_ویندوز پنل جدید

کار با ویژگی جدید Sets در بیلد 17063 ویندوز 10 تمام نرم افزارها در قالب یک پنجره

خیلی از کاربران برنامه اینسایدر با آزمایش A/B آشنا هستند. در این بخش تفاوت های کوچکی مانند آیکن ها و یا طراحی کلی پنجره ها که صرفاً در ظاهر ویندوز اعمال شده در دسترس اینسایدرها قرار می گیرد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

براندن لی بلنک در حساب کاربری توییتر خود نوشت:

این قلمرو جدیدی را برای ما تعریف می کند، به همین دلیل ما برای دریافت بازخوردها بسیار هیجان زده ایم. همراهی شما نقش کلیدی در پیشروی این تجربه خواهد داشت و ما به شدت در انتظار نتیجه این همکاری هستیم.

بدیهی است که مدیریت مجموعه پنجره ها بعد از مرورگر وب مدل سازی می شوند. وقتی شما در حال وب گردی هستید چندین برگه را در مرورگر خود باز خواهید کرد. تعویض بین تمام برگه ها یک نیاز ضروری بوده که به راحتی قابل استفاده است. در ویژگی جدیدی که با بیلد 17063 به ویندوز 10 اضافه می شود با استفاده از Sets می توانید تمامی اپلیکیشن های مدرن را به راحتی مدیریت کنید. تصور کنید به طور همزمان در حال نوشتن مطلبی در Word، آنلاین در حال تحقیق با اج، یادداشت کردن نکته ای در OneNote و مرور تمامی فایل های مختلف در یک پنجره چقدر می تواند به شما کمک کند.

با کلیک روی آیکن “+” یک برگه جدید باز می شود و شما می توانید برگه های بسیاری را برای وب گردی در اختیار داشته باشید. گرچه می توانید همانند قبل همانطور که می خواهید بسیاری از این زبانه ها را باز کنید، این همان چیزی است که شما در حال حاضر محدود به آن هستید. با استفاده از این نسخه، شما قادر به کشیدن زبانه های برنامه از یک مجموعه و بازگرداندن مجموعه از زبانه ها هنگام باز کردن آنها خواهید شد. در بعضی از برنامه ها، با کلیک کردن روی یک URL، این سایت را برای شما در یک پنجره باز می کند که برای سازماندهی عالی است.

قابلیت Sets همچنان در حال توسعه برای رسیدن به ایده آل مایکروسافت برای بهترین حالت این ویژگی هستند. در نهایت، صفحه برگه های جدید یک ویژگی جستجو را به دست می آورد و قادر خواهد بود برنامه های جداگانه ای را در یک برگه جدید راه اندازی کند. برنامه های دسکتاپ نیز مانند فایل اکسپلورر قادر به اضافه کردن زبانه ها خواهند بود.

 برای فعال یا غیرفعال کردن این قابلیت در تنظیمات ویندوز، به مسیر System> Multitasking مراجعه کنید. در حال حاضر این گزینه به طور پیش فرض فعال شده است، اما اگر مشکلی ایجاد کند، می توانید آن را خاموش کنید.

در حال حاضر این ویژگی جدید که از آن به عنوان Sets یاد می شود با مشکلاتی همراه بوده و ممکن است در روند روزمره شما در حال استفاده از ویندوز خللی ایجاد کند.

همچنین در این مرحله این ویژگی تنها قادر به باز کردن زبانه های جدید در مایکروسافت اج است، با این حال، این شرایط در آینده تغییر خواهد کرد. همچنین اعضای اینسایدر بیشتری به زودی این ویژگی را دریافت خواهند کرد.

در پایان ویدیو مربوط به این ویژگی را تماشا کنید.

 

منبع :

ONMSFT

14 پست
پوریا مفتاحی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,