یکی از موارد جالبی که در کنفرانس امروز معرفی شد اپلیکیشن Whiteboard جدیدی است که مایکروسافت برای کاربران خانواده سرفس در نظر گرفته است، این اپلیکیشن امکان کار همزمان چند نفر بر روی یک پروژه مشترک را فراهم می سازد.

در دنیای امروز به واسطه بستری که دنیای دیجیتال فراهم ساخته امکان همکاری بر روی یک پروژه به صورت همزمان به امری رایج تبدیل شده است، این مسئله در حال حاضر در سرویس هایی نظیر مایکروسافت آفیس در دسترس است و کاربران را قادر می سازد تا از راه دور یک پروژه آفیس را باهم انجام دهند.

اکنون مایکروسافت می خواهد تا این شکل همکاری را به سطحی بالاتر بیاورد، همکاری از طریق کیبورد و موس یک مسئله است، اما اکنون زمان آن رسیده تا قلم سرفس خود را در دست بگیرید و همکاری از راه دور را با استفاده از قلم تجربه کنید.

مایکروسافت بدین منظور اپلیکیشن جدیدی به نام Whiteboard را در کنفرانس امروز رونمایی کرد که این امکان را می دهد تا چندین کاربر به صورت همزمان بر روی یک بوم دیجیتال همکاری کنند و طرح بزنند.

در طی کنفراننس بیلد، مایکروسافت از ما دعوت کرد تا به مقر اصلی آن ها برویم تا سرفس پرو و نسخه ابتدایی این اپلیکیشن را از نزدیک مشاهده و تست کنیم. به یاد داشته باشید که این اپلیکیشن در حالت تست است و تجربه نسخه نهایی به مراتب روان تر خواهد بود.

نگاهی نزدیک به Microsoft Whiteboard

اگر بخواهیم این اپلیکیشن را به صورت خلاصه توصیف کنیم باید بگوییم با اپلیکیشنی ساده، روان و تمیز مواجه هستید که امکان همکاری همزمان چند نفر با استفاده از یک قلم دیجیتال را فراهم می آورد.

این اپلیکیشن در بین اعضا مختلف خانواده سرفس یعنی سرفس استودیو، سرفس لپ تاپ، و سرفس پرو جدید قابل استفاده است. بدین منظور کافی است تا افرادی که از سرفس استفاده می کنند را دعوت کنید تا با یکدیگر به همکاری بپردازید.

مایکروسافت تلاش زیادی داشته تا تجربه همکاری مجازی تجربه ای روان و بدون وقفه باشه. به محض آنکه یکی از افراد تیم شروع به کشیدن طرحی می کند، این طرح برای دیگر اعضا گروه بدون وقفه قابل رویت می شود و آن ها می توانند تغییرات خود را در آن اعمال کنند.

این اپلیکیشن با استفاده از پیغام کوچکی که بر روی صفحه ظاهر می شود به خوبی نشان می دهد که هر طرح را چه کسی به بوم اضافه می کند، بدین طریق تداوم انجام کار بدون مشکل و پیچیدگی ممکن می شود.

با توجه به اینکه این اپلیکیشن بر مبنای قلم مجازی است، قابلیت های زیادی از Windows Ink نظیر خط کش مجازی، قلم های مختلف با اندازه های مختلف به ارث برده است. نکته جالب این است که حتی اگر قلم خود را به همراه نداشته باشید همچنان به وسیله انگشت خود می توانید طرح بزنید.

مایکروسافت به ما اعلام کرد که اپلیکیشن Whiteboard اواخر سال جای به صورت رسمی منتشر خواهد شد، بنابراین ما حدس می زنیم که این اپلیکیشن بسیار کاربردی هنگام عرضه به روز رسانی فال کریترز عرضه خواهد شد.

این اپلیکیشن برای خانواده سرفس طراحی شده است، و مشخص نیست که کاربران دیگر دستگاه ها قادر به استفاده از آن هستند و یا خیر؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

844 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,