عنوان Halo: The Master Chief Collection نسخه جدیدی از این سری است که نسخه‌ای بازسازی شده از عناوین اصلی سری Halo است که سرانجام در حال انتشار روی پلتفرم رایانه‌های شخصی است. اگرچه نسخه آزمایشی (بتا) این بازی متاسفانه تاخیر خورد، اما هنوز هم طوری برنامه ریزی شده که امسال نسخه کامل آن به انتشار برسد. اکنون خبر بسیار هیجان انگیزی از این بازی منتشر شده که می‌تواند بسیار خوشحال کننده باشد. در ادامه با جزئیات بیشتر با وینفون همراه باشید.

شاید یکی از بزرگ‌ترین و خوشحال کننده‌ترین خبرهایی که تا به حال درمورد این بازی منتشر شده باشد، همین خبر باشد که اعلام می‌دارد Halo: The Master Chief Collection از قابلیت پیشروی میان پلتفرمی یا همان Cross Progression میان PC و نسخه کنسولی خود و همینطور برعکس، بهره مند خواهد بود. این در حالی است که وجود یا عدم وجود قابلیت بازی میان پلتفرمی یا Cross Play برای این بازی هنوز در حاله‌‌ای از ابهام قرار دارد و هنوز به طور کامل روشن نشده است.

این مجموعه در سال ۲۰۱۴ برای کنسول نسل هشتمی مایکروسافت یعنی ایکس‌باکس وان به انتشار رسید که شامل نسخه‌های ریمستر شده عناوین Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3 و همینطور Halo 4 می‌شد. در نهایت عنوان Halo 3: ODST نیز برای دارندگان این مجموعه به انتشار رسید و در دسترس آن‌ها قرار گرفت. این در حالی است که عنوان Halo: Reach نیز در آینده به این مجموعه اضافه خواهد شد تا کلکسیون آن به تکامل بیشتری برسد. اگرچه عرضه این مجموعه در زمان اولیه دچار مشکلات زیادی بود که مشکلات تکنیکی زیادی در این بازی به وجود می‌آورد، استودیوی 343 Industries با ثبات و پایداری کامل روی این بازی کار کرد تا این مشکلات به کم‌ترین میزان خود برسند. با عرضه نسخه رایانه شخصی این بازی سوالات بسیار زیادی برای مردم به وجود آمد که منتظر بودند ببینند پیشروی میان دو نسخه این بازی به چه شکل انجام خواهد شد. کارگردان ارتباطات سری بازی‌های Halo یعنی Brian Jarrard در حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی توییتر پاسخ این ابهام را داد که تایید کرد پیشروی میان پلتفرمی میان نسخه‌های رایانه شخصی و کنسولی این بازی قطعا یکی از ویژگی‌های این بازی خواهد بود. با این حال از طرفی دیگر به نظر می‌رسد که قابلیت کراس پلی قطعا هنوز به انجام نرسیده اما جرارد اظهار کرده که ارزیابی‌های لازم را برای انجام این کار انجام خواهد داد و تدارکات آن را خواهد چید.

این عنوان در حال حاضر برای دارندگان کنسول نسل هشتمی مایکروسافت یعنی ایکس‌‌باکس وان در دسترس قرار دارد و به زودی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی نیز عرضه خواهد شد و روی شبکه استیم نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: