ie-logo-history

زمانی که شما به تاریخچه ی اینترنت فکر می کنید، امکان ندارد که به یاد اینترنت اکسپلورر نیافتید. حال در بیستمین سالگرد انتشار این مرورگر خاطره انگیز، مایکروسافت تصمیم گرفته تا در ویندوز 10، جای آن را به فرزند این مرورگر، یعنی مایکروسافت اج بدهد. در این مطلب نگاهی مختصر به اینترنت اکپسلورر هایی که سال های نه چندان دور اینترنت به خود دیده است می اندازیم. با ما همراه باشید.

هر چند این مرورگر از عرش به فرش آمده، اما بی راه نیست اگر بگوییم اینترنت اکسپلورر وجود نداشت، شاید اینترنت را به این شکلی که امروز شاهدش هستیم، نمی دیدیم. هر چند در این میان طرفداران مرورگر های قدیمی دیگر مانند Netscape هم ممکن است سهمی برای این مرورگر بدانند، اما باز هم اینترنت اکسپلرور بود که تا سال های سال مرورگر اصلی اکثر افراد بود. چیزی که در ادامه خواهید دید، نگاهی به 20 سال عمر پر سر و صدای اینترنت اکسپلورر است. از اولین نسخه، تا آخرین نسخه.

1995

IE-1995
اینترنت اکسپلرورر 1 با رنگ خاکستری عرضه شد

16 آگوست سال 1995، تاریخی بود که مایکروسافت از ابنترنت اکسپلورر 1 به عنوان بخشی از کیت Internet Jumpstart که برای ویندوز 95 در نظر گرفته شده بود، پرده برداری کرد. اینترنت اکسپلرورر یک در واقع محصولی کاملا مایکروسافتی بود، چراکه تمامی اجزا و کپی رایت های این مرورگر، مربوط به مایکروسافت بود.

طولی نکشید که اینترنت اکسپلورر 2 هم در 22 نوامبر 1995 منتشر شد. قابلیت جدیدی که این مرورگر داشت، کوکی ها بود. (بله، صدای خمیازه های شما را می شنویم، کمی تامل کنید!) همچنین اینترنت اکسپلورر 2 از پروتکل امنیتی SSL نیز پشتیبانی می کرد. علاوه بر این، این اولین مرورگری بود که از چندین سیستم عامل پشتیبانی می کرد. این مرورگر در سال 1996 که مکینتاش عرضه می شد نیز در دسترس قرار گرفت و حتی در ویندوز 3.1 نیز در دسترس بود.

1996

IE-1996
اینترنت اکسپلورر 3

نسخه ی سوم اینترنت اکسپلورر حدود یک سال بعد از اولین انتشار در 13 آگوست 1996 منتشر شد. در این نسخه طیف وسیعی از قابلیت های جدید همچون Internet Email و News و برنامه ی مخاطبین ویندوز، ActiveX، فریم ها و پشتیبانی از پلاگین های NetScape و جاوا اسکریپت اضافه شده بود. همچنین در این نسخه بود که ویندوز مدیا سنتر نیز در این مرورگر ادغام شد و به ظاهر مدرنی که امروزه شاهدش هستیم، شبیه شد.

1997-1998

دکمه های راهبری نت اسکیپ اولین دشمن اینترنت اکسپلورر بود.
مرورگر نت اسکیپ اولین دشمن اینترنت اکسپلورر بود.

در سال 1997 اینترنت اکسپلورر بار ها مایکروسافت را به دادگاه کشاند. پرونده های بسیاری در خصوص این مرورگر مطرح می شد. بعد از آن IE4 منتشر شد که باز هم درگیری های جدیدی را برای مایکروسافت در پی داشت. اما مهم ترین چیزی که در این برهه ی زمانی اتفاق افتاد، وقوع رقابتی شدید با حریف اصلی خود، یعنی نت اسکیپ بود. در همان زمان عرضه ی IE4، مرورگر Netscape Navigator در بازار مرورگر های رایانه، 72 درصد سهم داشت و اینترنت اکسپلرورر تنها 18 درصد سهم داشت. اما اوضاع برای مدتی طولانی این گونه باقی نماند. برخی آمار ها نشان می دهند که تا پایان سال 1998، IE سهمی 50.43 درصدی داشت و سهم نت اسکیپ به 46.87% کاهش پیدا کرده بود.

