_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

دستیار صوتی جدید در ایکس باکس وان! کرتانا و الکسا در خدمت شما...

بالاخره مایکروسافت امکان استفاده از الکسا یا کرتانا را برای ایکس باکس وان فراهم کرد. بدین ترتیب تمامی دستورات صوتی که قبلا با استفاده از کینکت به کنسول داده می‌شد، با این دو دستیار هوشمند انجام می‌شود. در ادامه با تیم کافه ایکس باکس وینفون همراه باشید.

در حال حاضر این قابلیت برای اعضای ایکس باکس اینسایدر به صورت آزمایشی در دسترس است. طبق گفته‌های آنان دستورات خوب و روان اجرا می‌شوند اما فعلا در مقایسه با کینکت کمی آهسته‌تر عمل می‌نماید. نحوه عملکرد دستورات صوتی به ایکس باکس وان بدین صورت است که دستورات شما به صورت یک کد ابری به ایکس باکس منتقل داده شده و دیگر با استفاده از کینکت یا میکروفون مستقیما منتقل نمی‌شوند. به همین دلیل دستورات کمی آهسته‌تر اجرا می‌شوند.

برای استفاده از این دستیاران هوشمند صوتی روی ایکس باکس وان، شما باید به جای گفتن “هی کرتانا، Halo: The Master Chief Collection رو اجرا کن” بگویید که ” هی کرتانا یا الکسا، به ایکس باکس بگو که Halo: The Master Chief Collection را اجرا کند”. البته یکی از مزایای استفاده از کدهای دستوری این است که شما بدون روشن کردن کنسول می‌توانید بازی مورد علاقه خود را اجرا کنید. چرا که ایکس باکس برای اجرای دستورات شما نیاز به روشن بودن ندارد.

در کل، اضافه کردن این جور قابلیت‌ها به ایکس باکس وان محبوبیت این کنسول را بالاتر می‌برد. اما ای کاش سریع‎‌تر عمل می‌کردند و همیشه و در هر شرایط بدون خطا متوجه دستورات می‌شدند. این دسیاران صوتی در بعضی مواقع نیز تنظیماتی که از قبل برای آن‌ها تعریف کردیم، فراموش کردند و دوباره خواستند که برایشان تنظیم کنیم. تکرار دستور نیز همیشه وجود دارد. البته هنوز این قابلیت در حالت بتاست و امیدواریم هنگامی که به طور کامل عرضه شود، به این جزییات دقت شود و خطای حاصل را به کمترین میزان ممکن برسانند.

نظر شما چیست؟ آیا واقعا ایکس باکس به چنین قابلیتی نیاز داشت؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

339 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,