پیش تر در چند سری خبر جزییاتی از اسپیکر هوشمند Harman Kardon با نام Invoke که در همکاری با مایکروسافت و بر پایه کرتانا ساخته شده است، خدمت شما عزیزان ارایه کردیم. امروز اطلاعات بیش تری از این اسپیکر به بیرون منتشر شده است.

در اخبار قبلی مشخصی شده بود که این اسپیکر قادر است با توجه به فرامین صوتی کاربر فعالیت هایی نظیر پخش موسیقی، گذاشتن قرار ملاقات را انجام دهد و یا با استفاده از هوش مصنوعی قدرتمندی که در پشت کرتانا قرار گرفته پاسخ سوالات کاربر را بدهد. یکی از قابلیت های خاص اسپیکر Harman Kardon برقراری تماس اسکایپ است که البته می تواند به فروش بیش تر این اسپیکر هوشمند کمک کند چرا که در میان اسپیکرهای هوشمند خانگی اسپیکر Harman Kardon اولین اسپیکری خواهد بود که قادر به برقراری تماس است، و این برگ برنده می تواند به گسترش بیش از پیش کرتانا در رقابت دستیار های هوشمند کمک کند.

این اسپیکر با جمله آشنای Hey Cortana فعال شده، و به راحتی امکان برقراری تماس اسکایپ، و یا دستوراتی از قبیل اضافه کردن یک یادآوری، و یا پاسخ به سوالات کاربر را خواهد داشت. بر طبق اخبار فاش شده در مورد این اسپیکر، Invoke از بیش تر سرویس های استریم موسیقی پشتیبانی خواهد کرد، لیست سرویس های استریم موسیقی که توسط این اسپیکر پشتیبانی می شوند به شرح ذیل است:

  • Microsoft’s Groove Music
  • Spotify
  • Pandora
  • iHeartRadio
  • TuneIn

ظاهرا مایکروسافت در حال ساخت اپلیکیشنی با نام Cortana Device Setup است،که برای ویندوز ۱۰ کامپیوتر و موبایل توسعه یافته است، و اخیرا اسکرین شات هایی از نسخه اندرویدی آن هم به بیرون درز کرده است. این اپلیکیشن برای تعامل بین دستگاه های ویندوزی و اندرویدی با اسپیکر هوشند Harman Kardon توسعه یافته است.

در تصویر فوق اسکرین شاتی از نسخه ویندوزی این اپلیکیشن را مشاهده می کنید، و در ادامه می توانید تصویر مربوط به نشخه اندرویدی را بررسی کنید.

توسعه نسخه اندرویدی ظاهرا بعد از نسخه ویندوزی شروع شده و جزییات مربوط به سرویس های استریم موسیقی که با اسپیکر Invoke قابل دسترسی هستند بر طبق همین تصویر به دست آمده است. عرضه این اسپیکر از دو جهت به سود ردموندی ها خواهد بود، از یک سو دامنه استفاده و تعداد کاربران کرتانا افزایش خواهد یافت، و از سوی دیگر مایکروسافت می تواند سرویس Grooce Music را بیش از پیش به کاربران معرفی نماید.

منبع :

MSPU

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Reza Mahdavian
پاسخ دهید جمعه 8 اردیبهشت 1396

همراه بانک مسکن؟!!!!
https://www.microsoft.com/en-us/store/p/maskan/9n9s8hkmcq2b
حتی وقتی شماره موبایل رو میدی کد فعال سازی میده و دقیقاً شماره ای که کد رو میفرسته شماره بانک مسکنه!!!
اسم سازنده شخصیه به اسم Nemat Harandipoor
شاید این آقا داره برنامه رو برای بانک مسکن توسعه میده و وقتی کامل شد میشه نرم افزار رسمی بانک مسکن!
بازم مشخص نیست رسمیه یا غیر رسمی. اگه غیر رسمیه پس چطور کد میده

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,