 1999-2000

زمانی که مجله های راهنمای کامپیوتر، چیز بزرگی بودند. (راهنمای استفاده از اینترنت اکسپلورر)
زمانی که مجله های راهنمای کامپیوتر، چیز بزرگی بودند. (راهنمای استفاده از اینترنت اکسپلورر)

مایکروسافت با قرار دادن اینترنت اکسپلورر 5 بر روی ویندوز 95 در سال 1999، سهم بزرگی از بازار را به دست گرفت. اینترنت اکسپلورر با همین روش در ویندوز 98 نیز قرار گرفت و به مایکروسافت یک موقعیت بسیار خوب داد تا سهم خود در بازار را به بیش ترین میزان ممکن برساند. این یکی از نسخه های نهایی بود که این این قابلیت را داشت که در کنار IE4، IE5 را نیز اجرا کند.

2001-2005

اینترنت اکسپلورر 6 تا مدت ها آخرین مرورگر جدید بود
اینترنت اکسپلورر 6 تا مدت ها آخرین مرورگر جدید بود.

زمانی که اینترنت اکسپلورر در 6 آگوست 2001 معرفی شد، تمامی چالش هایی که مایکروسافت با مرورگر NetScape داشت برطرف شده بود و اینترنت اکسپلورر به یک مرورگر چند چهره ای تبدیل شده بود. اولین مسدود کننده ی صفحات Popup که بیش تر مواقع آزار دهنده بودند در این نسخه از اینترنت اکسپلورر گنجانده شده بود. این روند تا جایی ادامه پیدا کرد که مایکروسافت 95% از سهم مرورگر های بازار را ازآن خود کرد. این خبر خیلی بدی بود، چراکه مایکروسافت را کمی تنبل می کرد و باعث می شد مایکروسافت تا سال 2006 که IE7 را منتشر کرد، هیچ نوآوری جدیدی انجام ندهد.

اما بنیاد موزیلا زمانی که اولین نسخه از فایرفاکس را در سال 2004 منتشر کرد، همه چیز را تغییر داد و قسمت دوم جنگ مرورگر ها را آغاز کرد. اما این بار ضرر و زیان های مایکروسافت در بازار اتفاق نیافتاد و مایکروسافت با انتشار اینترنت اکسپلورر 7، برخی چیز های جدید را امتحان کرد.

2006-2007

IE7 از راه می رسد تا تازه وارد ها را کنار بزند.
IE7 از راه می رسد تا تازه وارد ها را کنار بزند.

مایکروسافت در مواجه با رقبای جدید خود، مرورگر IE7 را در اکتبر 2006 منتشر کرد و در همان زمان به همه ی نوآوری هایی که می توانست انجام دهد، خوشامد گفت. از جمله ی این نوآوری ها می توان به مرورگر در قالب تب ها، نوار جستجو، فیلتر ضد جاسوسی و … اشاره کرد. اما مشکل کار کجا بود؟ مرورگر های فایرفاکس و اپرا، قبلا این قابلیت ها را داشتند و کاربران نیز تمایلی به بازگشت نداشتند. بنابراین بدترین کاهش سهم مایکروسافت در بازار مرورگر ها آغاز شد.

مایکروسافت یک عمل نسنجیده ی دیگر را نیز انجام داد و آن هم این بود که این شرکت اینترنت اکسپلورر 7 را تنها به ویندوز ها اصلی و فعال شده ارائه می داد. در نهایت پس از بازخورد های بسیاری منفی که این کار داشت، مایکروسافت نهایتا در اکتبر سال 2007 اینترنت اکسپلورر را برای همه ی کاربران در دسترس قرار داد.

چیزی که اینترنت اکسپلورر 8 به ارمغان آورد.
چیزی که اینترنت اکسپلورر 8 به ارمغان آورد.

زمانی که گوگل در سال 2008 از مرورگر گوگل کروم رونمایی کرد، اینترنت اکسپلورر 8 باید خیلی خوب نشان می داد، اما زمانی که این مرورگر در ویندوز 7 در سال 2009 رونمایی شد، هنوز هم گلایه های زیادی متوجه اینترنت اکسپلورر بود. با اینکه ساخت این مرورگر دو سال زمان برد و طیف وسیعی از پیشرفت ها در قسمت های مختلف را در خود جای داده بود، اما باز هم هنگام عملکرد، در مقابل رقبا بسیار ضعیف عمل می کرد و نمره های بسیار ضعیفی را در تست های معروف به ثبت می رساند.

