شود و این که هیچ ظرفیت خاصی برای محقق شدن این موضوع وجود داشته باشد یا خیر، ممکن است موضوعی باشد که باعث نزدیکی و ایجاد یک رابطه نزدیک‌تر و صمیمی‌تر میان مایکروسافت و نینتندو شود؛ چیزی که حتی از محقق شدن شایعه دیروز نیز می‌تواند هیجان انگیزتر و جالب‌تر باشد که شما بتوانید آن را باور کنید. به هر ترتیب باید صبر کنیم و ببینیم گذر زمان چه چیزهایی در این زمینه برایمان به ارمغان خواهد آورد، فعلا که جز انتظار کار دیگری نمی‌توان کرد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,