به تازگی موسسه آمار و ارقام کانتار، آمار مربوط به سهم بازار گوشی‌ های هوشمند در سه ماهه‌ ی منتهی به ماه فوریه سال ۲۰۱۷ را منتشر کرده است. در این گزارش جدید نیز موضوع شگفت آوری مشاهده نمی شود و سهم سیستم عامل ویندوز فون (موبایل) در بیش تر بازار ها با افت مواجه بوده است که با توجه به عدم وجود گوشی های جدید، دور از انتظار نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر، در ادامه با وینفون همراه باشید.

آمار جدید نشان می دهد که سهم بازار سیستم عامل اندروید در بازار بسیار پر اهمیت چین رشد داشته، که سبب از دست رفتن بخشی از سهم iOS شده است. در اروپا iOS موفق شده رشدی به میزان ۲.۷ درصد به دست آورد، که ظاهرا بخش بزرگی از این رشد مدیون ۳.۳ درصد سهم کاربران ویندوز فون بوده که آن را رها کرده اند. در انگلستان، آلمان و ایالات متحده آمریکا، iOS دستاوردهای قابل توجهی داشته است، که به احتمال زیاد نشان دهنده ی قدرت این سیستم عامل در بازار های غنی تر است.

یادداشت کانتار:

آخرین اطلاعات از سیستم عامل گوشی های هوشمند منتشر شده از سوی Kantar Worldpanel ComTech نشان می دهد که سهم سیستم عامل اندروید در مناطق چین در سه ماه منتهی به فوریه ۲۰۱۷ بزرگ تر از هر زمان دیگری در سال گذشته بوده است و در حال حاضر ۸۶.۴ درصد از فروش گوشی های هوشمند را شامل می شود که برای مقایسه، این مقدار در مدت مشابه سال گذشته ۷۷.۱ درصد بوده است. همچنین سهم اندروید از فروش گوشی های هوشمند در حوزه ی EU5 از ۷۴.۳ درصد به ۷۵.۲ درصد افزایش یافته، اما سهم آن در ایالات متحده ۳ درصد افت داشته و از ۵۸.۹ درصد به ۵۵.۹ درصد رسیده است.

پنج بازار بزرگ اروپا شامل بریتانیا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا می باشد.

Lauren Guenveur، مدیر بینش مصرف‌ کنندگان موسسه Kantar Worldpanel ComTech اظهار داشته است: “اندروید از فوریه گذشته رشد مستمری در چین به دست آورده و قوی ترین رشد سالیانه ی آن در سه ماه منتهی فوریه ۲۰۱۷ بوده، که سهم خود را ۹.۳ درصد افزایش داده است. همان طور که در گذشته نیز دیده ایم، این رشد قوی به خاطر یک دوره فروش خوب در حوالی سال نو چینی می باشد، که همیشه یک فصل تبلیغاتی پر اهمیت، به ویژه برای برندهای بومی بوده است. هواوی، Oppo، Meizu، Vivo و ۳۶۰ همگی رشد سالیانه را تجربه کرده اند.”

Tamsin Timpson مدیر بینش استراتژیک موسسه Kantar Worldpanel ComTech آسیا اظهار دارد: “در دوره سه ماهه منتهی به فوریه ۲۰۱۷، iOS توانسته ۱۳.۲ درصد از فروش گوشی های هوشمند در مناطق چین را به خود اختصاص دهد، که کاهش ۸.۹ درصدی در مقایسه با ۲۲.۱ درصد سال قبل داشته است. این رقم برای iOS، کم ترین سهم این سیستم عامل از دوره سه ماهه منتهی به جولای ۲۰۱۴ بوده است. وی افزود، آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس همچنان پر فروش ترین دستگاه ها در این منطقه هستند، و ۸ درصد از فروش گوشی های هوشمند را در اختیار خود دارند. در مقایسه، آیفون ۶S و ۶S پلاس ۱۴ در صد از فروش گوشی های هوشمند را در سه ماهه منتهی به فوریه ۲۰۱۶ به خود اختصاص داده بودند.”

Dominic Sunnebo، مدیر واحد کسب و کار موسسه Kantar Worldpanel ComTech اروپا می گوید: “در حالی که اندروید در حوزه EU5 پیشرفت داشته، ولی این سیستم عامل با روند آهسته، بین فوریه ۲۰۱۶ و فوریه ۲۰۱۷ تنها ۰.۹ درصد رشد داشته است، در حالی که iOS با ۲.۷ درصد رشد توانسته ۲۱.۸ درصد از فروش گوشی های هوشمند را در اختیار بگیرد. این رشد برای اندروید در اسپانیا، جایی که این سیستم عامل ۹۲.۲ از گوشی های هوشمند فروخته شده را در بر می گیرد، قوی تر بوده است و از فوریه ۲۰۱۶ توانسته ۲.۲ درصد سهم خود را افزایش دهد. سامسونگ و هواوی، فروشندگان برتر اندرویدی در اسپانیا بوده اند، که البته کاهش سهم را تجربه کرده اند، در حالی که برند بومی BQ و شرکت چینی شیائومی هر یک شش درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته اند. سهم اندروید به میزان کمی در بریتانیا کاهش یافته و با افت ۰.۵ درصدی به ۵۵ درصد از فروش گوشی های هوشمند رسیده است.”