2010-2011

اینترنت اکسپلورر 9 به همراه تب ها.
اینترنت اکسپلورر 9 به همراه تب ها.

در حالی که همچنان رقابت مرورگر ها داغ بود، اینترنت اکسپلورر 9 در سال 2011 از راه رسید و اخطاری با خود به همراه داشت؛ و آن هم این بود که این مرورگر از ویندوز XP پشتیبانی نمی کند، مرورگری که حتی پس از پایان پشتیبانش در سال 2014، همچنان محبوب باقی مانده است.

درست مانند اینترنت اکسپلورر 7، اینترنت اکسپلورر 9 نیز دارای قابلیت های فراوانی بود که البته شرکت های رقیب مایکروسافت، یعنی موزیلا و گوگل آن قابلیت ها را در مرورگر های خود جای داده بودند. همچنین این مرورگر یکی از اولین هایی بود که پشتیبانی از HTML5 را در خود جای داده بود و رابط کاربری آن نیز به طور کلی بازطراحی شده بود. در این نسخه امکانات بیش تری همچون سایت های پین شده طراحی شده بود تا از دوران برنامه های آنلاین به خوبی استفاده کند.

2012-2013

اینترنت اکسپلورر 10: تلاش یکی مانده به آخر.
اینترنت اکسپلورر 10: تلاش یکی مانده به آخر.

نسخه ی یکی مانده به آخرین اینترنت اکسپلورر یعنی IE10، در آگوست سال 2012 به عنوان بخشی از سیستم عامل جنجالی ویندوز 8 عرضه شد. در این نسخه تحولات زیادی اتفاق افتاد، از جمله قرار گرفتن Adobe Flash Player با ظاهری جدید که با محیط رابط کاربری مترو همخوانی داشت و در مصرف باتری نیز صرفه جویی می کرد. به طور کلی این مرورگر حرکت بزرگی نسبت به IE9 بود.

در حالی چرخه ی عرضه ی سریع تر برنامه ها کم کم عادی می شد، IE11 نیز در 17 اکتبر سال 2013 عرضه شد و این بدان معنا بود که ما با آخرین نسخه ی اینترنت اکسپلورر قبل از دادن جای خود به اج طرف هستیم. هر چند IE11 در ویندوز 10 نیز وجود دارد و آمار ها نشان می دهد که با سهمی 26.9 درصدی، این مرورگر هنوز بیش ترین سهم را در مرورگر های بازار دارد. هر چند آمار های ضد و نقیض زیاد منتشر شده اند و نمی توان با اطمینان کامل از آن ها صحبت کرد.

2014-2015

Back-Microsoft Edge
بر خلاف اینترنت اکسپلورر، مرورگر اج واقعا تغییر دهنده ی قاعده ی بازی است.

مایکروسافت در مارس 2015 تایید کرد که مرورگر کهنه کار خود دیگر به کار خود ادامه نمی دهد و به اعداد آن اضافه نخواهد شد. اما جایگزین این مرورگر یعنی پروژه ی اسپارتان که نهایتا اج نام گرفت، از این جای راه مشعل مایکروسافت را حمل خواهد کرد. با در نظر گرفتن اینکه هنوز افراد بسیاری زیادی از اینترنت اکسپلورر (خصوص برای کارهای دانشگاهی و اداری در ایران) استفاده می کنند، این مرورگر هنوز زنده خواهد مانند و احتمالا تولد 21 سالگیش را نیز جشن خواهد گرفت.

منبع: TECHRADAR

منبع :

TECHRADAR

980 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محسن حیدری
پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

چهل سال بعد…..
تیم کوک فوت کرده و مدیر کمپانی اپل نوه استیو جابزه،(اسی جابز) ،ساتیا نادلا و بلیفوره پیر شدن
اندروید هنوز لگ داره و بیلد ۸۹۸۷۵۹ ویندوز ده موبایل ارایه شده برای اینسایدرای فست و همچنان مشکلات ریز وجود داره و دلیل این عقب موندن مایکروسافت اینه که اندروید و ای اواس دو سال زودتر شروع کردن و ویندوز تازه اوله راهه
باید صبر کنید نسخه رسمی بیاد اونموقع وین ده میترکونه
لومیا ۹۳۰ و ۱۵۲۰ هنوز پرچم دار ویندوزن ،مایکروسافت هنوز پرچمدار ارایه نداده ،و باید به مایکروسافت اعتقاد داشت

  احمدرضا
  پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

  داداش یعنی خرابتم با این مسیجت ترکیدم از خنده حرف نداشت دمت گرم

   محسن حیدری
   پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

   نوکرتم رفیق

  Sina
  پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

  خدا شفات بده . واقعا متأثر شدم 🙁
  دوستان برا سلامتیش دعا کنید.

