Xbox-One-Windows-10

با مشخص شدن لیست قابلیت ها و تغییرات کنسول اکس باکس وان در آپدیت سالیانه ویندوز ۱۰ اکنون نوبت به برنامه اکس باکس در ویندوز ۱۰ می رسد که لیست قابلیت های جدید و تغییرات آن را به اطلاعتان برسانیم. برای اطلاعات بیشتر با وینفون همراه باشید.

با انتشار آپدیت سالیانه ویندوز ۱۰ برای اکس باکس وان در تابستان و آمدن کرتانا به این کنسول و دگرگونی بخش Game Collections و همچنین کنترل بیشتر بر روی Activity Feed این نوید به کاربران این کنسول داده شد که مایکروسافت و تیم اکس باکس کنسول خود را فراموش نکرده و از اضافه کردن قابلیت های مختلف به آن دریغ نمیکنند.

اما این تنها کاربران اکس باکس وان نیستند که باید از آمدن آپدیت جدید خوشحال باشند. بلکه باید این نوید را به کاربران ویندوز ۱۰ هم بدهیم که قرار است تا آخر تابستان قابلیت های فراوانی به برنامه Xbox ویندوز ۱۰ اضافه شود. اما کاربران می توانند با نصب برنامه Xbox Beta این قابلیت ها را زودتر از موعد دریافت کنند. دانلود Xbox Beta از استور مایکروسافت

Windows 10 On Xbox One Wallpaper

به سراغ معرفی قابلیت های جدید می رویم و هر کدام را نیز بطور مختصر توضیح می دهیم.

آپلود ویدیو های ویرایش شده ی GameDVR در Xbox Live

شما قادر خواهید بود که از ویدیو های ضبط شده توسط اکس باکس یا ویندوز ۱۰ کلیپ تهیه کنید و سپس توسط هر برنامه ویرایشگر ویدیویی آن را ویرایش کنید و سپس در Xbox Live آپلود کنید. مطمئنا این مورد مورد استقبال کسانی که عاشق کلیپ سازی هستند قرار خواهد گرفت.

همچنین، GameDVR به بخش Profile انتقال پیدا خواهد کرد تا مدیریت هرچه بهتری بر روی ویدیو های ضبط شده، آپلود ها، و دانلود ها داشته باشید.

ضبط ویدیو با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه

این گزینه ای است که کاربران اکس باکس به آن حسودی خواهند کرد 🙂 در آینده ای نزدیک کاربران ویندوز ۱۰ خواهند توانست از بازی های خود ویدیو هایی با کیفیت ۶۰ فریم بر ثانیه ثبت کنند که بسیار خارق العاده خواهد بود. گفتنی است که ضبط ویدیو با نرخ فریم ۳۰ هم برای آن دسته از کسانی که از سخت افزار ضعیف تر استفاده می کنند در دسترس است.

استفاده از Game bar در بازی های بیشتری در حالت تمام صفحه

گاهی اوقات وقتی بازی ای را در حالت تمام صفحه و یا به اصطلاح Full Screen اجرا می کنید، ممکن است که Game bar که وظیفه گرفتن اسکرین شات و یا تهیه ویدیو از بازی شما را دارد، کار نکند. مایکروسافت در حال اضافه کردن بازی های Win32 محبوب بسیاری به لیست پشتیبانی از Game bar است که شامل: League of Legends, World of Warcraft, DOTA 2, Battlefield 4, Counterstrike: Global Offensive, و Diablo III می شوند.

برای آن دسته از کاربرانی که نمی دانند چگونه گیم بار را فعال کنند باید بگوییم که با فشردن دکمه اختصاصی Win+G صفحه Game bar دسترسی خواهید داشت. (ممکن است قابلیت ضبط ویدیو برای سیستم هایی با سخت افزار پایین در دسترس نباشد)

یکپارچه سازی بازی های نامی پتلفرم دسکتاپ با پلتفرم اکس باکس

مایکروسافت در حال آماده سازی صفحه ای اختصاصی برای بازی های برتر پلتفرم دسکتاپ به صورت جداگانه می باشد؛ بدین معنی که شما قادر خواهید بود که اخبار بازی ها را دنبایل کنید و یا با سازنده های بازی در تماس باشید و به روز رسانی ها را بطور مستقیم از توسعه دهندگان دریافت کنید. همه این اتفاقات در یک مکان می افتد و این فوق العاده است.

همچنین کاربران قادر خواهند بود تا تمامی بازی هایی که دوستانشان در حال انجام دادن آن هستند را مشاهده کنند. مهم نیست که درحال بازی کردن Halo 5 بر روی اکس باکس باشند یا Wold of Warcraft در دسکتاپ؛ اکس باکس و یا برنامه ویندوزی آن شما را مطلع خواهد کرد.

یکپارچه سازی استور ویندوز ۱۰ و اکس باکس

هنوز مشخص نیست که این اتفاق چه زمانی به وقوع می پیوندد؛ مایکروسافت در حال تدارک دیدن پلتفرم UWP برای اکس باکس است و قاعدتا تا آن زمان استور ویندوز ۱۰ و اکس باکس هم یکپارچه خواهند شد. باید عرض کنیم که استور ویندوز ۱۰ دارای قابلیت هایی از جمله نمایش DLC ها، Season Pass ها و دیگر اطلاعات ضروری برای بازی های اکس باکس، خواهد شد.

پیشرفت های Activity Feed

همانند اکس باکس وان، کاربران قادر خواهند بود تا محتوای آپلودی خودکار خود را مدیریت کنند. این محتوا که شامل دستاورد ها و یا همان Achievements و کلیپ هایی است که در طول بازی بدت آورده و یا ضبط می کنیم.

همچنین عملکرد کلی بخش Activity feed هم دستخوش تغییراتی خواهد شد. بدین صورت که جستجوی دستاورد ها، کلیپ ها و اسکرین شات ها برای اشتراک گذاری با دوستان بیش از پیش ساده خواهد شد.

به اشتراک گذاری مطالب در توییتر از داخل برنامه Xbox

همانند اکس باکس وان، قادر خواهید بود تا با دکمه Share موجود در برنامه اکس باکس ویندوز ۱۰ اسکرین شات ها و یا کلیپ های مورد نظر خود را در توییتر به طور مستقیم و از داخل خود برنامه به اشتراک بگذارید.

اینها تنها شروع کار است…

اینها تنها گوشه چشمی از برنامه های مایکروسافت برای سکپارچه سازی ویندوز ۱۰ و اکس باکس است. مایکروسافت در نظر دارد تا موج دوم آپدیت های خود را برای Xbox Preview و Xbox Beta در اواخر تابستان عرضه کند که شامل قابلیت هایی بسیاری خواهد بود که این شرکت ترجیح می دهد تا E3 امسال آنها را پنهان نگه دارد. همچنین همانطور که در کنفرانس Build 2016 گفته شد، قرار است که بخش اینسایدر ویندوز ۱۰ و بخش Preview اکس باکس برای مدیریت هر چه بهتر بازخورد ها با هم یکپارچه شوند.

نظر شما درباره تغییرات به وجود آمده در برنامه اکس باکس ویندوز ۱۰ چیست؟ آیا این تغییرات را مثبت ارزیابی می کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

88 پست
شادان غمگسار
*از طرفداران قدیمی Nokia*
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,