در هفته های اخیر اخبار متعددی در مورد بلندگوی هوشمند شرکت Harman Kardon که بر مبنای دستیار هوشمند قدرتمند مایکروسافت توسعه یافته است، به اطلاع شما رساندیم. بالاخره پس از انتظار فراوان Harman Kardon محصول خود را رونمایی کرد.

این بلندگوی هوشمند که از کرتانا دستیار هوشمند مایکروسافت قدرت گرفته است، توانایی هایی نظیر پخش موسیقی، تنظیم یادآوری و قرار ملاقات، بررسی وضعیت ترافیک و آب و هوا،و پاسخ دهی به سوالات کاربر و گفتگو را دارا است. همان طور که به اطلاع شما رساندیم این بلندگوی هوشمند اولین بلندگوی هوشمند بازار است که امکان برقراری تماس اسکایپ را دارا بوده و به خوبی با سرویس های مایکروسافت ادغام شده است.

این بلندگو با پشتیبانی از مهم ترین سرویس های استریم موسیقی نظیر Groove Music مایکروسافت، Spotify، Pandora، iHeartRadio و TuneIn خیال کاربر را از بابت دسترسی به موسیقی آنلاین جمع می کند.

به لحاظ طراحی در تمامی محیط بدنه آن بلندگو قرار گفته و از این حیث می تواند صدای یکنواخت و کیفیتی را فراهم آورد، و البته با توجه به سابقه Harman Kardon در زمینه ی محصولات صوتی مطمئنا به جهت کیفیت صدای خروجی از دیگر رقبا یک سر و گردن بالاتر خواهد بود. از سوی دیگر در بدنه این بلندگو هفت میکروفون تعبیه شده تا کرتانا بتواند بدون مشکل صدای شما را از جهات مختلف بشنود. یکی دیگر از قابلیت های هیجان انگیز این بلندگوی هوشمند تعامل خوب آن با منازل هوشمند است، بدین صورت که در صورتی که در منزل شما تجهیزات هوشمندی مثل یخچال، لامپ، ترموستات و .. وجود داشته باشد، به راحتی می توانید از طریق فرامین صوتی که به Invoke می دهید، کنترل تجهیزات منزل هوشمند خود را در دسترس بگیرید.

Invoke در دو رنگ Pear Silver (سفید) و Graphite (مشکی) عرضه خواهد شد، و لوگوی نورانی کرتانا که در قسمت فوقانی آن قرار گرفته ظاهر شکیلی بدان بخشیده است. لوگوی کرتانا هنگام تعامل با کاریر درست مانند گوشی های هوشمند و کامپیوترهای شخصی تغییر شکل داده و بدین شکل عملکرد کرتانا به صورت دقیق تر برای کاربر مشخص خواهد بود. بد نیست یادآوری کنیم در حال حاضر کرتانا در بیش ار ۱۴۵ میلیون کامپیوتر شخصی و گوشی هوشمند در حال استفاده است، و با عرضه بلندگوهای هوشمند این دستیار صوتی دوست داشتنی بیش از پیش راه خود را به منزل کاربران پیدا خواهد کرد.

بر طبق اعلانیه شرکت Harman Kardon این بلندگوی هوشمند از پاییز در بازار آمریکا عرضه خواهد شد، و به مرور در دیگر مناطق دنیا نیز موجود خواهد گشت، این شرکت تاکنون صحبتی از قیمت این محصول به میان نیاورده است اما کاربران ساکن ایالات متحده می توانند با مراجعه به سایت این شرکت با ثبت ایمیل خود پیش خرید داشته باشند. به نظر می رسد با توجه به برنامه هایی که مایکروسافت برای کنفرانس بیلد امسال در نظر گرفته که بر طبق اعلام قبلی این شرکت، بخش مهمی از این کنفرانس به کرتانا و کیت توسعه دهندگان آن اختصاص یافته است، احتمال رونمایی رسمی از Invoke در کنفرانس بیلد امسال و ارایه جزییات بیش تر در مورد آن وجود دارد.

 

منبع :

Windows Blog

1039 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
امین
پاسخ دهید سه شنبه 19 اردیبهشت 1396

خدایی عجب چیزیه . خوشمان امد

yeganeh
پاسخ دهید سه شنبه 19 اردیبهشت 1396

آخ اون تیره تره …………………..

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,