   محسن حیدری
   پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

   حوصله ندارم جوابتو بدم
   متاسم بابت دردی که مجبور به تحملشی اخه نفهمی درد بزرگیست

    Sina
    پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

    خیلی بامزه ای نمک دون. سایت 4jok اعلام کرده جوکر جدید استخدام می کنه شک نکن قبولیت صد در صده 😀

     محسن حیدری
     پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

     رفتم سایت ۴جوک گفتند فعلا فعالیت نداریم گفتم چرا گفتند میخواییم سایتو بروز کنیم منتها در طی چند تا بیلد ازمایشی ،حالا بزار نسخه رسمیش بیاد میرم استخدام میشم

!K
پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

باید اشاره میکردید با چه روشی نت اسکیپ از صحنه روزگار محو شد و اینترنت اکسپلورر یکه تاز میدان شد.

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

  توی سال قبلش ذکر شده بود که با قرار دادن بر روی ویندوز به صورت پیش فرض این سهم به دست اومد. با این حال الان توضیحات تکمیلی اضافه شد.

سینا
پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

سلام
دوستان کسی میدونه ماکرو تو برنامش هست که درصد پر شدن دانلوداشا کی میخواد تو نوتیفیکیشن بارش نشون بده . خو این چند خط برنامه میخواد ؟ بگه جمع بشین بنویسیم واسش

  محسن حیدری
  پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

  برا اضافه کردن همین قابلیت کوچیک باید ده تا بیلد ارائه بشه
  هخهخهخهخ

   Sina
   پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

   لطفا ندونسته اظهار نظر نفرمایید. شما که برنامه نویسی بلد نیسین چرا میگید که این قابلیت کوچیکه ؟ فک کردی که مثلا سیستم عامل مسخره بازیه ؟ یه جاشو دس بزنی باس هزارتا جای دیگشم ویرایش بشه.
   قابلیت کوچیک !! هه
   آره مایکروسافت با شما سر لج داره واسه همین این قابلیت کوچیک رو اضافه نمی کنه 😀

    محسن حیدری
    پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

    بابا برنامه نویس😉
    شما که دستی بر اتش برنامه نویسی داری برو کمک مایکروسافت
    اخه به ساله درگیر باگ های ویندوز دهه

     Sina
     پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

     اختیار دارید قربان !! تا وقتی بزرگان برنامه نویسی چون شما هستند ، من کی باشم که بخوام برم کمک مایکروسافت. کوچیک نفسی می فرمایید !! شما بفرمایید.

     mozahem
     پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

     اقا محسن حرفت طلاست پای هر پستی کپی پیستش کن به این اقا هم گیر نده چون اصلا دوست نداره حرف مخالف دیگران رو گوش بده احتمالا اگه داخل wmpower user کامنت میزاشت کلی فحش میخورد اونجا حداقل چیزی به اسم فرهنگ انتقاد هم وجود داره میتونی کامنتای سایت رو بخونی ولی کسانی مثله این اقا توهین نمی کنن

   (جواد رنجبر) sama
   پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

   آقا محسن و سینا جان خیلی الکی باهم بحثتون شد خدایی ارزششو نداشت!
   نظرتون جالب بود آقا محسن هرکسی سری به پست قبلی با همین پست بزنه چشمش به کامنتت میفته.
   آقای mozahem وااااقعا هویتتو از اسمت مشخص کردی.. یعنی چی که تو هر پست کامنتشو بزاره؟؟؟!! اونجوری که باید مث تو صداش کرد مزاحم..
   محسن آقا اگه خیلی اذیت میشی از این آپدیتا و بیلدا خب صب کن تا نسخه نهایی احتمالا بهتر از این بیلدها خواهد بود..
   قصد توهین ندارم اما مجبورم بگم این آقای مزاحم یک بیمار!! کمبود داره که میخواد با مزاحمت و تشویق دیگران به اینکار خودشو نشون بده یا سایتو خراب کنه!!
   واقعا جای تأسفه..

