هفته قبل در خبری اطلاعات بیش تری از اسپیکر هوشمند شرکت Harman Kardon به اطلاع شما رساندیم. اسپیکر هوشمند این شرکت که از کرتانا دستیار محبوب ردموندی ها قدرت گرفته است، به نوعی پاسخ قاطع مایکروسافت به اسپیکر اکو شرکت آمازون محسوب می شود.

در اخبار قبلی مشخصی شده بود که این اسپیکر قادر است با توجه به فرامین صوتی کاربر فعالیت هایی نظیر پخش موسیقی، گذاشتن قرار ملاقات را انجام دهد و یا با استفاده از هوش مصنوعی قدرتمندی که در پشت کرتانا قرار گرفته پاسخ سوالات کاربر را بدهد. یکی از قابلیت های خاص اسپیکر Harman Kardon برقراری تماس اسکایپ است که البته می تواند به فروش بیش تر این اسپیکر هوشمند کمک کند چرا که در میان اسپیکرهای هوشمند خانگی اسپیکر Harman Kardon اولین اسپیکری خواهد بود که قادر به برقراری تماس است، و این برگ برنده می تواند به گسترش بیش از پیش کرتانا در رقابت دستیار های هوشمند کمک کند.

اکنون نام این اسپیکر هوشمند هم مشخص شده است: Harman Kardon Invoke یا به اختصار HK Invoke. بر طبق برنامه ریزی های این شرکت Invoke در سه ماهه دوم سال جاری میلادی که تا چند روز دیگر آغاز می گردد، عرضه خواهد شد، این محصول که به نوعی حاصل تلاش مشترک مایکروسافت و Harman Kardon به شمار می رود، پاسخ هوشمندانه مایکروسافت به روند آتی دنیای فناوری است، چرا که با توجه به کاهش نسبی سهم کامپیوترهای شخصی از یک سو و از سوی دیگر استقبال مشتریان از اسپیکرها و گجت های هوشمند، بهترین راه برای افزایش نفوذ دستیارهای هوشمند نظیر کرتانا و یا الکسای آمازون را بایستی در این گونه گجت ها جستجو کرد.

بر طبق اطلاعات جدیدی که در مورد این اسپیکر هوشمند درز کرده است، این اسپیکر با جمله آشنای Hey Cortana فعال شده، و به راحتی امکان برقراری تماس اسکایپ، و یا دستوراتی از قبیل اضافه کردن یک یادآوری، و یا پاسخ به سوالات کاربر را خواهد داشت. در کنار این قابلیت ها Invoke امکان پخش موسیقی از طریق سرویس های استریم موسیقی نظیر Groove Music شرکت مایکروسافت و یا سرویس های شخص ثالث نظیر iHeartRadio را نیز دارا خواهد بود.

به لحاظ طراحی و سخت افزار Invoke ظاهرا دارای حلقه ای نورانی است که به هنگام صحبت کردن کرتانا روشن می گردد. این حلقه در حقیقت شبیه به همان دایره ای است که هنگام فعال شدن کرتانا در گوشی و یا کامپیوتر ویندوزی خود بارها مشاهده کرده ایم.

نکته مجهول در مورد این اسپیکر هوشمند قیمت آن است، اما با توجه به سابقه شرکت Harman Kardon در ساخت محصولات بالارده و گران قیمت، انتظار قیمت ارزان را نمی توان داشت و به احتمال زیاد Invoke از همتایان آمازونی و گوگلی خود برچسب قیمت بالاتر و البته کیفیت ناب تری خواهد داشت، که البته با توجه به امکانات بیش تر نسبت به دیگر محصولات مشابه بازار و کیفیت بی نظیر محصولات صوتی شرکت Harman Kardon این قیمت گذاری منصفانه به نظر می رسد.

 

منبع :

MSPU

1192 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,