در ایالات متحده، سهم اندروید به ۵۵.۹ درصد از فروش گوشی های هوشمند در سه ماهه منتهی به فوریه ۲۰۱۷ کاهش یافته است، که دوره ی دیگری از کاهش سهم سال به سال این سیستم عامل که از سه ماهه دوم ۲۰۱۶ آغاز شد را نشان می دهد. در عوض iOS با در اختیار گرفتن ۴۲ درصد از گوشی های هوشمند فروخته شده در آمریکا، یک رشد ۳.۷ درصدی را در مقایسه با سهم ۳۸.۳ درصد سال گذشته تجربه کرده است. آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس پر فروش ترین گوشی های هوشمند در ایالات متحده هستند، که از سه ماه منتهی به نوامبر ۲۰۱۶ همچنان در این جایگاه باقی مانده اند. اگر چه انتظار نمی رود گوگل پیکسل بتواند این موضوع را تغییر دهد، ولی امیدوار است که بتواند افت فروش اندروید که به طور معمول در حوالی معرفی و عرضه آیفون ها رخ می دهد را ملایم تر کند.

در میان مصرف کنندگان ایالات متحده که قصد خرید گوشی در شش ماه آینده را دارند، ۲۳ درصد اشاره داشته اند که آن ها یک گوگل پیکسل را در نظر گرفته اند. اما از زمان عرضه آن، پیکسل هرگز قادر نبوده که سهم خود را از ۲ درصد از فروش گوشی های هوشمند بالاتر ببرد، که بخشی از آن به دلیل محدودیت عرضه و در دسترس بودن محدود این دستگاه بوده است.

Guenveur اظهار داشت: “دوره ی فوریه همیشه یک زمان چالش انگیز برای گزارش رفتار مصرف کنندگان و برنامه ها بوده است، زیرا بسیاری از مردم خرید خود را به پس از تعطیلات موکول کرده اند و منتظر معرفی گوشی های جدید در کنگره جهانی موبایل مانده اند.”

با توجه به تغییرات صورت گرفته در آمار و ارقام، به نظر می رسد بخشی از کاربران ویندوز در حال رها کردن این پلتفرم و کوچ به سایر پلتفرم ها هستند که احتمالا بخش عمده ای از آن به دلیل عدم معرفی و عرضه ی گوشی های جدید چشمگیر از سمت شرکت های معروف و مطرح بازار بوده است. با این حال با توجه به این که مایکروسافت بار ها اعلام کرده توسعه ی ویندوز ۱۰ موبایل ادامه دارد و قصد رهاسازی آن را ندارد، باید منتظر باشیم و ببینیم در آینده این سیستم عامل چه نقشی را در بازار ایفا خواهد کرد.

منبع :

MSPU

2159 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
m
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

تا زمانی که نادلای کچل نیاد بگه چه غلطی میخواد در مورد گوشی های ویندوزش کنه ویندوز موبایلش همینجوری افت میکنه تا به تعداد یک نفر در جهان برسه

hossein
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

ینی خوشم اومد از چین و ژاپن ، حتی لجباز هاشون که نخواستن از ای او اس و اندروید استفاده کنن هم ویندوز رو انتخاب نکردن

هههههههههخخخخخخخخخخ

اونوقت ما اینجا توو ایران نشستیم میگیم همه چی خوبه فقط تلگرام عنه

  مهرداد
  پاسخ دهید پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396

  داداش یبار دیگه نگاه کم اسم ژاپن رو هم برا معتبر کردن چین نیار
  تنها کشوری که نزدیک ۱ درصد سهم ویندوز رشد داشته ژاپن بوده هرچند سهمش ناچیزه ولی با ۲ سال عرضه نکردن گوشی خوبه
  من نمیدونم چه اسراری هست عاقل و مهندسا رو اندرویدی نشون داد ؟؟؟
  المان و کشورهای اروپایی قطعا هوش بهتری از چینی ها دارند و اگر هم میبینی اندروید اونجا هم بیشتره به دلیل فراگیر بودنش هست و ارزونی موبایل هاش وگرنه اگه اپل هم با ۴۰۰ تومن میشد خرید اندروید تو اروپا سهم بزرگی سهمی نداشت

ایمان
پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

اقای زمانی اصلاح کنید !
خط اخر :
“با ها اعلام “

  امیر زمانی
  پاسخ دهید دوشنبه 28 فروردین 1396

  ممنون ایمان جان. اصلاح شد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,