    محسن حیدری
    پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

    نه من اصلا بیلدا رو تا الان دریافت نکردم فقط اخبارشو دنبال میکنم ولی حرفم اینه وین ده موبایل تغیرات خیلی انقلابی ای نداشته که بشه بهش گفت نسخه جدید ویندوز موبایل به نظرم همه امکانات اضافه شده رو میتونست در قالب یه بروز رسانی برا ۸.۱ ارایه بده و چرا یکساله داره هنوز نمیتونه پایدار بشه ،والا ای اواس ۹ پیشنمایشش الان مثل یه سیستم عامل کامله
    فرق این دوتا شرکت چیه؟ به جااینکه بچسبه به سیستم عامل خودش داره سرویس میده به اندروید و اپل

    mozahem
    پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

    شما حالتونه خوب نیست احتمالا با سرم یک سوم دو سوم بزنید که فشارتون برگرده سر جاش خیلی حذیون گفتین …. شما اسمتون محسنه؟ اگه با نظر من قرار سایت خراب شه تا الان wmpower user با میترکید شما که تا به حال به این سایت سر نزنید و کامنتا رو نخوندید پس بیخودی خودتون داخل صحبت دو نفر نندازید بهتره

سینا
پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

دو سال بیشتره ویندوز فون خریدم اولین گوشیه هوشمندم بود اینقدرم ازش تعریف میکردم و تعصب داشتم بهش ک متنفر بودم از اندروید . ولی الان بعد از 2 سال و نیم هنوز متوجه اشتباهم نشدم . الان اس 6 دارم که اگه بهتر از آیفون نباشه بدتر نیست . ویندوزفون دو سال از این گوشیا کاملا مشخصه عقبه . هنوزم عقبه ..

sama
پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

علی گلشن جیمیلتو چک کن بی زحمت

(جواد رنجبر) sama
پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

محسن حیدری؛داداش تو طرفدار ویندوزفونی یا مخالفش؟؟یا اینکه یه طرفدار کلافه از دست مایکی؟!

  محسن حیدری
  پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

  نه دادا من خودم سه تا گوشی ویندوزی دارم ،برا داشتن لومیا ۱۵۲۰ ایفون ۶ ام رو فروختم و الان فقط عصبی ام

علی محمدی کرد
پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

دوستان این محسن حیدری همون مزاحم نیست که با بیلد جدید اومده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خخخخخخخ

  محسن حیدری
  پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

  نه علی اقا من محسن حیدری ام اینم ای دی لاینم میتونم تو لاین سه تا گوشیه ویندوزفونم رو بهت نشون بدم

  Navayedel69

مهران
پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

سلام دوستان یه مشکلی پیش اومده برام لطفا کمکم کنین. من ویندوز 10 رو روی لپ تاپم نصب کردم . ولی با استور دچار مشکل شدم ، وقتی استور رو باز می کنم با موفقیت باز می شه و حتی sing in هم میشه و لیست نرم افزار ها رو می بینم ولی به محض این که روی یک نرم افزار کلیک می کنم که وارد صفحه اوون بشه و دانلودش کنم یه دفعه استور بسته می شه و اصلا نمی زاره وارد صفحه ی اوون بشم. درضمن من پس نصب ویندوز به 2 طریق (command) راه آپدیت ویندوز رو بستم ولی دوباره به خاطره استور بازش کردم ، حالا چی کار کنم؟ بقیه هم مشکل منو پیدا کردن؟

  سینا
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 مرداد 1394

  سلام مهران
  دقیقا استور منم همینجور بود .
  ویندوزو پاک کردم دوباره نصب کردم ولی بلا فاصله بعد از نصب اکونت ماکروسافتو به صورت دقیق و تمام و کمال براش معرفی کردم و الان مثل بنز کار میده

محمد
پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

آقا گلشن، قربونت برم،منو کفن کنی جواب بده،یه راهنمایی کن من از این کابوس رها شم، ۲روز پیش سیستم که نسخه واقعی اورجینال وین۸ داشت با آپدیت رفت رو ۱۰، بعد از اینستال وین ۱۰ درایو ویندوزمو کیلین آپ کردم بعدش و ویندوز ۱۰ آپدیت هم کردم، اما چیزی که روحو روانمو بهم ریخته اینکه بعد از یه تایمی که هر بار مختلف مثلا ۱۰ دقیقه یا ۲ ساعت، سیستم فریز میشه هیچی کا نمیکنه و باید ریست کنم، حتی ۲ بار هم که ریست کردم مایکی یه لینک دادم رفتم یه کد بیت لاکر گرفتم وارد کردم تا سیستم اومد بالا، قضیه این چیه؟ چیکار کنم خدایی؟ دیوونه شدم دیگه، ینی شاهرگمو مبزنم اگه جواب ندین،،،خخخخخخ

farid
پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

سلام اقای گلشن کلش چند ساعت دیگه میاد تو استور.

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

  خیر فرید جان نمیاد. متاسفانه اخبار کذب در این خصوص زیاد منتشر میشه. شما توجهی نکنید. هر زمان خبری رسمی بود ما خودمون منتشر می کنیم.

   (جواد رنجبر) sama
   پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

   اون سایتی که خبرشو داده دیدم.
   فقط سرویس گوگل رو حذف کردن و پورتش کردن برای ویندوز ۱۰ یعنی همون apk هستش!!

reza
پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

سلام میبخشین به موضوع ربطی نداره اما دیگه کلافه شدم نظر گذاشتم
اقا تورو خدا یکی به این برنامه نویسای تلگرام بگه یه اپدیت بدن اخرین اپدیت که دادن مدیر گروه نمیتونه کسی رو حذف کنه و چندتا باگ وحشتناکهدیگه
الان سیستم عامل های دیگه بود یه ساعته حل شده بود اما چن روزه منتظرم دیگه واقعا داره حالماز ویندوز بهم میخورهیعنی انقد بیچاره شده اون دولوپر ازمایش نمیکنه نرم افزار رو وقتی میخاد اپدیت کنه
خودشم حتما خبر نداره از این باگ خسته شدیم بابا

محسن حیدری
پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

@mozahem
ممنون از حمایت شما رفیق، من سعیم اینه مشکلات رو در قالب طنز بیان کنم

  mozahem
  پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

  همینه که قشنگش کرده

پویا آبسالان
پاسخ دهید سه شنبه 27 مرداد 1394

اقا ی محسن شرمنده ولی یه چیزی بگم؟
ای او اس ۹ که پیشنمایشه یه سیستم عامل جدید نیست. مثه پیشنمایش ۸.۱ ویندوزه که یه قابلیت های جزی اضاف میشه.نه کلا سیستم عامل از اول نوشته بشه. الان شما برای گرفتن ویندوز ۸.۱ کافی بود توسعه دهنده بشین. ولی برای پیشنمایش ویندوز ده باید تستر یا امتحان کننده ی داخلی بشین، به خاطر همینه که اینقد مشکل داره، چون سیستم عامل داره از نو نوشته میشه کاملا همه چیش عوض میشه.تازه الان در حال حاضر میدونم خیلی چیزاش کپی شده از هشت و یک هستن اما میبینیم که هر بیلد از ظاهر ۸.۱ حذف میکنن به ۱۰ اضاف میشه به خاطر اینه اینقد باگ داره.ایشالله اگر تستر ها بعد از انتشار ویندوز ده اصلی موبایل هنوزم تستر باشن.دیگه اینجور باگ ها رو نمیبینن جون فقط گوشه ای از قابیلت های در راه رو استفاده میکنن در واقع یه زیر ساخت رو از بقیه زودتر دریافت میکنن.همین… بعد دیگه اون موقع پیش نمایش اپدیت های ویندوز ده هم همینحوری میشه مثه ای او اس ۹.(بدون باگ و اینا) ولی ورژن عوض میشه همیشه ده نمیمونه میشه مثلا ۱۰.۱ هههههههه حالا اسمش بماند چیه شاید بشه ۱۰ اسپارتان، اینو ماکروسافت تایین میکنه.

  محسن حیدری
  پاسخ دهید چهارشنبه 28 مرداد 1394

  ممنون از حسن توجه و کامنت خالی از تعصبتون
  😍😍😍

   پویا آبسالان
   پاسخ دهید چهارشنبه 28 مرداد 1394

   الان من نگرفتم شما با کنایه حرف زدین یا نه؟اخه من تعصبی نداشتم.چون شما ویندوزی و منم ویندوزی هستم

    محسن حیدری
    پاسخ دهید چهارشنبه 28 مرداد 1394

    نه دادا اصلا کنایه ای نبود حرفم ،واقعا خوشحال شدم از طرز برخورد و منطق کلامتون و من دربست سربازتم

سینا
پاسخ دهید چهارشنبه 28 مرداد 1394

دوستان کلش در انحصار اپله همین الانشم اندروید و گوگل دارن پول ب پاش میریزن

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,